Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

KURS NA ELEKTROMONTERA i gdzie

dariozik 14 Lis 2012 18:28
  • #1 14 Lis 2012 18:28
    dariozik
    Poziom 2  

Witam chciałem zapytać jak można uzyskać uprawnienia do pracy jako elektromonter nie mam żadnej szkoły w tymkierunku ani nic, trzeba jakiś kurs przejśc czy jak ?? szukałem i znalazłem coś takiego kurs dla elektromonterów
    na samodopuszczenie do pracy przy urządzeniach PGE Dystrybucja ale to chyba nie to bo pisze dla elektromonterów a ja chce dopiero nim zostać ;p

• #2 14 Lis 2012 19:45
    atlantel
    Specjalista Automatyk

Znaczy jak zdobyć uprawnienia bez wiedzy!
    Czy może zdobyć wiedzę (szkoła) i następnie uprawnienia?

• #3 14 Lis 2012 19:55
    dariozik
    Poziom 2  

żeby jak najszybciej uprawnienia zdobyc chyba że jakies szkolenie albo kurs zrobić jak jest na to ale nie do szkoły ;p

• #4 14 Lis 2012 20:01
    atlantel
    Specjalista Automatyk

Kurs to np. dla zdobycia upawnień na kierowanie pojazdem, a elektromonter to zawód!

• #5 14 Lis 2012 20:04
    kosmos99
    Poziom 33  

Z tego co wiem to SEP organizuje kursy, ale podstawy trzeba znać inaczej to szkoda kasy.
    Na początek może jakaś podstawowa literatura.
    Moim zdaniem jeśli nie chodziłeś do szkoły o profilu elektrycznym to nie wiem czy ma to sens.
    Nie nauczysz się w kilka dni tego, czego uczyłbyś się kilka lat.

• #6 14 Lis 2012 20:07
    dariozik
    Poziom 2  

Teraz czytałem i znlazłem cos takiego "Chcesz przejsc kurs elektromontera czy uzyskac uprawnienia elektromontera? Bo jesli drugie, to wystarczy w zasadzie zdac egzamin SEP na "kategorie" E i juz podstawowe uprawnienia posiadasz" to chyba o coś takiego mi chodzi bo wiem że jest taki kurs czy to może szkolenie żeby zdobyć uprawnienia na elektromontera i z tego wynika że tylko egzamin musze zdac czy jak ??

• #7 14 Lis 2012 20:09
    atlantel
    Specjalista Automatyk

Napisz w jakim celu potrzebujesz te uprawnienia.

• #8 14 Lis 2012 20:10
    Elmont
    Poziom 23  

Kolego o czym Ty Piszesz"na samodopuszczenie do pracy przy urządzeniach PGE Dystrybucja "? tam nawet pracownicy PGE nie mogą ot tak łatwo być dopuszczeni
    mając kierunkowe wykształcenie praktykę i uprawnienia.Należy mieć wiedzę a
    później myśleć o uprawnieniach ale Tobie daleko bardzo daleko do tego.

• #9 14 Lis 2012 20:10
    kosmos99
    Poziom 33  

Jest mały mankament, że z prądem nie ma żartów. Zdobyć to świadectwo nie jest trudno, ale później odpowiadasz za to co robisz. Raczej nie zrobisz instalacji bezpiecznie skoro się na tym nie znasz.

• #10 14 Lis 2012 20:24
    dariozik
    Poziom 2  

Do firmy eltor rzeszów kolega mi mówił bo jego ojciec robi tzn. kopanie na kabla, robienie oświetlenia ,stawianie słupów wymienianie ich i cos wspominał że trzeba uprawnienia zrobic może coś mące ale za bardzo się na tym nie znam ;/

• #11 14 Lis 2012 21:05
    bartek_p
    Poziom 31  

Żeby "zrobić" uprawnienia trzeba zdać egzamin. Żeby zdać egzamin trzeba mieć wiedzę.
    Wpisz w google " materiały na egzamin SEP" po przeczytaniu wyników będziesz wiedział ile wiedzy musisz posiąść. Samo rozróżnienie L od N nie wystarczy.

• #12 14 Lis 2012 21:14
    Akrzy74
    Admin Elektroenergetyka

O co tu chodzi?!
    Ooo, i Caps lock się zaciął...

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty