Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 29 Paź 2012 14:38
    keramski
    Poziom 6  

    Witam.
    Mam zamiar kupić telewizor Samsunga PS51E550 z WiFi ready oraz odtwarzacz samsunga BD-E6100 z WiFi, oba urządzenia DLNA.
    Moje pytania są następujące:
    Do czego wymyślono WiFi w telewizorach i odtwarzaczach?
    Czy to ma służyć do bezprzewodowego przesyłania obrazu i dźwięku z odtwarzacza do TV, czy do uaktualniania oprogramowania z internetu, czy też do łączności z internetem i przeglądania stron?
    Czy jeżeli TV smart DLNA jest WiFi ready i go podłączę przewodem HDMI /lub może USB czy jakimś innym/ do odtwarzacza Blu-ray z WiFi to będę mógł przeglądać w TV strony internetowe czy też muszę kupić adapter WiFi do tego telewizora?
    Czy jeżeli muszę kupić adapter WiFi do TV to po co jest WiFi w odtwarzaczu?
    Sorki za mnogość pytań ale chce się upewnić jak to podłączyć i czy nie zmienić zdania odnośnie kupna odtwarzacza.
    Pozdrawiam.
    T.K.

  • #2 30 Paź 2012 04:49
    1 PAWEL
    Poziom 39  

    Wi-Fi Ready – możliwość podłączenia adaptera sieci bezprzewodowej - dodatkowy zakup.


    Możesz strumieniowo przesyłać i udostępniać muzykę, zdjęcia, filmy, a także inne multimedia bezpośrednio w telewizorze za pomocą funkcji AllShare Play i cieszyć się nimi na większym ekranie. Wbudowany moduł Wi-Fi zapewnia dostęp do znajdujących się w pobliżu kompatybilnych urządzeń, także mobilnych. Dzięki technologii przechowywania danych masz dostęp do swoich zasobów, nawet gdy przebywasz poza domem. Udostępniaj pliki multimedialne i korzystaj z nich w komfortowy sposób dzięki rozbudowanym opcjom łączności.


    Najnowsze modele odtwarzaczy Blu-ray umożliwiają korzystanie z połączenia z Internetem oraz ze specjalnych funkcji internetowych zapisanymi na płytach, a także obsługują strumieniowanie obrazu i inne aplikacje. Poza tymi funkcjami płyty Blu-ray posiadające nowe oprogramowanie lub funkcje wymagają czasami aktualizacji przez Internet za pośrednictwem odtwarzacza. Jeśli kablowe połączenie z Internetem lub modem DSL nie znajduje się w pobliżu telewizora, można wybrać model odtwarzacza Blu-ray z wbudowanym łączem Wi-Fi, umożliwiającym łączenie się z bezprzewodową siecią domową.

  • #3 30 Paź 2012 09:31
    keramski
    Poziom 6  

    Bardzo dziękuję za informację ale nurtuje mnie jeszcze pytanie czy mam kupować adapter WiFi do TV skoro mam zamiar kupić odtwarzacz Blu-Ray z WiFi?
    Czy podłączenie odtwarzacza z WiFi pozwoli na korzystanie z funkcji internetowych w TV?

  • #4 30 Paź 2012 11:36
    1 PAWEL
    Poziom 39  

    Musisz dokupić adapter WiFi do TV, albo TV z WiFi.
    Chyba, że będziesz wykorzystywał tylko złącze HDMI, to nie potrzebne będzie WiFi.
    Transmisja po HDMI jest pewniejsza, a po WiFi f brak kabli.

  • #5 30 Paź 2012 13:42
    anmedia
    Poziom 39  

    Zakup adaptera Wifi to wyrzucenie pieniedzy w bloto (w przypadku telewizorow i urzadzen gdzie musi byc karta DEDYKOWANA) Nie masz zadnej kontroli nad karta, nie mozesz zastosowac anteny ani wymienic na inny model np o lepszych parametrach czy wiekszym zasiegu.
    Bardzo czesto, w finale konczy sie to i tak polaczeniem kablowym np sieciowka do routera (dlugosc do az 100m) bo z jakis powodow sygnal zostaje zagluszony, lub przeniesienie routera Wifi w miejsce gdzie sygnal jest slaby.

  • #6 30 Paź 2012 23:16
    keramski
    Poziom 6  

    Dziękuję bardzo z porady.
    Kupiłem adapter samsung wis12abgn za 174zł i internet z wszystkimi funkcjami łącznie z filmami 3d z sieci chodzi bez zacięć, odległość do rutera 7 metrów oraz 2 ściany.

  Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty