Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

HP 3050A/BROTHER DC-J140W - Tania drukarka z WiFi - jaką wybrać?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Bazar i Co kupić? -> HP 3050A/BROTHER DC-J140W - Tania drukarka z WiFi - jaką wybrać?
Autor
Wiadomość
molszewski
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Busko-Zdrój

Post#1 Post autora tematu 17 Paź 2012 22:35   

HP 3050A/BROTHER DC-J140W - Tania drukarka z WiFi - jaką wybrać?

Proszę o poradę w sprawie wyboru drukarki.
Postanowiłem kupić tanią drukarkę atramentową z wifi.

Pod uwagę biorę 2 następujące modele:
HP Deskjet 3050A (217,00 zł)
BROTHER DCP-J140W (288,99 zł)

HP posiada kartridże z głowicą, natomiast brother ma głowicę wbudowaną w drukarce.
Zamienniki tuszy do brothera kosztują 5 zł, a do hp 50 zł jednak w przypadku hp, na pewno uzupełniał bym tusz z butelek, czyli koszt też byłby niski.

Teraz moje pytania:
Czy głowica w oryginalnych tuszach hp jest wytrzymała (kartridż 301) ile dobić może wytrzymać?
Czy po nabiciu tuszu (HP) nie ma problemów z drukowaniem? (z tego co wyczytałem można drukować, jednak drukarka sygnalizuje brak tuszu)
Czy modele drukarek które podałem powyżej można uznać za przyzwoite pod względem awaryjności?
Czy do drukarki brother można dostać tusze w butelkach, oraz czy oryginalne zbiorniczki można przewiercić w celu uzupełniania tuszu strzykawką?
Czy głowica brothera jest bardzo wrażliwa na tanie zamienniki? Jest wbudowana w drukarkę więc jej zapchanie równało by się praktycznie z wyrzuceniem drukarki.
Czy w cenie do 300zł (z wysyłką) można kupić jakąś lepszą drukarkę z wifi?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Paź 2012 22:35   

Powrót do góry

cislaw931
Poziom 3
Poziom 3

Post#2 06 Lis 2012 20:22   

Re: HP 3050A/BROTHER DC-J140W - Tania drukarka z WiFi - jaką wybrać?

Brother jest na pewno tańszy w eksploatacji i mniej awaryjny i funkcjonalny. Wcześniej posiadałem HP Deskjet 4210 i co chwilę pojawiający się problem, który ewidentnie doprowadzał mnie do szału, czyli "błąd kasety drukującej" i wymiana jej za ok 60 zł Hp lub 3 razy pojemniejsze ActivJety za 90 zł i to wszystko razy dwa i mamy pół nowej drukarki. Aktualnie posiadam ten model Brothera który wskazałeś, ogólnie jestem zadowolony, jedynie mój windows gryzie się coś ze sterownikiem, ale taki problem jest generalnie niespotykany, ale tak ogólnie jakoś wydruku jest bardzo dobra, drukarka bardzo zgrabna i estetyczna, podajnik na papier nie zajmuje drugie tyle co sama drukarka jak w przypadku HP, tylko jest wkładany do środka w postaci szufladki. Co do tuszu to pytałem dziś w sklepie i jest możliwość napełnienia ich ponownie, ale nie ma to raczej większego sensu, gdyż nowy kartridż kosztuje 15 zł, komplet 4 tuszy brothera=1 tusz HP. Co do napełniania kaset HP mam taką uwagę, że często po drugim napełnieniu trójkolorowej pęka przegroda i tusz się miesza i mamy wszystkie kolorowe wydruki w zieleni.
Powrót do góry

molszewski
Poziom 7
Poziom 7

Post#3 Post autora tematu 06 Lis 2012 21:02   

Dzięki za poradę.
Zdecydowałem się jednak dołożyć 50 zł i kupiłem Canona MG 5250 i jestem bardzo zadowolony. W porównaniu do mojego starego Epsona DX4450 jakość wydrukowanych zdjęć jest zdecydowanie lepsza. Drukarka posiada dodatkowo automatyczny duplex, druk na CD, kasetę dolną na papier co bardzo sobie cenię, możliwość skanowania na pendriva, czytnik kart pamięci.

Na oryginałach koszt eksploatacji kosmicznie duży, jednak dostępne są już samo restartujące się wieczne kartridże - nabyłem je za 100zł z wysyłką i 400ml tuszu. Oryginalne tusze kosztują ok. 200 zł więc te załączone do drukarki można śmiało sprzedać i z nawiązką zwrócą się kartridże samo restartujące.

Urządzenie Canona jest wolniejsze od brothera, za to jakość druku moim zdaniem lepsza, w przypadku awarii głowicy można ją prosto wymienić, gdyż jest dostępna w sprzedaży i w bardzo łatwy sposób demontowalna.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Lis 2012 21:02   

Powrót do góry

cislaw931
Poziom 3
Poziom 3

Post#4 07 Lis 2012 19:49   

Ten Canon to też bardzo poczciwa drukarka, nie zwróciłem na nią jakoś uwagi, a szkoda. Wielu moich znajomych polecała mi brothera za swą niezawodność i tanią eksploatację. Wielkich cudów nie potrzebuje jak na swoje potrzeby, a Brotherów w sklepach jest teraz pełno, a z HP'ków zrezygnowałem całkowicie na dzień dzisiejszy, bo strasznie odchudzają portfel z kasy, są awaryjne i mało funkcjonalne, kiedyś były nie do zajechania, a teraz to plastikowy szmelc...
Powrót do góry

macbi
Poziom 10
Poziom 10

Post#5 11 Lis 2012 20:22   

Podepnę się do pytania bo mam podobny dylemat tylko mój wybór padł na
Canon MG 5250
BROTHER DCP-J315W

Aktualnie mam Epsona SX115 i na zamiennikach normalna jakość druku możliwa jest tylko w trybie "foto" zależy mi by nie było podobnego problemu z nową drukarką. Nie chcę bawić się też w napełnianie tuszów. Drukuję kila razy w tygodniu. Co możecie mi polecić?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Lis 2012 20:22   

Powrót do góry

molszewski
Poziom 7
Poziom 7

Post#6 Post autora tematu 12 Lis 2012 19:14   

macbi napisał:
Podepnę się do pytania bo mam podobny dylemat tylko mój wybór padł na
Canon MG 5250
BROTHER DCP-J315W

Aktualnie mam Epsona SX115 i na zamiennikach normalna jakość druku możliwa jest tylko w trybie "foto" zależy mi by nie było podobnego problemu z nową drukarką. Nie chcę bawić się też w napełnianie tuszów. Drukuję kila razy w tygodniu. Co możecie mi polecić?

Skoro nie chcesz się bawić w napełnianie tuszów, to chyba lepszy będzie brother. Ma bardzo tanie zamienniki o dużej pojemności. Niestety nie wiem jak jest z jakością wydruku na zamiennikach, musi wypowiedzieć się jakiś szczęśliwy/nieszczęśliwy posiadacz.
Powrót do góry

macbi
Poziom 10
Poziom 10

Post#7 12 Lis 2012 21:55   

Proszę użytkowników Brothera o info jaka jest jakość druku na zamiennikach.
Powrót do góry

artq96
Poziom 5
Poziom 5

Post#8 07 Wrz 2013 11:09   

Trochę odświeżę:

Dla rzadko drukujących nie polecam Brothera- zintegrowana głowica. Koszt naprawy przy zaschnięciu ok 100-200zł + materiały = ok 400-700zł.
Zamienniki tanie ale zaschnie na pewno. Mnie zaschło po 6-ciu miesiącach.
Urządzenie do wyrzucenia. Używałem zamienników TB , Black Point , ActiveJet, Seccura.
Dla okazjonalnego drukowania tylko HP. Głowica jest w pojemniku z tuszem!Wielu osobom ta wiadomość umyka. Jak zaschnie to gwarancja lub ewentualnie tusz do wymiany i tyle.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Bazar i Co kupić? -> HP 3050A/BROTHER DC-J140W - Tania drukarka z WiFi - jaką wybrać?
Strona 1 z 1