Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

bezpieczniki termiczne ETA

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Elektryka Instalacje i Sieci -> bezpieczniki termiczne ETA
Autor
Wiadomość
dera
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Poznań

Post#1 Post autora tematu 21 Paź 2012 21:06   

bezpieczniki termiczne ETA

Mam pytanie odnośnie bezpieczników ETA:

a dokładnie rezystancji wewnętrznej bezpiecznika zależnej od prądu.

W specyfikacji przykładowej bezpiecznika ETA:
http://www.e-t-a.de/en_thermal_cb+M53720ad28df.html
http://www.e-t-a.de/fileadmin/user_upload/Ordnerstruktur/pdf-Data/Products/Elektromechanik/1_pdf_thermisch/1_pdf_englisch/D_104-105-106_e_D.pdf

jest sekcja:

'Standard current ratings and typical internal resistance values'
i widać na przykład, że dla prądu 0.2A mamy opór 22 Ohm.

Wydaje mi się to bardzo dużo - czy się mylę? Rozpatruję instalację 12V na jacht. Gdy podłącze na przykład lampkę na LEDach o mocy 3W to prąd szacuję na 0.25A. Jaki będzie spadek napięcia na tym bezpieczniku w takim układzie i jakie będzie napięcie zasilające lampkę? Czy to będzie działać poprawnie? Czy muszę mieć większe prądy, żeby to trybiło?

Będę wdzięczny, jak mi mi ktoś 'naświetl' sytuację :-)

I pytanie drugie: widać, że te bezpieczniki mają długi czas zadziałania - koło 1 sekundy. Czy nie jest to za dużo? Chcę zabezpieczyć nimi okablowanie na jachcie i nie wiem, czy przy zwarciu, przez tę jedną sekundą nie wyparuje mi kabelek po prostu? Kable mam 2.5mm kwadrat, a bezpieczniki będę wstawiał na 5-10A. Napięcie 12V.

Pozdr!
Michał
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Paź 2012 21:06   

Powrót do góry

KonradGatek
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Warszawa

Post#2 22 Paź 2012 13:36   

Re: bezpieczniki termiczne ETA

Policz całkę Joule-a. Ona prawdę Ci powie, czy dobrze dobrałeś przewód do zabezpieczeń.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Elektryka Instalacje i Sieci -> bezpieczniki termiczne ETA
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Kontakt

Page generation time: 0.059 seconds

elektroda.pl temat RSS