Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nokia 8210 ciemny wyswietlacz

ginro 01 Lut 2005 04:54 741 4
  • #1 01 Lut 2005 04:54
    ginro
    Poziom 16  

Mam problem z wyświetlaczem w noki 8210 ,jes on przyciemniony, wygląda to tak jak byśmy ustawii w starym telefoie kontrast na max, przyciemnienie nie jest stabilne "śnieży" jakby coś powodowało zakłucenia
    Dodam że telefon był zalany i brakuje 4 linijek na wyświetlaczu.

• #2 01 Lut 2005 09:15
    NOKTEL
    Poziom 27  

wymień lcd na pewno pomoże
    pozdrawiam

• Pomocny post
    #3 01 Lut 2005 11:59
    Radek225
    Poziom 17  

Ja poleciłbym najpier wymianę elastometru. Wyświetlacze w Nokiach 8210 to punkt zapalny. Prędzej, czy puźniej wysypie Ci się. Przed wymianą wyświetlacza spróbuj wymienić ten elastometr. Jest to taka gumka przewodząca prąd, łącząca płytę główną z wyświetlaczem. Wejdź na Allegro. Tam są one za złotówkę do Twojej Nokii. Jeśli wymiana nie poskutkuje, najprawdopodobniej masz uwalone LCD.

• Pomocny post
    #4 01 Lut 2005 12:17
    NOKTEL
    Poziom 27  

Radek225 napisał:
    Ja poleciłbym najpier wymianę elastometru. Wyświetlacze w Nokiach 8210 to punkt zapalny. Prędzej, czy puźniej wysypie Ci się. Przed wymianą wyświetlacza spróbuj wymienić ten elastometr. Jest to taka gumka przewodząca prąd, łącząca płytę główną z wyświetlaczem. Wejdź na Allegro. Tam są one za złotówkę do Twojej Nokii. Jeśli wymiana nie poskutkuje, najprawdopodobniej masz uwalone LCD.

panie radku w czym pomoze wymiana elastometra jak brakuje czterech linii na lcd wymiana mogła by pomóc jedynie w jasnosci kontrascie zanikaniu liter cyfr itp
    pozdrawiam

• #5 02 Lut 2005 16:10
    ginro
    Poziom 16  

chciałbym tylko zlikwidować ten przesadzony kontrast, puste linijki nie są problemem i wiem że nie zlikwiduje ich bez wymiany wyświetlacza co przerosło by wartość tej komurki, która po zalaniu jest w opłakanym stanie. A gdyby wymiana elastometru nie pomogła to czy problem deficytu kontrastu leży po stronie wyświetlacza czy może to być wina reszty komurki?

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME