X

Windows XP - Jak pobrać aktualizacje

Tatsumi 13 Nov 2012 22:31
  • #1 13 Nov 2012 22:31
    Tatsumi
    Level 5  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Dość często zdarza mi się instalowanie Windows XP, a co się z tym wiąże, także częste pobieranie i instalowanie aktualizacji.

Postanowiłem więc pobrać i zintegrować wszystkie aktualizacje z instalatorem systemu za pomocą programu nLite. Tylko jest jeden problem: Jak je pobrać w możliwie najszybszy i najmniej męczący sposób? Jak wszedłem do Centrum pobierania Microsoftu to wyświetliło mi 701 poprawek zabezpieczeń i 287 aktualizacji dla Windows XP. Zdaje mi się, że trochę tego za dużo :D Aktualnie mam zainstalowany tylko Windows 7 i wersję testową Windows 8, więc nie mam możliwości sprawdzenia jakie aktualizacje na XP są mi potrzebne.
  • #2 13 Nov 2012 22:51
    halinka1125
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    http://www.windowsupdatesdownloader.com/
    Ale system pobiera poprawki w zależności od potrzeby - na różnych komputerach różne poprawki są instalowane. I czasami to co poprawia pracę na jednym kompie uszkadza system na innym (specyficzne poprawki dotyczące cpu lub chipsetu np.)
    Więc zintegrujesz tylko krytyczne raczej i część zalecanych.
    Pozdrawiam
    i powodzenia
  • #3 13 Nov 2012 22:51
    Robert B
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Tatsumi wrote:
    Postanowiłem więc pobrać i zintegrować wszystkie aktualizacje

Tatsumi wrote:
    Zdaje mi się, że trochę tego za dużo
    Tatsumi wrote:
    jakie aktualizacje na XP są mi potrzebne

Więc zdecyduj się czy wszystkie, czy te które sam uznasz za "słuszne"?
  • #4 13 Nov 2012 23:06
    Tatsumi
    Level 5  
    Topic author Helpful post? (0)
    Tak wszystkie aktualizacje. No może poza Windows Search bo to tylko zmula :D

Quote:
    Zdaje mi się, że trochę tego za dużo

Chodziło mi o to, że chyba Windows Update mi nigdy nie pobierał ich aż tyle, a mam chyba najstarsze wydanie XP, więc na stronie Microsoftu pewnie dodali jakieś "gratisy".

Quote:
    nie mam możliwości sprawdzenia jakie aktualizacje na XP są mi potrzebne

Tu miałem na myśli, że jakbym miał zainstalowany Windows XP to mógłbym zobaczyć jakie aktualizacje miałbym zainstalowane.
  • #5 13 Nov 2012 23:12
    Robert B
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Tatsumi wrote:
    chyba Windows Update mi nigdy nie pobierał ich aż tyle

Chyba to wiesz co... :)
    Przecież nikt Ci nie powie jakie pobierał WU a jakich nie. Nikt za Ciebie nie zrobi selekcji pośród paruset plików.
  • #6 14 Nov 2012 00:22
    Wobes
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Z tego co pamiętam, to do Windowsa XP SP3 jest niecałe 150 poprawek + ze 20 opcjonalnych. Nie wiem skąd Ci się wzięło 700. Może masz łysą wersję, bez SP3?
  • #7 14 Nov 2012 00:54
    Tatsumi
    Level 5  
    Topic author Helpful post? (0)
    Tak ja mam pierwsze wydanie xp z czasów kiedy kupowałem komputer. Dlatego właśnie chcę zintegrować SP3 i poprawki, bo instalowanie tego wszystkiego za każdym razem jest wnerwiające.

W sumie to wpadłem na jeszcze jeden pomysł. Tak czy siak muszę zrobić formata, więc może zintegruje póki co SP3 z instalatorem. Zainstaluje Windowsa z Pendrive, pobiorę aktualizacje za pomocą Windows Update i spróbuję przerwać instalowanie aktualizacji i odszukać ich pliki instalacyjne, bo przecież gdzieś muszą być. Potem je skopiuje i zintegruje nLitem. Jak myślicie czy to wypali?
  • #8 31 Aug 2013 10:04
    Robert de Clair
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    tak wiem, odkopuję trupa.

A nie prościej zdobyć odpowiednią wersję systemu np XP Home / Professional (oem lub box) z "seryjnie" zainstalowanym sp3 i dopiero później dołożyć to czego jeszcze w nim nie ma?

Klucz od Twojego windowsa będzie działał z każdym innym obrazem, pod warunkiem, że będzie to obraz od tej edycji którą używasz, czyli u nas najpopularniejsze to XP Home (OEM) i XP Professional (OEM). Jeśli jakimś cudem masz wersję BOX to będzie ciut trudniej, ale też są do znalezienia. Najszybciej w sieci, ale podejrzewam, że tego typu obrazy będą także mieli w jakimś pobliskim serwisie komputerowym i za parę groszy zrobią Ci kopię zapasową. (oczywiście klucza będziesz musiał użyć swojego)
  Search 4 million + Products
Browse Products