Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Procesor dwurdzeniowy-co zyskuje telewizor?

kizoj 31 Paź 2012 20:40 9639 19
  • #1 31 Paź 2012 20:40
    kizoj
    Poziom 6  

Mam zamiar kupić TV Samsung Ue40Es6800.Posiada on procesor dwurdzeniowy.Co zyskam w porównaniu do Samsunga Es6710 który to nie ma takiego procesora.Oba telewizory są 400Hz, a różnica w cenie 300 zł.Czy ktoś mi pomoże w wyborze.

• #2 01 Lis 2012 02:10
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #3 01 Lis 2012 07:41
    kizoj
    Poziom 6  

LOCOLOCO napisał:
    Zyskuje szybkość i dokładność obróbki oraz wielozadaniowość
    Brałbym ES 6800
    To powiedziano mi w sklepie.A chciałbym dowiedzieć się konkretów,co zyskuje w porównaniu z drozszym modelem.

• #4 01 Lis 2012 08:13
    tronics
    Poziom 35  

Nic. Z punktu widzenia typowego użytkownika. Wszystkie "ficzery" jak skalowanie, filtrowanie itp. muszą (na logikę) być wystarczająco szybkie i na tańszym modelu - by zapewnić minimum użytkowe - tj. by wszystkie klatki pojawiały się na czas. Dokładność obróbki - czego? No właśnie - sraty taty. Co najwyżej może mniej mulić przy korzystaniu z wbudowanej przeglądarki (internet), może mieć lepszą responsywność przy wchodzeniu do różnych opcji itp. W samym obrazie czy dźwięku różnicy nie uświadczysz.

• #5 01 Lis 2012 20:05
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Grunt to kultura słowa.

Dwa rdzenie - Dual Core

Jedną z najnowszych innowacji, które zostały włączone do technologii procesorowej jest "Dual Core".

Dual Core mają dwa rdzenie, a raczej dwa mózgi. Procesory mają również podwójną ilość pamięci wewnętrznej (w niektórych przypadkach) oraz pewne wewnętrzne technologie

Są w stanie obsłużyć wiele więcej zadań. Dwurdzeniowe procesory osiągnąć lepsze rezultaty niż zwykłe procesory. Należy podkreślić również, że niektóre aplikacje są wzmocnione i Intel Core 2 Duo dopiero daje sobie z nimi radę.

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/90232-inte...rdzeniowy-procesor-wkrotce-w-smartphonie.html

• #6 01 Lis 2012 20:52
    tronics
    Poziom 35  

Ładnie piszesz kolego LOCOLOCO (szalonyszalony?)
    Odpowiedz zatem na tytułowe pytanie - CO ZYSKUJE TELEWIZOR. Konkretnie. O ile "lepiej" działa sterowanie gestami czy głosem. O ile "szybciej" można grać w te proste gierki, które samsung oferuje. Jak szybciej na tym dwurdzeniowym ARM (nie C2D) działa przeglądarka. O ile dobrze pamiętam multitasking (wielozadaniowość) miał już AmigaOS na procesorze 68000 7MHz (jednordzeniowy) więc pisanie, że do tego potrzeba 2 rdzeni to bzdura. Zatem proszę się ustosunkować do pytania i podać konkretne zalety, które wnosi dwurdzeniowy procesor w tym TV, albo nie robić wody z mózgu mniej zorientowanych użytkowników - bo jak na obecną chwilę nie podałeś kolego ŻADNEJ zalety w tym zastosowaniu.

• #7 02 Lis 2012 09:50
    Rysiekzgdanska
    Poziom 11  

Coś w philipsach musi dawać jeżeli model 5007/5507 muli okrutnie a podobno philips 6007 z 2 rdzeniami działa całkiem sprawnie jak inne tv na jednym rdzeniu. Najwyraźniej u philipsa coś daje :D

a całkiem serio to drugi rdzeń ma teoretycznie brać na siebie multimedia czyli funkcje smart, przeglądarkę i jest specjalnie do tego dedykowany.

• #8 02 Lis 2012 10:00
    Macosmail
    Poziom 32  

Muli okrutnie bo nie potrafią oprogramowania napisać. TV staje sie powoli komputerem, a takie teraz są trendy w technice komputerowej.

• #9 02 Lis 2012 11:51
    tronics
    Poziom 35  

Cytat:
    a całkiem serio to drugi rdzeń ma teoretycznie brać na siebie multimedia czyli funkcje smart, przeglądarkę i jest specjalnie do tego dedykowany

Sony KDL 40 EX750 ma jeden i przeglądarka czasem działa ok, a czasem samo menu telewizora muli. Drugi rdzeń nic nie pomoże przy braku optymalizacji softu - bo akurat pod 2 rdzenie TEŻ trzeba optymalizować i soft out-of-the-box 2 rdzeni nie obsługuje - musi być specjalnie tak napisany. Jeśli jeden rdzeń ma obsługiwać sam kernel TV OS, a drugi appsy to po co pisać:
    Cytat:
    Zyskuje szybkość i dokładność obróbki oraz wielozadaniowość

skoro to nieprawda?
    Cytat:
    TV staje sie powoli komputerem

Idąc tym tokiem myślenia typowy tel. komórkowy JUŻ JEST komputerem. I ileś lat wstecz tak samo. Smart TV to taka ekspansja w stronę możliwości PC, mamy internet, mamy rozpoznawanie mowy, możliwość rozmów przez skype itp. itd. Ale nadal nie jest tak, że masz pulpit i otwarte 10 okienek ;) Więc bez przesady z tą wielozadaniowością.

• #10 02 Lis 2012 12:02
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Na temat wielozadaniowości wypowiadali się w linku inżynierowie pracujący przy nowych szybszych procesorach i zostanę przy akceptacji ich poziomu wypowiedzi. Zakładam że lepiej się znają znacznie na tym od nas.
    W pierwszym zdaniu dokładnie sam odpowiedziałeś sobie na pytanie.

• #11 02 Lis 2012 12:56
    tronics
    Poziom 35  

Cytat:
    Na przykład, można zaszyfrować e-mail i korzystać z innych aplikacji w tym samym czasie. Już dziś możesz to zrobić, ale operacje te trwają długo, bo kilka rdzeni urządzeń mobilnych musi udostępnić zasoby

Czy na TV naraz szyfrujesz maile, naraz odtwarzasz flasha na youtube i naraz dyktujesz tekst do "notatnika" ? Czy robisz to na komórce? Urządzenia mobilne to także tablety i laptopy. Nie przypisuj jednego zdania inżyniera od RF (nie budowy procków i tworzenia pod nie softu) do tego tematu, bo mają do siebie jak kurczak i pingwin - to i to jest ptakiem.
    Cytat:
    Zakładam że lepiej się znają znacznie na tym od nas.

A ja zakładam, że mając kilka komputerów w tym z CPU 1, 2, 3 i 4 rdzeniowym widzę gdzie różnice są, a gdzie ich nie ma - na podstawie rzeczywistego doświadczenia wysuwam wnioski dot. TV (bo takowy też posiadam).
    Cytat:
    W pierwszym zdaniu dokładnie sam odpowiedziałeś sobie na pytanie

Tak, ja tak, ale moje zdanie jest odmienne od Twojego dlatego prosiłem o rzeczowe argumenty za droższym modelem, a jedyne co autor i ja otrzymaliśmy to marketingowa papka prosto z broszurki.

• #12 02 Lis 2012 17:16
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Marketingowa papka jest dziełem inżynierów - więc pytanie do nich, ja jestem za cienki na temat "wpływu Monsunów na rozwój Pingwinów w Chinach".
    Kieruję się określeniami stworzonymi przez inżynierów .

Sony KDL 40 EX750 ma jeden i przeglądarka czasem działa ok, a czasem samo menu telewizora muli. Drugi rdzeń nic nie pomoże przy braku optymalizacji softu - bo akurat pod 2 rdzenie TEŻ trzeba optymalizować i soft out-of-the-box 2 rdzeni nie obsługuje - musi być specjalnie tak napisany.

Łopatologicznie - właśnie że Dual Core (prawidłowo zainstalowany )właśnie w takim przypadku powoduje że telewizor nie muli.
    Sam to raczyłeś zauważyć . Tak to właśnie działa . Bo każdy element jest integralną składową telewizora wpływającą na jego JAKOŚĆ .

• #13 02 Lis 2012 18:36
    Mylagos
    Poziom 19  

Wszystko zależy od oprogramowania - jeśli jest ono dobrze zoptymalizowane może wystarczyć i jeden rdzeń. Jeśli jednak taka optymalizacja nie jest możliwa, albo oprogramowanie wymaga większej mocy wtedy ważne jest aby mogło ono wykorzystać dwa rdzenie - to jest ważne. Spotkałem się ( co prawda na PC) z aplikacjami które lepiej działały na jednym rdzeniu niż na dwóch, właśnie przez brak przystosowania do pracy na dwóch rdzeniach. Więc - dwa rdzenie, zapewniają lepsze działanie o ile soft jest dobrze przygotowany.

• #14 02 Lis 2012 19:02
    Macosmail
    Poziom 32  

Największe pole do popisu maja programiści. Obecnie często jest, że takie oprogramowania działają na maszynach wirtualnych, a te na np. jakimś linuksie. Nie zastanawialiście sie dlaczego oprogramowanie do prostego TV (bez internetu bez USB itp) zajmuje np. 50MB, a efekt działania tego oprogramowania to wyświetlenie kilku prostych grafik i tabelek na ekranie. A cała pozostała praca TV i tak opiera się na sprzętowych układach specjalizowanych, którym pewnie wystarczy poustawiać odpowiednio rejestry.

• #15 02 Lis 2012 19:06
    tronics
    Poziom 35  

Cytat:
    Łopatologicznie - właśnie że Dual Core (prawidłowo zainstalowany )właśnie w takim przypadku powoduje że telewizor nie muli.

Bzdura. Najpierw musiałby być soft napisany na dwa rdzenie i do tego porządnie. Przeglądarka muli, bo jest źle napisana, a narażanie klienta na dodatkowe koszty ze względu na partactwo producenta to żaden argument. Do tego trzeba dodać żałosną ilość pamięci operacyjnej jaką dysponują TV.
    Cytat:
    Sam to raczyłeś zauważyć . Tak to właśnie działa

Nic takiego nie napisałem i z całą pewnością tak to nie działa. Jak przeglądarka powoduje wyciek pamięci to co tu drugi rdzeń pomoże? Jak się blokuje w jakiejś pętli to co tu drugi rdzeń pomoże? No właśnie - nic. Wychodzisz z założenia, że mulenie wynika z za słabego procesora, tylko nie zwróciłeś uwagi, że pisałem "czasami" - to czasami to jest okres po dosyć długim użytkowaniu bez "hard resetu" czyli wyłączenia całkiem z prądu - objaw baaaaardzo podobny do Windowsa XP włączonego kilka dni ... przypadek?

• #16 02 Lis 2012 19:28
    Rysiekzgdanska
    Poziom 11  

Philips po prostu lubi wyścig zbrojeń i planuje nie mulić przy procesorach quad core ;)

dodam jeszcze w temacie windowsów, że microsoft sam uparcie twierdził, że vista działa coraz lepiej gdy się jej nie wyłącza. Dlatego też "schowali" przycisk zamknij system a na pierwszy plan dali uśpij;)

procesor x-reality w soniakach zbiera same superlatywy :)

• #17 02 Lis 2012 19:44
    Macosmail
    Poziom 32  

Tak tylko X-Reality to raczej nie procesor, a wyspecjalizowany układ przetwarzania obrazu. Zapewne ma wbudowany "klasyczny" procesor, ale podejrzewam, że to ile ma rdzeni jest najmniej ważne dla wyników tej hmm "technologii".

• #18 02 Lis 2012 20:10
    Mylagos
    Poziom 19  

X-Reality jest procesorem obrazu, który w sumie głównie odpowiada za jak najlepsza jakość obrazu.
    X-Reality - jedno układowy procesor ; X-Reality Pro - dwu-układowy.

Jeśli mam być szczery pakowanie tak genialny procesorów, żeby telewizor służył jako praktycznie komputer, moim zdaniem mija się z celem. Telewizor ma wyświetlać jak najładniejszy obraz, a do takich dodatków powinno być osobne urządzenie, jak na przykład NSZ-GS7( Google TV).

• #19 02 Lis 2012 21:37
    Macosmail
    Poziom 32  

To może zdefiniujmy słowo procesor :D "Procesor (ang. processor), także CPU (ang. Central Processing Unit) – urządzenie cyfrowe sekwencyjne, które pobiera dane z pamięci, interpretuje je i wykonuje jako rozkazy. Wykonuje on ciąg prostych operacji (rozkazów) wybranych ze zbioru operacji podstawowych określonych zazwyczaj przez producenta procesora jako lista rozkazów procesora." Źródło : Wikipedia.pl. Gdyby X-Reality był procesorem w rozumieniu tej definicji to całe te ulepszanie obrazu byłoby zasługą oprogramowania, a jestem przekonany, że tak nie jest. Tak zaawansowane przetwarzanie sygnału jakim jest niewątpliwie poprawianie jakości obrazu telewizyjnego było jest i pewnie jeszcze jakiś czas będzie domeną układów ASIC czy FPGA. Także jak dla mnie sprawa wielordzeniowości procesorów w TV nie jest oczywista. Raczej trzeba by tu rozdzielić sprawę multimediów itp. aplikacji "uruchamianych" w TV od precyzji, jakości obróbki czy tam przetwarzania obrazu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby CPU (z definicji ;) ) oraz jednostki przetwarzania obrazu znajdowały się w jednym układzie ASIC. A to co jest napisane w broszurkach marketingowych to przecież ma głownie robić wrażenie.

• #20 02 Lis 2012 22:09
    tronics
    Poziom 35  

Cytat:
    Także jak dla mnie sprawa wielordzeniowości procesorów w TV nie jest oczywist

Blok funkcjonalny składający się z dwóch układów (na X-reality pro) nazywany jest procesorem nie z racji definicji CPU (compute processing unit), a z racji pełnionej funkcji. Tak samo istnieje coś takiego jak procesor tekstu (choć określenie to jest obecnie niezmiernie rzadko używane). Z CPU jedno i drugie ma niewiele wspólnego. Niemniej jedno i drugie jest procesorem ;)
    Co do wielordzeniowości to akurat w tym wypadku chodzi jednak o coś innego, a mianowicie funkcje "smart tv" czyli właśnie internet z wszystkimi możliwymi rzeczami - youtube, skype, facebook itp. itd. Samsung chwali się tym dual core właśnie odnośnie tych funkcji, a nie jakiś polepszaczy obrazu.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme