X

Thomson TWG870UG - Przesiadka z UPC 30 na 60Mbit.

26 Oct 2012 06:53 JOJohny19811
  • #1 26 Oct 2012 06:53
    Johny19811
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Witam.

W dniu wczorajszym zmieni貫m sobie abonament w UPC z 30 na 60Mbit. Wszystko by這by fajnie gdyby nie podejrzanie niska przepustowo嗆. Pomiaru dokona貫m wczoraj oko這 godziny 20stej oraz dzisiaj oko這 6:30. Zdaj sobie r闚nie spraw, 瞠 w gr wchodzi mn鏀two czynnik闚 wp造waj帷ych na pr璠ko嗆 po陰czenia - aplikacje r闚noleg貫, obci捫enia serwer闚, godziny szczytu itp. Niby si prawie mieszcz w magicznych 90% maksymalnej przepustowo軼i, kt鏎a po przeliczeniu wynosi 53,6Mbit/s. Nie wiem co mam o tym s康zi. Speedtest.net wskazuje, 瞠 wykorzystuj ca趾owicie swoje 陰cze za przy 軼i庵aniu danych z r騜nych, polskich serwer闚 FTP kwestia nie jest ju taka r騜owa. Za陰czam zrzuty i prosz o opini b康 rad.

Pozdrawiam.

http://www.speedtest.net/result/2265599617.png

http://www.speedtest.net/result/2265600647.png

http://www.speedtest.net/result/2265601428.png

Thomson TWG870UG - Przesiadka z UPC 30 na 60Mbit. Thomson TWG870UG - Przesiadka z UPC 30 na 60Mbit. Thomson TWG870UG - Przesiadka z UPC 30 na 60Mbit.
  • #2 26 Oct 2012 07:22
    tomrom1985
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Patrz望 na te screeny nie wiem do czego si przyczepi. Jakiej pr璠ko軼i pobierania oczekujesz? Faktyczn pr璠ko嗆 w idealnych warunkach fatwo policzy.
  • #3 26 Oct 2012 07:32
    Johny19811
    Level 16  
    Topic author Helpful post? (0)
    tomekromanik wrote:
    Patrz望 na te screeny nie wiem do czego si przyczepi. Jakiej pr璠ko軼i pobierania oczekujesz? Faktyczn pr璠ko嗆 w idealnych warunkach fatwo policzy.

Sk康 wnioskujesz, 瞠 wszystko jest w porz康ku? Nie pytam ze z這郵iwo軼i a z czystej ciekawo軼i. Pozdrawiam.

Speedtest.net jakoby zawy瘸 pomiar. Bardziej wiarygodne s z serwer闚 ftp. Jest tam jeden screen. Na innych serwerach r闚nie nie przekracza 6,6 - 6,7 MB/s
  • #4 26 Oct 2012 07:43
    forsoft
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Na szybko嗆 pojedynczego po陰czenia wp造wa spora ilo嗆 czynnik闚. Jednym z nich jest op騧nienie w transferze pakiet闚. Teoretyczna przepustowo嗆 standardowego po陰czenia 100Mbit wynosi 100Mbit. Ale tylko je瞠li pomi璠zy komputerami nie ma dodatkowych urz康ze, lub je瞠li s po陰czone za pomoc huba. Je瞠li u篡jemy prze陰cznika sieciowego, to szybko嗆 pojedynczego po陰czenia od r瘯i spada o po這w. Jest to spowodowane tym, 瞠 prze陰cznik najpierw odbiera pakiet danych w ca這軼i, a dopiero p騧niej przesy豉 go dalej. Czyli faktycznie mamy a dwie operacje transferu. Czyli transfer trwa dwa razy d逝瞠j. Maj帷 po drodze dwa prze陰czniki lub rutery czas b璠zie odpowiednio d逝窺zy.

W typowym po陰czeniu sieciowym, kolejne pakiety wysy豉ne s dopiero po potwierdzeniu odebrania poprzednich. Czyli czas faktycznego przesy豉nia jest wyznacznikiem maksymalnej uzyskiwanej szybko軼i, a nie maksymalna przepustowo嗆 l帷za.

Pe軟 przepustowo嗆 陰cza da si uzyska dopiero tworz帷 wi璚ej ni jedno po陰czenie. Sumaryczna szybko嗆 uzyskiwana z wielu po陰cze, nie przekroczy jednak przepustowo軼i 陰cza.
  • #5 26 Oct 2012 07:53
    Johny19811
    Level 16  
    forsoft wrote:

Pe軟 przepustowo嗆 陰cza da si uzyska dopiero tworz帷 wi璚ej ni jedno po陰czenie. Sumaryczna szybko嗆 uzyskiwana z wielu po陰cze, nie przekroczy jednak przepustowo軼i 陰cza.

Sprawdza貫m r闚nie przy pomocy kilku akcelerator闚 pobierania plik闚. Pr璠ko嗆 niestety nie wzros豉 pomimo kilku r闚noleg造ch po陰cze. Ps. Dlaczego speedtest.net pokazuje takie 豉dne wyniki?
  • #6 26 Oct 2012 08:10
    forsoft
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Pr璠ko嗆 mierzona przez programy pobieraj帷e nie uwzgl璠nia narzutu zwi您anego z nag堯wkami pakiet闚, sumami kontrolnymi i innymi danymi przesy豉nymi w ramach stosowanych protoko堯w sieciowych. Programy te nie s tego 鈍iadome, poniewa nie rejestruj tych danych. Z tego punktu widzenia nie da si uzyska pe軟ej przepustowo軼i 陰cza. Narzut protoko堯w sieciowych zwi瘯sza si wraz ze spadkiem wielko軼i pakiet闚 danych.

Je瞠li za這篡my, 瞠 tester pr璠ko軼i 陰cza uwzgl璠nia narzuty protoko堯w sieciowych, to jego wskazanie b璠zie odpowiednio wy窺ze.
  • #7 26 Oct 2012 08:26
    Johny19811
    Level 16  
    U篡貫m w豉郾ie akceleratora pobierania:

Wychodzi 7MB/s kiedy przy pobieraniu z FF jest 5,8 - 6 MB/s

Firefox ma jakie ograniczenie? ...ale tak samo jest w IE
  • #8 26 Oct 2012 09:15
    tomrom1985
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Aby ca造 czas pobiera maxem musisz spe軟i wiele warunk闚 np, te o kt鏎ych ju napisano. Poza tym zwr鵵 uwag, 瞠 nie tylko Ty u篡wasz "kabla UPC". Takie skoki to normalna rzecz. Gdyby mia bezpo鈔ednie po陰czenie z inn maszyn lub ftp wtedy mia豚y max
  • #9 26 Oct 2012 09:36
    forsoft
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    7MB/s = 7 * 8 Bit * 1048576 bajt闚 = 58 720 256 bit闚/s.

W zale積o軼i od tego czy jednostki programu testuj帷ego obejmuj megabity w sensie matematycznym, czy te megabity w sensie informatycznym, wyniki b璠 r騜ne.
  • #10 26 Oct 2012 15:46
    Johny19811
    Level 16  

ㄠcznie 7,3 MB/s. Wszystko si zgadza. Tylko dlaczego dopiero na po陰czeniach r闚noleg造ch... ?

Dodano po 28 [minuty]:

Dlaczego jest taka r騜nica? Wyt逝maczcie ciemnemu

Dodano po 50 [minuty]:

Zauwa篡貫m, 瞠 tylko w popularnych przegl康arkach moja pr璠ko嗆 jest zani瘸na. W kliencie FTP jest poprawnie, w programach monitoruj帷ych ruch sieciowy r闚nie jest poprawnie. Dlaczego tak si dzieje? Pozdrawiam

Dodano po 2 [godziny] 46 [minuty]:

Czy kto z Was wie?
  • #11 26 Oct 2012 17:25
    jurek.adam
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Wyobra sobie, 瞠 nie wszyscy hostuj帷y jakie pliki maj jakie super szybkie 陰cza albo nie maj ochoty dawa pojedynczemu klientowi zbyt wielkiego pasma. Ograniczeniem mog by same ustawienia przegl康arki jak i serwera, z kt鏎ego 軼i庵asz (limit pr璠ko軼i przy po陰czeniu na 1 sesj). Dlatego wym鏬 pobierania co najmniej kilku plik闚, 瞠by "obci捫y" 陰cze i trzeba troch poczeka, a si "rozp璠zi".

Z szybkich serwer闚 polecam do test闚:
    ftp://ftp.atman.pl/
    ftp://ftp.task.gda.pl/
    http://noc.gts.pl/

Natomiast tylko dla por闚nania wynik闚:
    http://www.upc.pl/internet/poznaj-internet/test-predkosci-lacza/
  • #12 27 Oct 2012 06:34
    Johny19811
    Level 16  
    jurek.adam wrote:
    Wyobra sobie, 瞠 nie wszyscy hostuj帷y jakie pliki maj jakie super szybkie 陰cza albo nie maj ochoty dawa pojedynczemu klientowi zbyt wielkiego pasma. Ograniczeniem mog by same ustawienia przegl康arki jak i serwera, z kt鏎ego 軼i庵asz (limit pr璠ko軼i przy po陰czeniu na 1 sesj). Dlatego wym鏬 pobierania co najmniej kilku plik闚, 瞠by "obci捫y" 陰cze i trzeba troch poczeka, a si "rozp璠zi".

Z szybkich serwer闚 polecam do test闚:
    ftp://ftp.atman.pl/
    ftp://ftp.task.gda.pl/
    http://noc.gts.pl/

Natomiast tylko dla por闚nania wynik闚:
    http://www.upc.pl/internet/poznaj-internet/test-predkosci-lacza/

Dzi瘯i za info.

Ponowi swoje zapytanie. Dlaczego tak si dzieje (screen)

Podrzu熯ie mi jeszcze jaki dobry program tego typu. Dzi瘯i

Ps. Nie ma r騜nicy czy wybior wy鈍ietlanie w systemie binarnym czy dziesi皻nym, Zawsze pokazuje ponad 7MB/s:

• #13 27 Oct 2012 13:34
    jurek.adam
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Johny19811 wrote:
    R騜nica w wy鈍ietlaniu jednostek. Dla 陰cza 60 Mb/s maks. pobieranie wynosi 7 MB/s. Firefox pokazuje prawid這wo i niepotrzebne s 瘸dne programy.
  • #14 27 Oct 2012 13:48
    Johny19811
    Level 16  
    jurek.adam wrote:
    Johny19811 wrote:
    R騜nica w wy鈍ietlaniu jednostek. Dla 陰cza 60 Mb/s maks. pobieranie wynosi 7 MB/s. Firefox pokazuje prawid這wo i niepotrzebne s 瘸dne programy.

Id帷 tropem prawid這wego wskazania, co do warto軼i 7MB/s, to w豉郾ie nie Firefox wskazuje prawid這wo a program monitoruj帷y ruch internetowy (NetWorx ze screen'u). Prawda?
  • #15 27 Oct 2012 14:32
    jurek.adam
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Nie wiem co pokazuje dok豉dnie ten NetWorx i co oznaczaj dok豉dnie te skr鏒y "M" oraz "k". Z podobnych program闚 u篡wa貫m jedynie NetLimiter oraz Du Meter, kt鏎e wy鈍ietla造 wszystko w spos鏏 zrozumia造.
  • #16 27 Oct 2012 17:08
    Johny19811
    Level 16  
    W豉郾ie si dowiedzia貫m od dostawcy, 瞠 do obecnego 陰cza potrzebuj kart gigabitow 瞠by 豉dnie to hula這 <Link> . Mam zintegrowan 100Mbitow. Wi瘯szej bujdy na resorach nie s造sza貫m. Zaleci mi zassanie ze strony UPC "optymalizator po陰czenia" <Link> . Wtedy ju mi r璚e opad造. Pozwoli sobie jeszcze doda, 瞠 jak na 陰cze 60 mega to i tak mam bardzo "miodzio" pr璠ko嗆 rz璠u 54 mbit.
  • #17 29 Oct 2012 20:21
    egreg1
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Johny19811 wrote:
    Pozwoli sobie jeszcze doda, 瞠 jak na 陰cze 60 mega to i tak mam bardzo "miodzio" pr璠ko嗆 rz璠u 54 mbit.

Akurat tu dobrze powiedzia , masz wszystko tak jak trzeba, @forsoft przecie wyja郾i Ci co trzeba , pozostali tak瞠.
    Niepotrzebnie dr捫ysz temat , tak ma by , jak Ci nie pasuje to zmie dostawc , ale i tak b璠ziesz mia ten sam "problem".
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products