Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

VW T4 1,9 TD - 1,9 td vw kopci na wolnych obrotach i nie równo chodzi teraz prob

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Diesel -> VW T4 1,9 TD - 1,9 td vw kopci na wolnych obrotach i nie równo chodzi teraz prob
Autor
Wiadomość
adamek2451
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Gdańsk

Post#1 Post autora tematu 31 Paź 2012 21:28   

VW T4 1,9 TD - 1,9 td vw kopci na wolnych obrotach i nie równo chodzi teraz prob

1,9 TD VW transporter na wolnych obrotach chodzi nie równo i kopci biało - niebieskim dymem to się stało na trasie jak zdjąłem nogę z gazu jest nadal ta usterka nawet gorzej bo nie mogę odpalić.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Paź 2012 21:28   

Powrót do góry

polonez15
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Hajnowszyzna

Post#2 31 Paź 2012 21:41   

Re: VW T4 1,9 TD - 1,9 td vw kopci na wolnych obrotach i nie równo chodzi teraz

Paliwo, pompa wtryskowa, kąt wtrysku, rozrząd.Wymieniać dalej?
Powrót do góry

robokop
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Płońsk/Warszawa

Post#3 31 Paź 2012 22:13   

Siorbnął albo wody, albo zatankowany gnojówką. Wykręć wtryski - pewnie wszystkie leją.
Powrót do góry

AUTO-MAR
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Góra

Post#4 31 Paź 2012 22:24   

robokop napisał:
Siorbnął albo wody, albo zatankowany gnojówką. Wykręć wtryski - pewnie wszystkie leją.
Pewny jesteś że będzie kopcił na bieło gdy wtryski leją

Dodano po 3 [minuty]:

Kolego zacznij od filtra
Powrót do góry

adamek2451
Poziom 6
Poziom 6

Post#5 Post autora tematu 31 Paź 2012 22:30   

Dzięki za podpowiedz ale ja nim przejechałem około 300 km i to stało, 3 dni chodził bez problemu na tym paliwie i było ok, fakt wtryski sprawdzę a czy morze być winny zawór ARG bo już nie mam pomysłu turbinę odłączyłem więc jest wykluczona to było pierwsze podejrzenie i nadal to jest ta usterka.

Dodano po 3 [minuty]:

Filtr wywalę bez problemu fakt jak wtryski leją to koci na czarno a jak olej dostaje to na biało niebiesko tak widziałem to w autach z usterkami.
Powrót do góry

AUTO-MAR
Poziom 16
Poziom 16

Post#6 31 Paź 2012 22:38   

Nie to nie EGR usterka tkwi po stronie mechanicznej, z tego co opisujesz, i przyczyn naprawdę może być wiele. Co jeszcze możesz sprawdzic to śrubę na wale czy nie luzna to najczęściej
Powrót do góry

robokop
Poziom 26
Poziom 26

Post#7 31 Paź 2012 22:51   

AUTO-MAR napisał:
robokop napisał:
Pewny jesteś że będzie kopcił na bieło gdy wtryski leją

Zrób sobie próbę, polej ropy na rozgrzaną blachę piecyka - w czym masz problem? Spala się tylko prawidłowo rozpylone paliwo, to które się nie zapaliło odparowuje tworząc biały dym.

Dodano po 1 [minuty]:

AUTO-MAR napisał:
Co jeszcze możesz sprawdzic to śrubę na wale czy nie luzna to najczęściej

Odpalałby, chyba że ściąłby już klin, ale blokowałby wtedy wał. O grzechotaniu nie wspomnę.
Powrót do góry

adamek2451
Poziom 6
Poziom 6

Post#8 Post autora tematu 31 Paź 2012 23:11   

oczywiście chodzi o zawór EGR sory moja gafa, no cóż będę próbował wyeliminowywać po kolei możliwe usterki, mam pytanie do kolegi co mi doradził sprawdzenie filtra co się w tym wypadku z filtrem mogło stać morze fakt że paliwo nie trzyma normy tankowałem w małej stacji na trasie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Paź 2012 23:11   

Powrót do góry

robokop
Poziom 26
Poziom 26

Post#9 31 Paź 2012 23:30   

Jeśli stało się to zaraz po tankowaniu, to nie masz czego szukać.
Powrót do góry

adamek2451
Poziom 6
Poziom 6

Post#10 Post autora tematu 01 Lis 2012 17:08   

odpowiedz dla robokopa: około 300km zrobiłem na tym paliwie wiadomo usterka przychodzi po pewnym czasie, skłaniam się do podpowiedzi kolegi że mogły polecić wtryski i leją i kopci na biało bo się ropa nie spala, ale jest to nie 100% podpowiedz wymontuje wtryski i sprawdzę wtedy będzie wiadome oczywiście powiadomię kolegę, autko ma przegonione dokładnie 432.000 km może już czas na wtryski.
Powrót do góry

jarciu_11
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Łask

Post#11 02 Lis 2012 01:53   

Auto-Mar ma racje sprawdz rozrząd w pierwszej kolejności ABL czasem lubi ściąć klin na kole wału korbowego.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Lis 2012 01:53   

Powrót do góry

adamek2451
Poziom 6
Poziom 6

Post#12 Post autora tematu 02 Lis 2012 17:40   

Kolego jarciu_11 a efekty tzw zmiany faz rozrządu nie były by widoczne bo klin na wale ścięty zmienił by to na pewno, fakt przyznaje kiedyś na wolnych obrotach jak chodził spojrzałem na koło pasowe wału korbowego to dziwnie chodziło nie równo w osi jak dodałem gazu do 1900 obrotów to się wyrównało zjechałem do 850 to nadal zaczęło się kołysać po prostu miało bicie boczne, nie znam zupełnie tego silnika miałem cały czas benzynę jutro sprawdzę te koło bo nic nie robiłem do tej pory i nie zaglądałem święta i brak czasu.
Powrót do góry

adamek2451
Poziom 6
Poziom 6

Post#13 Post autora tematu 03 Lis 2012 18:08   

Odpowiedz: dla AUTO-MAR koło pasowe sprawdzone wszystko ok 100%, filtr paliwa czysty i drożny, paliwo ok, turbina ok, ERG ok, zostały wtryski i pompa oby wtryski dały ciała tańszy koszt to na tyle co jest sprawdzone i potwierdzone.

Dodano po 3 [minuty]:

jak zwykle mylę EGR z ERG myślę że koledzy wiedzą o co chodzi i wybaczą mi pomyłkę.
Powrót do góry

AUTO-MAR
Poziom 16
Poziom 16

Post#14 03 Lis 2012 23:43   

Łe tam tańsze do tego auta wszystko jest już tanie jak się okarze pompa to dwie do td leżą za 300pln
Powrót do góry

adamek2451
Poziom 6
Poziom 6

Post#15 Post autora tematu 04 Lis 2012 00:01   

Re: AUTO-MAR.Ok dobrze wiedzieć o pompie motor mój to ABL, wtryski sprawdzę po niedzieli.
Powrót do góry

adamek2451
Poziom 6
Poziom 6

Post#16 Post autora tematu 10 Lis 2012 20:46   

Re: AUTO-MAR: Gratuluję kolego trafienie w 10 śruba wału zupełnie można wykręcić palcami zastanawia mnie czemu ta zębatka nie wyjechała z silnika razem z kołem pasowym i mnie nie wyprzedziła jak robią to nie kiedy kołpaki, dla mnie szok macher ruszał kołem pasowym jak były napięte paski stwierdził że nie ma nic luzu, po zdjęciu pasków ruch za koło pasowe a to wszystko się kołysze tak zawierzyć koledze majstrowi dopiero dziś mając czas wziąłem się za ustalenie przyczyny tej awarii no i się okazało koło nie wyjechało bo obudowa przednia go nie puściła teraz nie wiem czy rozebrać cały przód i sprawdzić czy ten wypust jest w stanie dobrym czy nie, bo na pewno nie ma luzu jak koło pasowe docisnąłem do wału to nie wyczułem żadnego luzu dokręciłem tą główną śrubę kluczem nasadowym i trzyma ok, jutro ma kolega podjechać i dynamometrem dokręcić z odpowiednią siłą NM zalecane 45NM i tak dokręcę uważam że 30 tys km temu był wymieniany rozrząd i nie był dobrze dokręcony a zupełnie nie dano kleju wg zaleceń fachowców, dla mnie to szok co za dziadowska firma taki bubel wypuściła z fabryki z takim fabrycznym nie dopracowaniem wiadomo szmelc-wagen i tyle ale reszta dobrze chodzi, dzięki u mnie kolego jesteś fachowiec w 100%.
Powrót do góry

adamek2451
Poziom 6
Poziom 6

Post#17 Post autora tematu 14 Lis 2012 20:14   

Auto sprawne nawet chodzi lepiej jak przed awarią bo zaślepiłem AGR i dostaje czyste powietrze nic dymku z tyłu, pali na dotyk trochę powalczyłem z zapłonem ale efekty pozytywne pierwszy raz miałem do czynienie z silnikiem wysokoprężnym 40 lat same benzyny, silniczek super konstrukcja nic tajemnic wszystko na znaki i żadnych problemów oczywiście robiłem go w garażu żadnego serwisu no i OK, zamykam temat mojej awarii teraz ja mogę służyć podpowiedzią, dziękuję wszystkim kolegom za pomoc i za podpowiedzi.
Powrót do góry

polonez15
Poziom 22
Poziom 22

Post#18 14 Lis 2012 20:28   

Jak już Kolego to EGR a nie AGR, a poza tym o zapłon masz na myśli kąt wtrysku tak? silniki te są pancerne o ile się o nie dba:-)
Powrót do góry

adamek2451
Poziom 6
Poziom 6

Post#19 Post autora tematu 15 Lis 2012 22:34   

RE:Polonez15: Sory kolego za AGR po prostu mylę oczywiście EGR sam ustawiałem rozrząd na znaki niby dobrze, pali super ale problem z ustawieniem wolnych obrotów jak wyciagne ssanie jest ok równo chodzi i zupełnie nic dymu jak ssanie wyłączę to wozi obroty i daje chmurkę,odpowiadając również koledze piniuu:T4 z tym silnikiem nie ma komputera a odnośnie EGR-A to go zaślepiłem i nie ciągnie już z powrotem spalin oraz zauważyłem że dostał mocy i to naprawdę nie przesada,podpowiedz kolegi Polonez15 myślę że jest bliska prawdy kąt wtrysku trzeba ustawić tu w tym aucie ustawia się całą pompą silnik ABL muszę to zrobić, na dużych obrotach nic dymku jak pomykam a na wolnych robi chmurkę, spróbuję dotrzeć do setna bo w okolicy nie ma warsztatu ot i tyle.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Lis 2012 22:34   

Powrót do góry

polonez15
Poziom 22
Poziom 22

Post#20 15 Lis 2012 23:15   

Wkręcasz czujnik i jazda :)
Powrót do góry

adamek2451
Poziom 6
Poziom 6

Post#21 Post autora tematu 19 Lis 2012 23:01   

No i szok, wszystko chodziło a tu klapa nowa śruba wału nowa zębatka wszystko skręcone, 3 dni jazdy i pęka śruba zaraz przy wyjściu z wału, piasta wylęciała silnik zastukał w czasie jazdy i tyle, zawory podgięte na pewno aż nie chcę myśleć co mnie czeka, ten motor był skręcony fabrycznie 430.000 km latał jak pszczółka i kicha wiadomo wina materiału ( śruby ) obejrzałem dokładnie żadnego atestu na niej w sklepie sprzedawca mi sam ją zaproponował bo mówi że się te dwie rzeczy razem wymienia nie mam słów jak się dałem na to naciągnąć, czytałem też na forum taki sam przypadek koleś miał i w identycznym motorze tylko że dłużej trochę jechał chyba z trzy tygodnie i właśnie też śruba pękła identycznie jak u mnie, a tak było pięknie, nie wiem czy mogę ten bubel reklamować mam paragon na zakup tych rzeczy ale będą szukać wykrętów na swoją korzyść, nerwy pewnie mnie puszczą i tyle, nigdy z sklepów nie kupować rzeczy podrobionych ale cóż dochód niski to i zakupy po niższej cenie, podpowiadam nie kupować podróbek w tak poważnej awarii nie polecam, płakać się chce bo żal że to już nie będzie fabryka.
Powrót do góry

trans-serwis
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Częstochowa

Post#22 19 Lis 2012 23:59   

adamek2451 napisał:
a tak było pięknie, nie wiem czy mogę ten bubel reklamować mam paragon na zakup tych rzeczy
Oczywiście że możesz reklamować, a nawet powinieneś łącznie z roszczeniem poniesionych strat przez tą wadliwą część.
Powrót do góry

robokop
Poziom 26
Poziom 26

Post#23 20 Lis 2012 10:10   

adamek2451 napisał:
No i szok, wszystko chodziło a tu klapa nowa śruba wału nowa zębatka wszystko skręcone, 3 dni jazdy i pęka śruba zaraz przy wyjściu z wału, piasta wylęciała silnik zastukał

Aż się ciśnie " ja wiedziałem że tak będzie". Teraz albo wymiana silnika, albo naprawa głowicy - i nie szukaj winnych wśród sprzedawców części. Śruba została dokręcona nie zgodnie z zaleceniami producenta. Stąd awaria. Wątek zamykam.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Diesel -> VW T4 1,9 TD - 1,9 td vw kopci na wolnych obrotach i nie równo chodzi teraz prob
Strona 1 z 1