Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Pralka Samsung błąd 5E mimo naprawy

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Pralka Samsung błąd 5E mimo naprawy
Autor
Wiadomość
mikeanthon
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 12 Lis 2012 21:38   

Pralka Samsung błąd 5E mimo naprawy

Witam,
mimo naprawy zgodnie z zaleceniami z forum problem nadal istnieje.
Pralka nie wyciąga wody czy to w trakcie pranie czy płukania.
Przeczyściłem wszystkie przewody odprowadzające wodę razem z filtrem i pompą. Wymieniłem silnik pompy na nowy.
Silnik na pewno pracuje bo słychać i czuć przy dotknięciu ręką. Woda spływa przy użyciu wężyka awaryjnego odprowadzania. Po spuszczeniu wody pralka odwirowuje do sucha pranie, także problem jest z odprowadzaniem pralki pełnej wody.

Mimo, że silnik pompy pracuje i się kręci woda nie spływa, wtedy wyskakuje błąd 5E.
Czy macie pomysł gdzie leży problem? Pralka niedawno skończyła 24 miesiące więc oczywiści musiała się zepsuć.

pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Lis 2012 21:38   

Powrót do góry

kamel2
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: warszawa

Post#2 12 Lis 2012 21:56   

Re: Pralka Samsung błąd 5E mimo naprawy

Do sprawdzenia wirnik na pompie czy nie jest za duży luz jak się zakręci wirnikiem , miałem ten sam problem z pralką pompę było słychać a ledwo wodę wylewała. Przed montażem sprawdziłem najpierw wirnik czy nie ma uszkodzeń i dopiero zamontowałem druga pompę i chodzi.
U mnie pompa uszkodziła się na własną prośbę wciągnęła skarpetkę.
Powrót do góry

mikeanthon
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 13 Lis 2012 10:19   

tylko jak mam sprawdzić czy luz na pompie jest prawidłowy? Nie mam skali porównawczej i nie wiem czy jest dobrze czy źle. Poza tym pompa jest całkiem nowa. Kupiłem, ponieważ uznałem, że te objawy to wynik słabnięcia starej pompy. Z nową jest to samo.
Nie zrobiła nawet jednego prania. A jest kupiona w dobrym sklepie a nie jakaś niesprawdzona na allegro.
Powrót do góry

Stefciu_B
Poziom 20
Poziom 20

Post#4 13 Lis 2012 10:28   

Węże dokładnie sprawdziłeś? może w wężu spustowym jest guzik lub moneta?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Lis 2012 10:28   

Powrót do góry

mikeanthon
Poziom 2
Poziom 2

Post#5 Post autora tematu 13 Lis 2012 13:05   

tak, wszystkie węże sprawdzone.W momencie kiedy jest dużo wody w bębnie i powinna zostać spuszczona, spuszczam wężykiem awaryjnym i spływa bez problemu.
Wąż odprowadzający też przeczyszczony.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Lis 2012 13:05   

Powrót do góry

rogu184
Poziom 1
Poziom 1

Post#6 31 Gru 2012 19:47   

Ja miałem podobnie. Wyczyściłem wszystkie węże od i do pompy i nic nie było. Podobnie w filtrze czysto. Okazało się, że jak rozkręciłem pompę to na wirnik nawinięte były nici i to one blokowały pompę, która nie mogła obrócić. Usunąłem nici i teraz wszystko w porządku.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Gru 2012 19:47   

Powrót do góry

stanley.k
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Poznań

Post#7 24 Lut 2013 11:34   

U mnie spadł wirnik z silnika (grzechotało w pompie), rozkręciłem i założyłem, ale zrobiło się to samo (niestety wirniczek w środku był już trochę wyrobiony). Więc stwierdziłem, że przykleję na sztywno - i przykleiłem poxipolem. Praktycznie odpompowuje prawie do końca (zostają jakieś 2 litry wody - sprawdziłem spuszczając wężykiem), ale też pojawia się błąd 5E.

Wnioskuję, że jedynym rozwiązaniem jest zakup nowej pompy (to będzie już druga do tej pralki w ciągu ok. 5 lat).

Pytanie: po co jest ten luz?
Powrót do góry

machefi
Moderator AGD
Moderator AGD

Miasto: warmińsko-mazurskie

Post#8 25 Lut 2013 02:06pomocny post - solucja   

stanley.k napisał:

Pytanie: po co jest ten luz?

Luz kątowy pomiędzy łopatkami wirnika a magnesem wirnika potrzebny jest aby wirnik mógł ruszyć z miejsca zgodnie z kierunkiem pola magnetycznego wytworzonego w stojanie silnika pompy . Bez tego luzu start pompy będzie niemożliwy lub loteryjny http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic258362.html
Powrót do góry

stanley.k
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Poznań

Post#9 26 Lut 2013 20:44   

Dzięki za odpowiedź i odesłanie do wątku o silnikach.
Zatem klejąc go na sztywno najprawdopodobniej załatwiłem go na amen. Ale wodę wypompowuje (tylko nie do końca :/). Chyba jednak będę musiał nowy zestaw kupić.
Powrót do góry

osidj
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Mielec

Post#10 06 Lis 2013 14:10   

Do sprawdzenia filtr z kulką bedący w ścianie - jeśli jest sprężyna to ją wyrzucić. Jeśli jest kulka w wężu "zbiornik - filtr" to kulkę też wyrzucić, bo ona potrafi tak mocno przyciskac odpływ w zbiorniku, że pompka nie daje rady zassać wody. Dodatkowo w tych pralkach wkład filtra dochodzi do końcowej ścianki pompki tak, że pozostaje bardzo małą szczelinka, więc każdy większy paproch to zmniejszenie strumienia przepływu. to powinno pomóc.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Pralka Samsung błąd 5E mimo naprawy
Strona 1 z 1