Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

renault scenic automat - Wchodzi w tryb serwisowy na zimnym silniku

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> renault scenic automat - Wchodzi w tryb serwisowy na zimnym silniku
Autor
Wiadomość
pawlos2
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Puławy

Post#1 Post autora tematu 03 Lis 2012 20:59   

renault scenic automat - Wchodzi w tryb serwisowy na zimnym silniku

Witam-jestem tu pierwszy raz-mam taki sam problem jak wiekszosc tu uczestników-scenic 99 z DP0-na zimnym oleju nie ma jazdy-jak rusze to powoli sie rozpedzam na 1 biegu,potem ujmuje gazu bo inaczej przy zmianie obroty skoczą w góre zanim zapnie 2 bieg i wtedy duze szarpniecie-jak juz sie spodziewam redukcji to ciut ujmuje gazu ale tez szarpnie-o jezdzie szybciej niz 50-60km/h niema mowy bo wejdzie w tryb serwisowy,i tak przez jakies 2-3km az wskazówka tem.silnika ruszy na skali wtedy wskoczy ostani bieg i zapnina sie juz Lock-up bo wczesniej tak jakby na poslizgu skrzynia jechała-obroty silnika sa wyzsze do szybkosci niz przy takiej samej jezdzie na ciepłym-tez podejrewam te elektrozawory mimo ze 4 lata temu juz był niby wymieniany cały sterownik ale czy był Bozia wie bo starego nie oddali-problem wlasnicie był cały czas tylko wtedy nie wchodziłą w tryb serwisowy ale czasem kontrolka skrzyni mrugała i czasem tez na wyswietlaczy połozenia lewarka przeskakiwało okienko,nawet jadac na D czasem przez ulamek sek migneło mi na N i potem na R ale samochod normalnie ciągnął do przodu-az sie bałem czasem ze przy 100km wrzuci mi na R-ha ha ale naszczescie takie rzeczy sie nie dzieja-problem sie pogłebia bo teraz nie dosc ze wchodzi w awarie to zaczyna szarpac-szarpnie tez czasem przy hamowaniu i zrzucaniu biegów w dól na rozgrzanym oleju-do przodu redukuje ladnie,zauwazyłem nawet ze im bardzie gwałtownie przyspieszam tym płynniej redukuje-Jestem z Puław,woj lubelskie-jest któs blisko kto by mi wymienił te zaworki?dodam ze dodatkowy prblem to taki ze jestem inwalida na wózku i chcialbym to od reki zrobic zebym nie musial zostawiać auta.Tu taki filmik jak działa owa skrzynia-tak jakby miala 5 biegów lub na dwojcie dzieli nie włacza sie tak odrazu Lock-up-Tez tak wam zmieja DP0?http://www.youtube.com/watch?v=iiWTHzpZs6g&feature=g-upl
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Lis 2012 20:59   

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> renault scenic automat - Wchodzi w tryb serwisowy na zimnym silniku
Strona 1 z 1