Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vba Excel - Makro wyszukujące ciągi znaków ze zmiennymi parametrami

fulbin88 23 Paź 2012 21:42 1569 4
  • #1 23 Paź 2012 21:42
    fulbin88
    Poziom 9  

witam,

chciałbym prosić o pomoc przy wyszukiwaniu tagów html o zmiennych parametrach. Aktualnie posiadam taki kod:

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Zrobione z resztą dzięki adamas_nt. Problem polega na tym, że jak mam zwykły znacznik <html> to go ładnie podkreśla, jednak czasami występują taki o rożnych parametrach: przykład <a href = "różne linki"> Próbowałem w tablicy array wpisywać różne kombinacje kodu, np <a href"$"> jednak skutkowało to brakiem kompilacji i błędem. Prosiłbym o pomoc

• Pomocny post
    #2 23 Paź 2012 22:07
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Jeśli znaki "<" oraz ">" występują tylko jako "nawiasy" znaczników i nigdzie więcej, to można w prosty sposób skorygować pętlę Do, umieszczając warunek i polecenie wyjścia z pętli wewnątrz niej. Rezygnujemy wtedy z tablicy i określamy początek i koniec fragmentu do pogrubienia wg wspomnianych znaków.

• #3 25 Paź 2012 22:03
    fulbin88
    Poziom 9  

Znaki "<" i ">" występują tylko jako nawiasy i nie ma ich nigdzie więcej niż w znacznikach. Modyfikację makra rozpocząłem od usunięcia tablicy znaków, jednak z modyfikacją pętli "do" nie było tak dobrze. Logicznie to tak: Skanuj komórki, jeżeli napotkasz "<" wtedy rozpocznij podkreślanie. Czyli wykonaj nasz kod z pętli do while. Po napotkaniu ">" zakończ i szukaj dalej aż do następnego "<". Próbowałem wykorzystać tutaj zagnieżdżone pętle, jednak z mizernym skutkiem. Any help?

• Pomocny post
    #4 25 Paź 2012 22:35
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Spróbuj

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

• #5 25 Paź 2012 22:50
    fulbin88
    Poziom 9  

Tak, własnie o to chodziło. Dziękuje. Jestem pod wrażeniem Twojej biegłości w temacie excela i vba!

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme