Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Windows7 - UpdateTool.exe błąd

majka41 28 Paź 2012 11:15
  • #1 28 Paź 2012 11:15
    majka41
    Poziom 8  

Witam wczoraj wyłączyłem komputer wieczorem dziś włączam i mam błąd:
    System Windows nie możę odnaleźć pliku "UpdateTool.exe". Upewnij się, że wpisana nazwa jest poprawna i spróbuj ponownie.

co może być problemem?

• #2 28 Paź 2012 22:03
    1010011010
    Poziom 32  

Uruchom edytor rejestru (regedit) i stwórz jego kopię.
    Następnie otwórz w nim folder HKEY_LOCAL_MACHINE > "Software" > "Microsoft" > "Windows" > "CurrentVersion" > "Run"
    Po prawej kliknij na UpdateTool.exe i usuń klikając klawisz DEL (Delete) na klawiaturze.

Następnie przeskanuj cały system antyvirusem.
    Możesz również pokazać nam logi (OTL).

• #3 18 Sty 2013 21:00
    disko78
    Poziom 14  

mam ten sam problem, sprawdzilem rejestr i nie posiadam wpisu z UpdateTool.exe w HKEY_LOCAL_MACHINE > "Software" > "Microsoft" > "Windows" > "CurrentVersion" > "Run"

jakies inne sugestie?

• #4 19 Sty 2013 19:23
    v15u5
    Poziom 2  

Dokładnie kilka dni temu wyskoczył mi ten sam problem.

System sprawdzony antywirusem. Czyściutko.

CCleaner też nic dziwnego nie znalazł.

W rejestrze HKEY_LOCAL_MACHINE > "Software" > "Microsoft" > "Windows" > "CurrentVersion" > "Run" mam tylko dwa pliki
    1) Nazwa: (domyślna) typ: REG_SZ dane: (wartość nie ustalona)
    2) Nazwa: RtHDVCpl typ: REG_SZ dane: C:\Program files\Realtek\....

W ogóle nie ma pliku UpdateTool.exe.

O co c'mon? Chyba czeka mnie format. A tak mi sie dobrze korzystało z 7-mki...

• #5 19 Sty 2013 19:50
    TheStig
    Poziom 9  

A w msconfig? W autostarcie albo autoexec.bat nie ma czegos?

• #6 19 Sty 2013 19:59
    Kolobos
    Spec od komputerów

Daj w zalaczniku oba logi z OTL.

• #7 20 Sty 2013 20:29
    v15u5
    Poziom 2  

W msconfig czysto. Brak jakiś dziwnych wpisów. Plik obrazowo mówiąc "zniknął". Nic nie instalowałem na przestrzeni kilku tygodni.
    Plik jest istotny z funktu widzenia poprawności działania systemu, a patrząc na ilość zapytań na necie i fakt, że problem pojawia się "sam" MS będzie musiał chyba wydać jakąś łatkę.

• #8 20 Sty 2013 22:30
    TheStig
    Poziom 9  

A zainstaluj sobie CCleaner i tam masz opcje autostart. Zobacz czy tam nie ma wpisu UpdateTool.exe i po prostu go wyłącz.

• #9 20 Sty 2013 22:37
    v15u5
    Poziom 2  

"A zainstaluj sobie CCleaner i tam masz opcje autostart. Zobacz czy tam nie ma wpisu UpdateTool.exe i po prostu go wyłącz."

Nie wiem jak u innych ale ja w autostarcie (CCl) nic nie mam. Obrazowo mówiąc pilk po prostu się gdzieś stracił. Inna rzecz, że odłączenie wpisu nie tłumaczy powodu dla którego problem się pojawił, o jego rozwiązaniu nie wspominając.

• #10 20 Sty 2013 23:14
    kotmen
    Poziom 10  

v15u5, kombinujesz jak przysłowiowy koń pod górę. Kilka osób już napisało Ci "daj logi z OTL". Jeśli oczekujesz pomocy - współpracuj z tymi, którzy chcą Ci ją ofiarować.

• #11 20 Sty 2013 23:20
    TheStig
    Poziom 9  

Total commander opcja szukaj updatetool.exe szukaj w lokalnych dyskach twardych jak znajdzie robisz wpisz do okna albo otwórz lokalizacje pliku i jesteś w domu.

• #13 21 Sty 2013 00:42
    TheStig
    Poziom 9  

Skoro z EA.com to od jakiejś gry to musi być.

• #14 21 Sty 2013 00:44
    disko78
    Poziom 14  

nie, to jest pakiet aktualizujący oprogramowanie origin

• #15 21 Sty 2013 00:45
    TheStig
    Poziom 9  

No to jeśli pakiet origin Ci nie jest potrzebny do życia to go usuń

• #16 21 Sty 2013 00:49
    disko78
    Poziom 14  

właśnie chodzi o to że nie mam tego pliku w katalogu origin, a oprogramowanie się o niego dopomina.
    Diabeł tkwi w rejestrze, właśnie sobie przypomniałem, że ostatnio coś tam grzebałem i usunąłem linijkę, albo dwie....

... tylko co to było, to nie pamiętam

tragedii nie ma da się z tym żyć, ale trochę irytuje, bo od dłuższego czasu system mam bez skazy.

Dodano po 34 [sekundy]:

w origin mam parę gier wiec soft jest potrzebny

• #17 21 Sty 2013 01:39
    TheStig
    Poziom 9  

Zainstaluj jeszcze raz pakiet origin albo skopiuj updatetool.exe tam gdzie powinien być i po kłopocie.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty