Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Windows XP - Jak pobrać aktualizacje

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Windows XP - Jak pobrać aktualizacje
Autor
Wiadomość
Tatsumi
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: 東京

Post#1 Post autora tematu 13 Lis 2012 22:31   

Windows XP - Jak pobrać aktualizacje

Witam.
Dość często zdarza mi się instalowanie Windows XP, a co się z tym wiąże, także częste pobieranie i instalowanie aktualizacji.

Postanowiłem więc pobrać i zintegrować wszystkie aktualizacje z instalatorem systemu za pomocą programu nLite. Tylko jest jeden problem: Jak je pobrać w możliwie najszybszy i najmniej męczący sposób? Jak wszedłem do Centrum pobierania Microsoftu to wyświetliło mi 701 poprawek zabezpieczeń i 287 aktualizacji dla Windows XP. Zdaje mi się, że trochę tego za dużo :D Aktualnie mam zainstalowany tylko Windows 7 i wersję testową Windows 8, więc nie mam możliwości sprawdzenia jakie aktualizacje na XP są mi potrzebne.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Lis 2012 22:31   

Powrót do góry

halinka1125
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Lublin

Post#2 13 Lis 2012 22:51   

Re: Windows XP - Jak pobrać aktualizacje

http://www.windowsupdatesdownloader.com/
Ale system pobiera poprawki w zależności od potrzeby - na różnych komputerach różne poprawki są instalowane. I czasami to co poprawia pracę na jednym kompie uszkadza system na innym (specyficzne poprawki dotyczące cpu lub chipsetu np.)
Więc zintegrujesz tylko krytyczne raczej i część zalecanych.
Pozdrawiam
i powodzenia
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Lis 2012 22:51   

Powrót do góry

Robert B
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Warszawa

Post#3 13 Lis 2012 22:51   

Tatsumi napisał:
Postanowiłem więc pobrać i zintegrować wszystkie aktualizacje

Tatsumi napisał:
Zdaje mi się, że trochę tego za dużo
Tatsumi napisał:
jakie aktualizacje na XP są mi potrzebne

Więc zdecyduj się czy wszystkie, czy te które sam uznasz za "słuszne"?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Lis 2012 22:51   

Powrót do góry

Tatsumi
Poziom 3
Poziom 3

Post#4 Post autora tematu 13 Lis 2012 23:06   

Tak wszystkie aktualizacje. No może poza Windows Search bo to tylko zmula :D

Cytat:
Zdaje mi się, że trochę tego za dużo

Chodziło mi o to, że chyba Windows Update mi nigdy nie pobierał ich aż tyle, a mam chyba najstarsze wydanie XP, więc na stronie Microsoftu pewnie dodali jakieś "gratisy".

Cytat:
nie mam możliwości sprawdzenia jakie aktualizacje na XP są mi potrzebne

Tu miałem na myśli, że jakbym miał zainstalowany Windows XP to mógłbym zobaczyć jakie aktualizacje miałbym zainstalowane.
Powrót do góry

Robert B
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Warszawa

Post#5 13 Lis 2012 23:12   

Tatsumi napisał:
chyba Windows Update mi nigdy nie pobierał ich aż tyle

Chyba to wiesz co... :)
Przecież nikt Ci nie powie jakie pobierał WU a jakich nie. Nikt za Ciebie nie zrobi selekcji pośród paruset plików.
Powrót do góry

Wobes
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Inowrocław

Post#6 14 Lis 2012 00:22   

Z tego co pamiętam, to do Windowsa XP SP3 jest niecałe 150 poprawek + ze 20 opcjonalnych. Nie wiem skąd Ci się wzięło 700. Może masz łysą wersję, bez SP3?
Powrót do góry

Tatsumi
Poziom 3
Poziom 3

Post#7 Post autora tematu 14 Lis 2012 00:54   

Tak ja mam pierwsze wydanie xp z czasów kiedy kupowałem komputer. Dlatego właśnie chcę zintegrować SP3 i poprawki, bo instalowanie tego wszystkiego za każdym razem jest wnerwiające.

W sumie to wpadłem na jeszcze jeden pomysł. Tak czy siak muszę zrobić formata, więc może zintegruje póki co SP3 z instalatorem. Zainstaluje Windowsa z Pendrive, pobiorę aktualizacje za pomocą Windows Update i spróbuję przerwać instalowanie aktualizacji i odszukać ich pliki instalacyjne, bo przecież gdzieś muszą być. Potem je skopiuje i zintegruje nLitem. Jak myślicie czy to wypali?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Lis 2012 00:54   

Powrót do góry

Robert de Clair
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Gorzów Wlkp.

Post#8 31 Sie 2013 10:04   

tak wiem, odkopuję trupa.

A nie prościej zdobyć odpowiednią wersję systemu np XP Home / Professional (oem lub box) z "seryjnie" zainstalowanym sp3 i dopiero później dołożyć to czego jeszcze w nim nie ma?

Klucz od Twojego windowsa będzie działał z każdym innym obrazem, pod warunkiem, że będzie to obraz od tej edycji którą używasz, czyli u nas najpopularniejsze to XP Home (OEM) i XP Professional (OEM). Jeśli jakimś cudem masz wersję BOX to będzie ciut trudniej, ale też są do znalezienia. Najszybciej w sieci, ale podejrzewam, że tego typu obrazy będą także mieli w jakimś pobliskim serwisie komputerowym i za parę groszy zrobią Ci kopię zapasową. (oczywiście klucza będziesz musiał użyć swojego)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Windows XP - Jak pobrać aktualizacje
Strona 1 z 1