X

Ursus C360 3P - Ustawianie początku wtrysku

skowron201 26 Oct 2012 10:08
  • #1 26 Oct 2012 10:08
    skowron201
    Level 9  
    Helpful post? (+1)
    Witam,
    Może mi ktoś wytłumaczyć po kolei jak ustawić kąt wtrysku w C360 3P? Padła mi głowiczka w pompie i miałem ją wyjętą. Zamontowałem ją i ustawiłem tak na słuch, ciągnik pali ale wydaje mi się że mało ma mocy.
  • Helpful post
    #2 26 Oct 2012 10:57
    Nemonek
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    A zobacz sobie ->TUTAJ
    A jak za mało to ->TUTAJ
  • #3 26 Oct 2012 12:11
    skowron201
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Ale to jest instrukcja dla pompy wtryskowej sekcyjnej w zwykłem C360, a ja potrzebuję dla pompy rotacyjnej, zapewne tam też są jakieś znaki na które trzeba ustawić pompę, ale gdzie one się znajdują i czym to się ustawia to nie wiem. W samochodzie z silnikiem diesla na rotacyjnej pompie ustawiałem kąt wtrysku na czujnik zegarowy, tutaj też się go stosuje?
  • Helpful post
    #4 26 Oct 2012 18:45
    ftp.kowal
    Level 33  
    Helpful post? (+2)
    Prawidłowo kąt wtrysku powinien zostać ustawiony kątomierzem na stole probierczym. Po czym powinna zostać nacięta nowa kreska na obudowie pompy. Wtedy kreska w kreskę. Inaczej to masz zaślepkę od strony koła zamachowego (gumowa) po ściągnięciu jej i kręceniu wałem zgodni z obrotami silnika zobaczysz wybite na kole stopnie. I najprostszy sposób to na kropelkę. Teraz mnie kolega może zabić ale nie pamiętam dokładnie ile ma być stopni przed. A teraz pytanie ode mnie w jaki sposób kolega poustawiał ta pompę? Jakie ma ciśnienie przetłaczania?
  • #5 29 Oct 2012 16:45
    skowron201
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    ftp.kowal wrote:
    A teraz pytanie ode mnie w jaki sposób kolega poustawiał ta pompę? Jakie ma ciśnienie przetłaczania?

Tego Ci nie powiem bo oddałem to do kolesia który regeneruje pompy, zapłaciłem 350 zł i ma wszystko niby chodzić, o szczegóły nie pytałem.
  • Helpful post
    #6 29 Oct 2012 17:05
    ftp.kowal
    Level 33  
    Helpful post? (+1)
    Ok myślałem że kolega sam sobie wymienił głowice pompy. Ale skoro pompa była na stole to wszystko ok.
  Search 4 million + Products
Browse Products