X
  • #1 14 Oct 2012 20:41
    KLIMAS007
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam

Zakupiłem dziś nowego laptopa LENOVO G580 bez systemu operacyjnego. Chcę zainstalować system Windows 7 64bit. Po rozpoczęciu instalowania widziałem 3 partycje, usunąłem dwie z nich aby stworzyć odpowiadające mi wielkościowo 3 inne partycje (dysk 500GB). Niestety bo Scaleniu ich nic już nie mogę zrobić ponieważ wyświetla się komunikat:

"Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku. Wybrany dysk zawiera tabelę partycji MBR. W systemach z interfejsem EFI, system Windows może instalować tylko na dyskach GPT"

Teraz pytanie, jak mam skonwertować dysk z MBR na GPT tak abym mógł zainstalować System operacyjny.
  • #2 14 Oct 2012 20:48
    nece616
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Do głowy przychodzi mi próba sformatowania partycji za pomocą bootowalnej płyty z programem GParted.
  • #3 14 Oct 2012 20:59
    KLIMAS007
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    Jestem zielony na ten temat jakbyś mógł bliżej trochę podpowiedzieć byłbym wdzięczny.
  • #4 14 Oct 2012 21:04
    linuks
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    Pobierz partedmagic i wykonaj co na filmiku. Trzeba zastosować tablicę partycji GPT
    Link do pmagic jest w tym wątku.
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10522846#10522846

Pozdrawiam
    Oczywiście utwórz takie partycje jakie potrzebujesz.
  • #5 14 Oct 2012 21:05
    bmserwis
    Level 36  
    Helpful post? (0)
    Uruchomić instalator Windows, usunąć WSZYSTKIE partycje, utworzyć nowe wedle uznania. Sytuacja występuje, gdyż na pozostawionej partycji został Ci zapewne FreeDOS lub inny wynalazek dostarczany z komputerami bez płatnego OS.
  • #6 14 Oct 2012 21:15
    KLIMAS007
    Level 8  
    Usunąłem już wszystkie partycje. Jedna o rozmiarze 1,1GB została a nazywa się "Dysk 0 Partycja 1: LENOVO_PART " jest to typ OEM (Zastrzeżony)
  • #7 14 Oct 2012 22:32
    AxelNext
    Level 37  
    Helpful post? (0)
    Dostałeś płytę ze sterownikami pod Windows 7 ?
    Być może właśnie na tej partycji są sterowniki do Lenovo.
    Jutro będę miał tego laptopa na stole to będę mógł Ci coś więcej napisać ale pewnie do tej pory już sobie poradzisz :)
  • #8 21 Oct 2012 14:45
    KLIMAS007
    Level 8  
    Wiecie co ? Problem już rozwiązałem, najlepsze jest to iż nie wiem jak... poklikałem i zaczęło się instalować. Jakbym miał zrobić to jeszcze raz to za chiny ludowe ale nie wiem jak :P Myślę, że był to problem z Bootowanie płyty startowej, pamiętam, że to przestawiałem w biosie i wtedy system pozwolił mi podzielić partycje oraz zainstalować system.

Dziękuję wszystkim bo zapewne bez Waszej pomocy nie doszedłbym do tego.
    Pozdrawiam.
  Search 4 million + Products
Browse Products