X

laguna 1 2.0/8v - skrzynia brak 5

09 Nov 2012 19:56 GIgierand
  • #1 09 Nov 2012 19:56
    gierand
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    witam znalazłem podobny stary temat,ale mój problem jest troche z innej beczki ,mianowicie po zdjeciu tego metalowego dekielka z prawej strony,zaczepiłem za ten wodzik [widełki] od 5 i niechcący wysunołem go poprostu jakoś wyskoczył teraz za chiny ludowe nie moge go wcisnąć spowrotem cos wyskoczyło czy jak nie da rady wcisnąć go na miejsce,i teraz nie mam piątki,a jak chcę wrzucic to wchodza jednoczesnie dwa i blokuje,jak to naprawić czy jest jakiś sposób bez rozbierania skrzyni,czy już po ptokach,pozdro. :?:
  • #2 09 Nov 2012 21:29
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    He he, nie wiem czy na samochodzie dasz radę go wcisnąć, namieszałeś chłopie.....
  • #3 09 Nov 2012 21:41
    mlody1107
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    już miałem takie przypadki czasem się udało wyciągnąć bieg ale nie zawsze popróbuj inne biegi włożyć a następnie poruszaj tym który ci wyskoczył jak nie zadziała to tylko pozostaje wyciągnąć skrzynie biegów
  • #4 10 Nov 2012 23:06
    Jackall
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Na pocieszenie dodam, że skrzynia łatwa w demontażu z auta i o prostej konstrukcji.
  • #5 11 Nov 2012 07:09
    gawlo235
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Nie znam tej skrzyni, ale czy nie wyskoczył zatrzask przypadkiem ( kulka,sprężyna) ? Zapoznaj się ze schematem jak nie znasz (ogólnych) zasad budowy skrzyń. Niestety nie posiadam serwisówki
  • #6 11 Nov 2012 08:40
    michu506
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam. Te skrzynie to temat rzeka, strasznie awaryjne. Na pewno wysuneła ci się tuleja przesuwna piątego biegu i wyskoczyły kamienie blokujące, jest to do złożenia chociaż w samochodzie lekko nie będzie. Po co to ruszałeś wogóle?
  • #7 11 Nov 2012 12:54
    gierand
    Level 7  
    Topic author Helpful post? (0)
    sam niewiem po jaka cholere to ruszałem,podpowiedzcie jak to naprawić od czego zacząć MICHU piszeż że jest to do zrobienia,jak to ugryżć ,bez wyjmowania całej,dzieki za odpowiedz wszystkim, :!:
  • #8 11 Feb 2013 23:08
    czesterwdsk
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    witam.mam ten sam problem,wysunąłem za bardzo widełki piątego biegu i teraz nie mogę go włączyć.jeśli ktoś zna sposób na naprawę bez rozpoławiania skrzyni to proszę o podpowiedz. z góry dzięki
  • #9 11 Feb 2013 23:20
    Przemo9826
    Helpful post? (0)
    czesterwdsk wrote:
    jeśli ktoś zna sposób na naprawę bez rozpoławiania

Nie ma, na końcu wodzika w środku są wałeczki które przesuwają się uniemożliwiając przesunięcie wodzika biegu 3-4. Po wysunięciu wodzika piątego biegu ten wałeczek wysunął się "w światło" wodzika piątki uniemożliwiając jego wsunięcie.

Edit.

To view the material on this forum you must be logged in.

W "dziurkę" 1 wchodzi oś wybieraka piątki, jeśli wałeczek 2 przesunie się w kierunku dziurki 1 to już osi nie włożysz....

Jeśli nie masz do czynienia z samochodami (o skrzyniach nie wspominam) to odpuść sobie.
  • Helpful post
    #10 12 Feb 2013 10:42
    carrot
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    Trzeba wykręcić ogranicznik od dołu skrzyni (na klucz 19, często jest o niego zahaczona sprężyna wybieraka), wybić kołek z widełek 5, wsadzić na swoje miejsce pręt, wkręcić z powrotem ogranicznik, włączyć 5 bieg i dopiero założyć widełki wraz z przesuwką i wbić kołek.
    Tylko marnie widzę tą robotę w przypadku kogoś, kto nie ma pojęcia jak ta skrzynia jest zbudowana w środku
  • #11 12 Feb 2013 10:54
    Strumien swiadomosci swia
    Level 42  
    Helpful post? (0)
    Widze że te skrzynie sa bardzo ''pociagające do rozbierania''. :).
    Czy ludzie juz naprawde nie mają co robić tylko dekielki zdejmować z nudów.
  • #12 12 Feb 2013 18:50
    gierand
    Level 7  
    to było z przymusu a nie z nudów a że zakorciło pociągnąć to już inna bajka ciebie nigdy nic nie ciekawi.pozdro. :D

Dodano po 9 [minuty]:

carrot wrote:
    Trzeba wykręcić ogranicznik od dołu skrzyni (na klucz 19, często jest o niego zahaczona sprężyna wybieraka), wybić kołek z widełek 5, wsadzić na swoje miejsce pręt, wkręcić z powrotem ogranicznik, włączyć 5 bieg i dopiero założyć widełki wraz z przesuwką i wbić kołek.
    Tylko marnie widzę tą robotę w przypadku kogoś, kto nie ma pojęcia jak ta skrzynia jest zbudowana w środku
    carrot może masz jakiś szkic albo możesz jakos fotke i zaznaczyc z gróbsza co i jak . Ajak zdejme widełki to pret wejdzie bez problemu na miejsce,i wielkie dzieki dóżo mi podpowiedziałes,bo juz szukałem drugiej skrzynki,a tak jeszcze pobawie sie z ta .pozdrowionka.
  • #13 12 Mar 2013 18:58
    gierand
    Level 7  
    witam ponownie,watek do tematu skrzyni otóż wyjołem skrzynke rozpołowiłem i faktycznie blokował mi załaczenie piatki wysuniety za bardzo wałeczek ,ale chcejeszcze zapytać o jedno mianowicie W ŚRODKU ZNALAZŁEM JESZCZE JAKIS DRUT COS NA WZÓR PROSTE Z NIE WIEM SKAD MÓGŁ WYSKOCZYĆ NO BO MUSI GDZIEŚ SIEDZIEĆ ,JESLI WIECIE COS NA TEN TEMAT TO PODPOWIEDZCIE,a tak aprpop to skrzynia jest prosta w budowie no trzeba tez troche kumac w mechanice,pozdro.
  • #14 12 Mar 2013 20:05
    Przemo9826
    Helpful post? (0)
    Daj zdjęcie tego "druta".

gierand wrote:
    skrzynia jest prosta w budowie no trzeba tez troche kumac w mechanice,

To powiesz gdy zrobisz paręset kilometrów.

Pisownię popraw albo temat w koszu wyląduje.
  • #15 14 Mar 2013 16:59
    gierand
    Level 7  
    z tego co widze to ty też pisownio nie grzeszyż,
  • #16 14 Mar 2013 17:05
    Przemo9826
    Helpful post? (0)

3.1.14. Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

4.1.1. Wydawać zalecenia użytkownikom, co do korzystania z Forum w zgodzie z obowiązującymi regulaminami: ogólnym oraz forum, w tym określać zasady uczestnictwa w danym forum/podforum przy pomocy podwieszonych, oznaczanych na niebiesko tematów.

Kosz.
  Search 4 million + Products
Browse Products