Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przegrzany PC - Mniej wydajny procesor.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Przegrzany PC - Mniej wydajny procesor.
Autor
Wiadomość
Zgoniasty
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Radom

Post#1 Post autora tematu 11 Lis 2012 15:22   

Przegrzany PC - Mniej wydajny procesor.

Witam !

Kupiłem nowy komputer za 2 000 zł. Podłączyłem go w domu, postawiłem do nowego biurka i zabrałem się za testowanie sprzętu :). Byłem tak zafascynowany kartą graficzną, że nie zauważyłem jak komputer zaczął głośniej chodzić i był tak gorący, że napęd na zewnątrz miał chyba 50 st.C. Powodem była płyta z tyłu biurka, która zablokowała pracę tylnego wentylatora. Grałem w GTA IV i Mafię II jakieś 3 godziny Zajrzałem do środka i szczerze mówiąc nie śmierdziało spalenizną, jedynie naklejka na spodzie karty graficznej odeszła (Radeon 6850 HIS). Obudowa to SilentiumPC Brutus 410 Pure Black. Zarówno kartę jak i obudowę polecam :).

Jak sprawdzić czy coś się stało, to co zrobiłem nie daje mi spokoju. Nie wiem może jakiś test wydajności procka, karty...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Lis 2012 15:22   

Powrót do góry

dt1
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Gdynia

Post#2 11 Lis 2012 15:36   

Re: Przegrzany PC - Mniej wydajny procesor.

Witaj.
Gdyby coś się przegrzało to już widziałbyś ciemność. Jeśli wszystko działa to nic się nie stało. 50*C to nie jest jakaś szczególnie wysoka temperatura dla sprzętu komputerowego. Zapewnij komputerowi chłodzenie i używaj go dalej.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Lis 2012 15:36   

Powrót do góry

mates1504
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Wałbrzych

Post#3 11 Lis 2012 17:17   

Re: Przegrzany PC - Mniej wydajny procesor.

Co do tej płyty z tyłu biurka to ustaw komputer tak aby któraś boczna ściana (bez wlotów powietrza) stykała się z nią, zapewnisz lepszy opływ. :)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Przegrzany PC - Mniej wydajny procesor.
Strona 1 z 1