Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

Przegrzany PC - Mniej wydajny procesor.

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Computer Service -> Computer Hardware -> Przegrzany PC - Mniej wydajny procesor.
Author
Poziom 8
Poziom 8

Post#1 Post from the author of the topic 11 Nov 2012 14:22   

Przegrzany PC - Mniej wydajny procesor.

Witam !

Kupiłem nowy komputer za 2 000 zł. Podłączyłem go w domu, postawiłem do nowego biurka i zabrałem się za testowanie sprzętu Smile. Byłem tak zafascynowany kartą graficzną, że nie zauważyłem jak komputer zaczął głośniej chodzić i był tak gorący, że napęd na zewnątrz miał chyba 50 st.C. Powodem była płyta z tyłu biurka, która zablokowała pracę tylnego wentylatora. Grałem w GTA IV i Mafię II jakieś 3 godziny Zajrzałem do środka i szczerze mówiąc nie śmierdziało spalenizną, jedynie naklejka na spodzie karty graficznej odeszła (Radeon 6850 HIS). Obudowa to SilentiumPC Brutus 410 Pure Black. Zarówno kartę jak i obudowę polecam Smile.

Jak sprawdzić czy coś się stało, to co zrobiłem nie daje mi spokoju. Nie wiem może jakiś test wydajności procka, karty...

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 11 Nov 2012 14:22   

Back to top

dt1
Moderator - Komputery Serwis
Moderator - Komputery Serwis

Post#2 11 Nov 2012 14:36   

Re: Przegrzany PC - Mniej wydajny procesor.

Witaj.
Gdyby coś się przegrzało to już widziałbyś ciemność. Jeśli wszystko działa to nic się nie stało. 50*C to nie jest jakaś szczególnie wysoka temperatura dla sprzętu komputerowego. Zapewnij komputerowi chłodzenie i używaj go dalej.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 11 Nov 2012 14:36   

Back to top

mates1504
Poziom 10
Poziom 10

Post#3 11 Nov 2012 16:17   

Re: Przegrzany PC - Mniej wydajny procesor.

Co do tej płyty z tyłu biurka to ustaw komputer tak aby któraś boczna ściana (bez wlotów powietrza) stykała się z nią, zapewnisz lepszy opływ. Smile

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Computer Service -> Computer Hardware -> Przegrzany PC - Mniej wydajny procesor.
Page 1 of 1
Similar topics
Komputer jest mniej wydajny niż powinien być (7)
Przegrzany procesor? Odłączony wentylator (31)
Poważna awaria komputera. Przegrzany procesor. (11)
Przegrzany procesor? Komunikat driver irql not less or equal (11)
Przegrzany procesor (AMD athlon 64x2), brak obrazu (9600GT). (6)
Jaki wydajny procesor do 300 zł? (4)
Wydajny, cichy i niedrogi wentylator na procesor (9)
Jaki procesor Intela bardziej wydajny ? (9)
Tani wydajny procesor dwu-rdzeniowy (2)
Jaki procesor kupić? Wydajny, bezawaryjny (22)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.049 seconds

elektroda.pl topic RSS feed