Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

VW Passat B3 - Brak Ogrzewania

kamiladam4 08 Paź 2012 11:35
  • #1 08 Paź 2012 11:35
    kamiladam4
    Poziom 10  

Witam mam problem w moim samochodzie Passat B3 1.9 TD 75 KM rok prod. 1993 nie działa ogrzewanie nie wiem dlaczego przestało działać ponieważ w moim samochodzie zawsze ogrzewanie działało bardzo dobrze. Wolał bym uniknąć wymiany nagrzewnicy bo trochę dużo z tym roboty. Może ktoś pomoże

• #2 08 Paź 2012 11:45
    wirus466
    Poziom 19  

Może na początek trzeba by sprawdzić czy węże od nagrzewnicy są zimne czy ciepłe oczywiście na ciepłym silniku, to raz a dwa czy pokrętło, linka, zawór odpowiedzialne za obieg w nagrzewnicy są sprawne.

• #3 08 Paź 2012 17:18
    speckom
    Poziom 12  

sprawdz klapke cieplo/zimno moze linka sie odłaczyła ,jak to nie to przepłucz jakims preparatem,lub zaciąl sie termostat i tez do sprawdzenia.jak to nie to nagrzewnica do wymiany,ja w golfie mk3 z wymiana zeszlo mi 3 godziny i ogolnie prosta sprawa.

• #4 08 Paź 2012 22:07
    kamiladam4
    Poziom 10  

Powiem tak sprawdzałem termostat działa przewody od nagrzewnicy ciepłe linki nie sprawdzałem od pokrętła ale podejrzewam że jest dobra tak ogólnie to przy 90 stopniach silnika przy włączeniu nawiewu daje przez chwilę ciepło potem sam chłód mam takie pytanie jak sprawdzić linkę pokrętła i czy możliwe że sam mały obieg jest zapowietrzony ?

• #5 08 Paź 2012 22:27
    balonika3
    Poziom 36  

kamiladam4 napisał:
    przewody od nagrzewnicy ciepłe
    Obydwa? Jak zaczyna lecieć zimne powietrze, to też obydwa gorące?

• #6 09 Paź 2012 08:14
    speckom
    Poziom 12  

kamiladam4 napisał:
    Powiem tak sprawdzałem termostat działa przewody od nagrzewnicy ciepłe linki nie sprawdzałem od pokrętła ale podejrzewam że jest dobra tak ogólnie to przy 90 stopniach silnika przy włączeniu nawiewu daje przez chwilę ciepło potem sam chłód mam takie pytanie jak sprawdzić linkę pokrętła i czy możliwe że sam mały obieg jest zapowietrzony ?

trzeba rozkrecic panel i od dołu kolo nagrzewnicy sprawdzic czy dokladnie zamyka,ja właczysz moze sie siłą samo przesówać, spusc płyn i przepłukaj jakims preparatem prestone i zalej zpowrotem płynem.

• #7 09 Paź 2012 11:25
    roney03
    Poziom 13  

A poziom płynu chłodzącego jest ok ?
    Nie było żadnych napraw związanych z układem chłodzenia?
    Pytam ponieważ problem może być związany z zapowietrzonym ukladem
    W B3 o ile pamiętam płyn przepływa stale przez nagrzewnice i sterowanie zdrodłem powietrza jest za pomocą cięgna

• #8 11 Paź 2012 19:43
    kamiladam4
    Poziom 10  

Pojeździłem trochę autem ogrzewanie powoli zaczyna działać wychodzi na to że mały obieg jest zapowietrzony mam podpiętą turbinę z silnika 1.6 TDI od golfa 2 chłodzona wodą i popękał mi przewód który wymieniłem tak że myślę że to było przyczyną może mały obieg sam się odpowietrzy co o tym myślicie

• #9 13 Paź 2012 18:04
    speckom
    Poziom 12  

bardzo możliwe ,u mnie znowu duzo cieoła zabiera parownik od gazu i też ogrzewanie słabe

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty