X
  • #1 18 Oct 2012 21:57
    jakubinio
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    Witam, za niedługo stanę przed jednym z najważniejszych wyborów w swoim życiu. Chciałbym, żeby był jak najbardziej przemyślany i obadany. Zdecydowałem się na Technikum. Na liście potencjalnych kierunków znajdują się:

- Technik Elektryk
    - Technik Elektronik
    - Technik Informatyk
    - (ewentualnie Technik Telekomunikacji

II gim. skończyłem z mocno wyszarpanymi 4 z matmy i 3 z fizyki a chciałbym nie mieć z tymi przedmiotami w którymś z tych kierunków problemów. Chciałbym prosić o radę kogoś kto potrafi mi opisać krótko te kierunki. Jak to wygląda? Co będę po nich miał? Jak z zarobkami i jak ze znalezieniem pracy? Dodam, że nie myślę na razie nad studiami, ale nie wykluczam też takiej możliwości.
  • #2 18 Oct 2012 22:06
    F1X
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Jeżeli skończysz te technika i zdasz egzamin na tytuł technika to będziesz miał dyplom technika. 2 pierwsze technika realnie dają Ci jakiś niewielki atut w szukaniu pracy. Pozostałe 2 to tak jak ogólniak.

Z matematyką będziesz miał do czynienia do końca edukacji. Niezależnie czy skończy się ona na technikum czy dalej z tym, że w pierwszych 2 (elektryk, elektronik) będziesz jej więcej używał (do rozwiązywania zadań z przedmiotów zawodowych) i w zasadzie tu nauczysz się ciekawszej matematyki. Na Matematyce będziesz powtarzał to co już miałeś + niewielki dodatek w postaci pochodnych.

Praca? Ludzie ze studiami mają z tym słowem kłopot. Kwestia sytuacji na rynku pracy za 5 lat jak ukończysz szkołę + szczęścia.

Zarobki? Od 1500 do 2000 na start (Warszawa)
  • #3 18 Oct 2012 22:22
    jakubinio
    Level 6  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dzięki za odpowiedź. Moim głównym celem jest znalezienie dobrze płatnej pracy, a nie typu: operator łopaty. Chcę przemyśleć dokładnie, który z tych kierunków wybrać i nie podejmować decyzji "na ostatnią chwilę".

ktoś coś jeszcze doradzi? :|
  Search 4 million + Products
Browse Products