X

Netbook Samsung N102SP - brak bootowania z USB i CD, co zrobić?

30 Oct 2012 21:57 ADAdam181-a1
  • #1 30 Oct 2012 21:57
    Adam181-a1
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam, jestem tu nowy, nie wiem za bardzo gdzie mam umieścić ten temat i postanowiłem zrobić to tutaj.
    Mój problem polega na tym, iż posiadam netbook'a Samsung N102Sp
    w obecnym stanie nie posiada na swoim dysku żadnego systemu.

Moja prośba polega na tym czy jest ktoś w stanie mi pomóc, po prowadzić po przez instalacje systemu na takim urządzeniu. Próbowałem zainstalować XP z HDD, ale kicha, wyskakuje bluescreen i jestem zablokowany. Ogólnie producent przewidział tylko Win7 i tak owy bym chciał tu zainstalować. Jest jakaś metoda na zainstalowanie tego systemu przez uruchomienie instalacji z dysku twardego?
    Chciałbym zaznaczyć, że owy Samsung nie posiada bootowania z usb i co pewnie sie domyślacie dvd-rom. Jedyna metoda jaka mi się wydaje skuteczna to wyciągnąć dysk i jakoś w ten sposób przygotować go do instalacji. Tak, że jak włożę dysk do netbook'a i uruchomię go to zacznie się instalować system. Pomożecie?
  • #2 30 Oct 2012 22:16
    tronic1
    Spec od komputerów
    Helpful post? (+1)
    Zainstaluj win 7 z pendrive. Żeby bootował z USB musisz w biosie wyłączyć opcję Fast Bios no i oczywiście pendrive musi być włożony w gniazdo USB przed uruchomieniem netbooka.
  • #3 30 Oct 2012 22:25
    Adam181-a1
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (+1)
    "owy samsung nie posiada bootowania z usb, i co pewnie sie domyślacie dvd-rom "
  • #4 30 Oct 2012 22:35
    tronic1
    Spec od komputerów
    Helpful post? (-1)
    Wyłączyłeś w biosie Fast Bios ? Z USB DVD też nie bootuje ? Bajki opowiadasz.
  • #5 30 Oct 2012 22:48
    Adam181-a1
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    Wyłączyłem, i z usb dvd też nie chce bootować...

Dodano po 2 [minuty]:

Mówię, próbowałem różnych sposobów opisanych w google i jestem w kropce...
  • #6 30 Oct 2012 22:50
    tronic1
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    Nośniki, t.z DVD i pendrive są bootowalne ? Sprawdzałeś na innym sprzęcie ? Jaki masz komunikat ?
  • #7 30 Oct 2012 22:56
    Adam181-a1
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Tak dvd usb jest bootowalny, bootoje na innym kompie...

komunikat mam taki, że jak próbuje bootować z dvd na netbooku wyskakuje mi, że mam pliku do uruchomienia systemu notabene bez bootowania jest to samo. Wnoski nie bootoje dvd, po prostu próbuje coś odpalić choć nie ma czego z tego względu, że dysk jest czysty...
  • #8 30 Oct 2012 23:08
    tronic1
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    Nie wiem co, ale coś robisz nie tak. Po włączeniu netbooka masz na ekranie podpowiedź jakim klawiszem uruchomić boot menu ? Sprawdzałeś czy płyta steruje, bootuje na innym komputerze ale w napędzie USB którego używasz w netbooku ?
  • #9 30 Oct 2012 23:18
    Adam181-a1
    Level 8  
    Nie ma możliwości takiej jest F2 do wejścia w BIOS i F4 przypisany jako RECONVERY a ta opcja była działająca jak miałem ukryta partycje i tam rzeczy samsungowe, żeby przywrócić system, a teraz jest wszystko wyczyszczone. Jedyna opcja bootowania to albo dysk HDD albo LAN wiecej ten netbook nie ma... bynajmniej ustawień w biosie. Bo jak miałem Plop menadzer to mogłem bootować z USB ale dysk jest teraz czysty
  • #10 30 Oct 2012 23:26
    tronic1
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    Na tym netbooku system można zainstalować nawet z karty pamięci. Widocznie napęd USB ma problem z odczytem płyty. Ale szybciej będzie sporządzić bootowalnego pendrive programem z microsoftu i z niego uruchomić instalację. http://www.microsoftstore.com/store/msstore/html/pbPage.Help_Win7_usbdvd_dwnTool
  • #11 31 Oct 2012 07:56
    Adam181-a1
    Level 8  
    Eh... wszystko zrobione tak jak trzeba bootowalny pen jest i dalej nie startuje...

Jakis inny pomysł?
  • #12 31 Oct 2012 10:19
    tronic1
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    No trudno, jak nie potrafisz to udaj się np. do serwisu Hart'a i zainstalują ci system.
  • #13 15 Nov 2012 10:39
    yonza
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Potwierdzam....po wyłączeniu opcji "FAST BOOT" w BIOSie napęd został automatycznie wykryty....i właśnie instaluje system....ciesze się że spotkałem ten temat bo borykałem się z tym problemem od dłuższego czasu...
    Pozdrawiam...
  • #14 05 Apr 2013 17:45
    Pollesds
    Level 7  
    Helpful post? (+2)
    witam

mam ten sam problem, częściowo dzięki temu tematowi znalazłem rozwiązanie i przedstawiam procedurę:

F2-> aby wejść do biosa
    Advanced
    Fast BIOS Mode-> dajemy na disabled
    Exit -> Save changes and exit

jeszcze raz dajemy
    F2-> aby wejść do biosa
    Exit -> na samym dole będzie teraz widoczny PenDrive lub USB DVD

wybieramy i instalka leci normalnie....

Pozdrawiam
  • #15 02 Jun 2013 11:49
    2242826
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Mam takiego samsunga i z tego co pamiętam botowanie cd lub usb wywołuje się shift+f10 i wybieramy opcje... bios wykrywa pendrivy i napędy cd/dvd oczywiście usb.....pozdrawiam...
  • #16 17 Dec 2013 14:18
    mezyk
    Level 9  
    Helpful post? (-1)
    F10 uruchamia wybór BOOT MENU i oczywiscie opcja FAST BOOT na DISABLED, wlasnie to zrobilem u siebie i moge bootowac z zewnętrznego ODD. pozdro
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products