Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wybór szkoły po gimnazjum - Technikum. Pomóżcie

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Nauka Szkolnictwo -> Wybór szkoły po gimnazjum - Technikum. Pomóżcie
Autor
Wiadomość
jakubinio
Poziom 4
Poziom 4

Post#1 Post autora tematu 18 Paź 2012 21:57   

Wybór szkoły po gimnazjum - Technikum. Pomóżcie

Witam, za niedługo stanę przed jednym z najważniejszych wyborów w swoim życiu. Chciałbym, żeby był jak najbardziej przemyślany i obadany. Zdecydowałem się na Technikum. Na liście potencjalnych kierunków znajdują się:

- Technik Elektryk
- Technik Elektronik
- Technik Informatyk
- (ewentualnie Technik Telekomunikacji

II gim. skończyłem z mocno wyszarpanymi 4 z matmy i 3 z fizyki a chciałbym nie mieć z tymi przedmiotami w którymś z tych kierunków problemów. Chciałbym prosić o radę kogoś kto potrafi mi opisać krótko te kierunki. Jak to wygląda? Co będę po nich miał? Jak z zarobkami i jak ze znalezieniem pracy? Dodam, że nie myślę na razie nad studiami, ale nie wykluczam też takiej możliwości.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Paź 2012 21:57   

Powrót do góry

F1X
Poziom 15
Poziom 15

Post#2 18 Paź 2012 22:06   

Re: Wybór szkoły po gimnazjum - Technikum. Pomóżcie

Jeżeli skończysz te technika i zdasz egzamin na tytuł technika to będziesz miał dyplom technika. 2 pierwsze technika realnie dają Ci jakiś niewielki atut w szukaniu pracy. Pozostałe 2 to tak jak ogólniak.

Z matematyką będziesz miał do czynienia do końca edukacji. Niezależnie czy skończy się ona na technikum czy dalej z tym, że w pierwszych 2 (elektryk, elektronik) będziesz jej więcej używał (do rozwiązywania zadań z przedmiotów zawodowych) i w zasadzie tu nauczysz się ciekawszej matematyki. Na Matematyce będziesz powtarzał to co już miałeś + niewielki dodatek w postaci pochodnych.

Praca? Ludzie ze studiami mają z tym słowem kłopot. Kwestia sytuacji na rynku pracy za 5 lat jak ukończysz szkołę + szczęścia.

Zarobki? Od 1500 do 2000 na start (Warszawa)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Paź 2012 22:06   

Powrót do góry

jakubinio
Poziom 4
Poziom 4

Post#3 Post autora tematu 18 Paź 2012 22:22   

Re: Wybór szkoły po gimnazjum - Technikum. Pomóżcie

Dzięki za odpowiedź. Moim głównym celem jest znalezienie dobrze płatnej pracy, a nie typu: operator łopaty. Chcę przemyśleć dokładnie, który z tych kierunków wybrać i nie podejmować decyzji "na ostatnią chwilę".

ktoś coś jeszcze doradzi? :|
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Nauka Szkolnictwo -> Wybór szkoły po gimnazjum - Technikum. Pomóżcie
Strona 1 z 1