X

Ursus C 360 - Ustawienie początku wtrysku

17 Oct 2012 21:56 HAharnasx
  • #1 17 Oct 2012 21:56
    harnasx
    Level 22  
    Positive voted Helpful post? (+9)
    Witam!

Panowie proszę o wskazówkę - na które znaki mam ustawić kąt wyprzedzenia wtrysku?
    W tej 60'ce wygląda to tak jak na załaczonym rysunku są trzy kreseczki i za "chwilkę" ~ 5cm po obwodzie są dwie kreseczki i zero.

Ustawiłem na tą środkową kreseczkę spośród tych trzech i niby jest dobrze ale żeby to osiągnąć musiałem pompę przesunąć na maksa w stronę silnika :(

Na początku było ustawiene tak że początek "ruchu paliwa" w rureczce był gdzieś pośrodku tego odstępu pomiędzy "górnymi" a "dolnymi" znakami. Ursus C 360 - Ustawienie początku wtrysku
  • Helpful post
    #2 17 Oct 2012 22:02
    ftp.kowal
    Level 33  
    Helpful post? (-1)
    Dobrze ustawiłeś.
  • #3 17 Oct 2012 22:29
    harnasx
    Level 22  
    Topic author Helpful post? (+3)
    Jak się odkręci korek wlewu oleju ( w pokrywie rozrządu to słychać tam jakies takie stukotanie - jakby były za duże luzy - nic głosnego przy całym tym rumorze ale jednak) Jest prawdopodobne że koła rozrządu trzeba wymienić ??

Zastanawia mnie to skrajne połozenie pompy wtryskowej żeby doregulować kąt wtrysku:(
  • #4 17 Oct 2012 23:40
    ftp.kowal
    Level 33  
    Helpful post? (+1)
    Na rozrządzie lubi odkręcać się nakrętka z koła pośredniego. Przez co koło zaczyna sobie chodzić jak chce. Wtedy dokładnie tez nie ustawisz początku wtrysku. Sprzęgiełko na pompie jak i tulejka są dobre? Miałem kiedyś przypadek że wałek napędzający pompę delikatnie się skręcił.
  • #5 04 Nov 2012 19:54
    harnasx
    Level 22  
    Topic author Helpful post? (+1)
    No nic - odpala jak na c360 calkiem całkiem - pojeździmy zobaczymy.
    Narazie zostawiam to stukanie.

dzieki!
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products