Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Przegrzany PC - Mniej wydajny procesor.

Zgoniasty 11 Lis 2012 14:22
  • #1 11 Lis 2012 14:22
    Zgoniasty
    Poziom 8  

Witam !

Kupiłem nowy komputer za 2 000 zł. Podłączyłem go w domu, postawiłem do nowego biurka i zabrałem się za testowanie sprzętu :). Byłem tak zafascynowany kartą graficzną, że nie zauważyłem jak komputer zaczął głośniej chodzić i był tak gorący, że napęd na zewnątrz miał chyba 50 st.C. Powodem była płyta z tyłu biurka, która zablokowała pracę tylnego wentylatora. Grałem w GTA IV i Mafię II jakieś 3 godziny Zajrzałem do środka i szczerze mówiąc nie śmierdziało spalenizną, jedynie naklejka na spodzie karty graficznej odeszła (Radeon 6850 HIS). Obudowa to SilentiumPC Brutus 410 Pure Black. Zarówno kartę jak i obudowę polecam :).

Jak sprawdzić czy coś się stało, to co zrobiłem nie daje mi spokoju. Nie wiem może jakiś test wydajności procka, karty...

• #2 11 Lis 2012 14:36
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Witaj.
    Gdyby coś się przegrzało to już widziałbyś ciemność. Jeśli wszystko działa to nic się nie stało. 50*C to nie jest jakaś szczególnie wysoka temperatura dla sprzętu komputerowego. Zapewnij komputerowi chłodzenie i używaj go dalej.

• #3 11 Lis 2012 16:17
    mates1504
    Poziom 10  

Co do tej płyty z tyłu biurka to ustaw komputer tak aby któraś boczna ściana (bez wlotów powietrza) stykała się z nią, zapewnisz lepszy opływ. :)

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty