Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

telewizor 40"- 42" do ok 2500 zł jaki wybrać?

huligan00 20 Paź 2012 20:06 5337 27
  • #1 20 Paź 2012 20:06
    huligan00
    Poziom 6  

witam, chciałbym zakupić telewizor na początku przyszłego tygodnia przez neta.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 3mx7m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m-5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? promienie sł. nie będą padały na ekran telewizora
    7. Jaki masz obecnie telewizor? funai 32" lcd
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? usb hdmi empg 4
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfrowy satelitarny
    10 .Jakie urządzenia? laptop w przyszłości kino domowe
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok 8
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? lepszą ale nie wiem którą
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport film bajki
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? raczej nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
    16. Preferencje co do marki? mało awaryjne
    17. Preferencje co do wielkości? panoramiczny
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słaby dźwięk, słabe piloty
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? raczej nie

zrobiłem małą listę tv. który z nich byłby najlepszy, a może ktoś zna lepszy model?
    Toshiba 40TL838
    Toshiba 40TL933
    Panasonic TX-L42ET5E
    Panasonic TX-L42E5E
    Philips 40PFL5507H
    Philips 40PFL5007K
    Sony KDL-40EX650
    LG 42LW4500 3d
    LG 42LM620S
    LG 42LS570S

Pisownia/ poprawiono/ proszę o tym pamiętać!
    [_P_]

• #2 20 Paź 2012 20:27
    ArturB
    Poziom 12  

Może SAMSUNG UE40ES6100

• #3 21 Paź 2012 01:20
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #4 21 Paź 2012 21:40
    huligan00
    Poziom 6  

tak aale mam dzieciaka który czasami lubi oglądać tv z bliska nawet z metra bo nie zawsze jestem w stanie dopilnować. czy to nie będzie miało wpływu?

• #5 22 Paź 2012 16:45
    zibix123
    Poziom 1  

Proponuję również Samsung 40EH5300 LED.Piękna jakość obrazu,intuicyjne menu,przyjemny delikatny design itp.Dziś go kupiłem i testuję.Cena 2100zł.

• #6 22 Paź 2012 23:33
    huligan00
    Poziom 6  

jednak stwierdziłem że kupię nieco tańszy tv, przeczytałęm bardzo dużo opinii i 4 telewizory przykuły moją uwage a mianowicie:
    LG 42LS5600
    LG 42LS570S
    Samsung UE40EH5300
    Panasonic TX-L42E5E
    do środy planuję zakup,myślę o e5e. bardzo proszę o opinię

• #7 23 Paź 2012 00:00
    Rysiekzgdanska
    Poziom 11  

leszek211 napisał:
    Panasonic TX-L42E5E

LOCOLOCO napisał:

to niestety dwa RÓŻNE modele

daj spokój z e5e, okrutny clouding nocą. Zero czerni tylko jakiś prześwit niebieskiego.

Cena jakośc za około 2300zł z LED to LG 42LM620S . Jakoś tutaj nikt go nie poleca a jak ktoś kupi to pozytywy i zadowolenie.

Philips 5007/5507 odwalono kichę ponieważ przestawili się na matrycę od samsunga z cloudingiem i snużeniem.

• #8 23 Paź 2012 13:43
    Mar_celi
    Poziom 10  

To i ja podłącze się do tematu zeby nie zaśmiecać nowymi wątkami.
    Szukam TV do sypialni nie zalezy mi na 3D, odległośc od poduchy to około 3m. Patrzyłem na coś w granicach 40" najlepiej LCD, LED mam N'tv kończy mi się umowa chciałbym ją przedłużyć z opcją multi room. Szukam TV w granicach 2000-2300zł coś co nie będzie za bardzo odstawało od Panasonica plazmy w pokoju dziennym.
    Naczytałem się o Soniaku EX 720 ale cena już wyższa.
    A jak różnica jakość do cena? Tak jak wyczytałem wcześniej bylem w zasadzie zdecydowany na Panasonica 5E lub Philipsa 42PFL4007H/12 ale po ostatnim poście znów mam mętlik w głowie co tu wybrać.
    Tylko Soniak to 40 a LG 42

• #10 23 Paź 2012 18:47
    huligan00
    Poziom 6  

byłem dziś w sklepie, pracownik zachecał mnie do zakupu panasonicTX-L42E5E, nie powalił mnie wiedzą i ceną ale najprawdopodobniej ten model zakupię, widziałem przykładowe prezentacje w jakości hd bardzo fajnie wyglądał obraz zarówno natura, mecze piłkarskie i kolory na tle czerni. zakupię oczywiście przez neta bo w sklepie cena początkująca wyniosła 2350. jedynym plusem to była 5letnia gwarancja jaką mi oferował. myśle że do 2100 się zmieszczę z przesyłką. byłem zdecydowany na lg niepamiętam jaki model ale dużo było opisów o awaryjności tej firmy i dlatego dałem sobie spokój.dzięki wielkie za pomoc.

• #12 24 Paź 2012 08:37
    huligan00
    Poziom 6  

jak narazie to te dodatki są mi niepotrzebne, rozumiem że wifi i 3d to świetna sprawa ale nie zamierzam z tego za bardzo korzystać ponieważ więcej z tv korzysta syn 3latek i moja żona a im myśle że to na razie nie będzie potrzebne tym bardziej mi. mi wystarczy czasami wieczorkiem 2-3 godziny oglądania meczu lub jakiegoś filmu.

• #13 24 Paź 2012 11:01
    kuv
    Poziom 7  

no to faktycznie, jeśli nie potrzebujesz dodatków jak 3d, to TX-L42E5E jest wg mnie dobrym wyborem :)

• #14 05 Lis 2012 12:23
    huligan00
    Poziom 6  

tv posiadam już 2 tygodnie jak na razie jestem zadowolony z wyboru.jedynie mogę się przyczepić gdy jest włączony tryb eko przy przejściu z ciemnych do jasnych scen czasami zawiesza się i jasne sceny są dosyć ciemne ale przez chwilę i potem wszystko wraca do normy. wizualnie piękny, obraz bardzo dobry, nie miałem okazji sprawdzić hd ale jeszcze kilka miesięcy i zmienię operatora. odtwarza filmy zarówno z karty pamięci jak i z pendriva, bez problemu łączy się z laptopem za pomocą kabla hdmi i można śmiało oglądać filmy.neta również nie sprawdzałem.

• #16 20 Gru 2012 14:06
    huligan00
    Poziom 6  

przepraszam że tak późno odpisuję odnośnie tego modelu który kupiłem, mam go ok 8 tygodni, i ma on dosyć znaczącą wadę. przy mocno ciemnych scenach przyciemnia się dodatkowo cały ekran, zaznaczę że gdy włącze jakąś opcję z tv bądź dekodera i wyświetli się ona na tv w tle nawet najmniejsza obraz staje się taki jaki powinien być natomiast gdy zniknie wszystko wraca do normy pod warunkiem że ciągle scena jest odpowiednio ciemna. z tym problemem wysłałem go do serwisu.(serwis ok choć w poniedziałek wziął kurier i w piątek go przywiózł za darmo, a reklamują się że serwis przyjeżdza za darmo a nie zabiera tv na 5 dni. ). w środę zadzwonił do mnie pan i powiedział że takie coś ma każdy telewizor tej serii i mi pozostaje czekać aż panowie programiści tej firmy napiszą odpowiednią aktualizację oprogramowania. a nie wiadomo kiedy to nastąpi. któregoś pieknego dnia muszę wybrać się do jakiegoś sklepu z tv i sprawdzić na innym tv czy ten pan z serwisu mówił prawdę. chciałbym zapytać czy ktoś coś wie w tej sprawie? proszę również o komentarz posiadaczy tego modelu

• #17 26 Sty 2013 11:17
    szulu01
    Poziom 2  

Witam. Posiadam ten sam problem z tym modelem panasonica co leszek - w 100% ten sam. Jak go Leszku rozwiązałeś w koncu proszę o pomoc.

• #18 08 Mar 2013 11:40
    minkovsky
    Poziom 8  

Witam
    Jestem od niedawna także posiadaczem L42E5E. Czy wiadomo coś o nowym oprogramowaniu? Mam ten sam problem co wy koledzy. Najbardziej uciążliwe jest oglądanie filmu z napisami przy ciemnych scenach...

Pozdrawiam

• #20 09 Mar 2013 17:46
    bartekm636
    Poziom 8  

Jeśli się nie mylę to przestaw tryb obrazu na prawdziwe kino i wyłącz oszczędzanie energii.

• #21 09 Mar 2013 19:05
    szulu01
    Poziom 2  

Na prawdziwym kinie owszem nie zachodzi to przyciemnianie obrazu ale ogólnie nie podoba mi się to ustawienie wogóle.. kolory nie są ładne

• #22 09 Mar 2013 19:25
    bartekm636
    Poziom 8  

To włącz prawdziwe kino,ale ustaw ustawienia,jak na dynamicznym czy jakim tam chcesz.Myślę,że będzie się dało.

• #23 12 Mar 2013 19:07
    patek45
    Poziom 12  

Philips daje najlepszą relację cena/korzyści, dlatego jeśli chcesz jeszcze bardziej ograniczyć budżet niż podałeś w temacie to ja bym proponował wybranie serii 5, tegoroczne modele serii 5 mają być wyposażone w ambilight (http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/95641-philips-2013-nowe-serie-telewizorow-czyli-ambilight-w-pelnej-krasie.html). Poza tym jak zaznaczyłeś chciałbyś mieć lepszy dźwięk, więc akurat Philips też spełnia Twoje kryteria, bo gra lepiej niż inne telewizory.

• #24 12 Mar 2013 20:28
    jasny9546
    Poziom 7  

LG 42LM620S

Bierz ten model w ciemno, sam go posiadam i jeszcze się nie zawiodłem, zawiera wszystko co chcesz aby posiadał, smart TV, możliwość ściągnięcia aplikacji na smartfony do sterowania telewizorem (używam telefonu jako touchpada), efekt 3D jest na nim niesamowity. LG robi matryce dla większości producentów telewizorów, z czego wiadomo najlepsze zostawia dla siebie. Według mnie ten model ma najlepszy stosunek jakości/funkcji do ceny, gorąco polecam ten odbiornik.
    Philipsy niestety szybko się psują, czego przykładem jest mój poprzedni telewizor który popsuł się dosłownie kilka dni po skończeniu okresu gwarancyjnego, na tym skończyła się moja przygoda z jakimkolwiek sprzętem marki Philips.

• #25 12 Mar 2013 21:19
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Wow . Znam dużo osób którym popsuła się telewizory LG - a to wcale nie oznacza że psują się nagminnie. Philips ma pełne aplikacje i współpracę z iOS i Androidem.
    Ale ma znacznie lepsze skalowanie , podświetlenie niż inne modele w klasie.

Jeśli się"czaisz" to poczekaj bo właśnie wchodzi nowości.

• #26 26 Paź 2014 15:49
    minkovsky
    Poziom 8  

Witam odświeżę temat Panasonica L42E5E. Czy poradził ktoś sobie z tym przyciemnianiem obrazu? Na "prawdziwym kinie" kolory są straszne i ciężko coś wyregulować. Chyba, że komuś się udało to ustawić to proszę o parametry. Dodam, że najnowszy soft nie pomógł.

Pozdrawiam

• #28 27 Paź 2014 08:59
    minkovsky
    Poziom 8  

Dziękuję za pomoc LOCOLOCO :) Twoja wypowiedź, niezmiernie mi pomogła.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme