Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Subwoofer] STX GDN 20-120-8 AW

esh0 02 Lut 2005 16:55 8156 5
  • Witam :)

Głośnik.
    Wyrób STX'a z nowej serii (wcześniej go nie było). Kosz wykonany z duraluminimum, zawieszenie gumowe, membrana poliwęglanowa. Podstawowe parametry:
    Qts = 0,40
    Fs = 37 Hz
    Vas = 27 l
    Jak widać parametry spokojnie pozwalają na otrzymanie dość małej obudowy, w której głośnik zagra poprawnie.

Obudowa.
    Wszystki ścianki z wyjątkiem frontu zrobione z pojedynczej wiórówki 18mm, natomiast przód 2x18mm. Pojemność ~20 litrów. Zaokrąglenie zrobione tarnikiem :). Na front i tył została nałożona szpachla samochodowa, potem farba olejna czarna połyskowa (Dulux). Ścianki boczne wykończone naturalnym fornirem machoniowym. Na całość położone 3 warstwy lakieru olejnego bezbarwnego. W mojej opini całość prezentuje się bardzo ładnie :)

Elektronika.
    Narazie brak :) Testowałem na TDA7294, jednak nie potrafił sprostać zadaniu. Docelowo będzie albo TDA7294 albo LM3886, oczywiście oba w mostku. Filtr - przerobiony kit AVT na sterowanie pojedynczym potencjometrem.

Wrażenie.
    Mile zaskoczony :) Mimo, iż był zasilany narazie dość słabym wzmacniaczem, potrafił w zupełości nagłośnić pomieszczenie ~22m^2. Może nie schodzi bardzo nisko, ale czego oczekiwać po 20cm głośniku w relatywnie małej obudowie (WINIsd liczy f3 na poziomie 40Hz, mogę się z tym zgodzić). Co do samego dźwięku to jest on dość miękki, ale potrafi nadążać za szybszymi uderzeniami.

Koszta.
    Głośnik - 80zł
    Obudowa + wkręty - 25zł
    Lakier - 5zł
    Farba - 6zł
    Szpachla - 8zł
    Fornir, rurki PCV (na BR), terminal - już miałem
    Elektronika - również wszystko miałem

Fajne!
  • #3 02 Lut 2005 20:32
    micas7
    Poziom 14  

No podziwiam,za to że chciało Ci sie i udało zaokrąglić płytę wiórową tarnikiem..tylko nie widzę-to jest br?A jak strojony?

• #4 02 Lut 2005 21:47
    esh0
    Poziom 19  

Tak, to jest BR - wyloty znajdują się od spodu :) Strojony na 45Hz

• #5 02 Lut 2005 21:55
    micas7
    Poziom 14  

A skoro wylot tunelu jest pod spodem to czemu nie ma żadnych nóżek?Pprzecież tak zmenia się strojenie i właściwie to ten otwór nie pracuje...

• #6 02 Lut 2005 22:22
    esh0
    Poziom 19  

pewnie dlatego, że ich jeszcze nie zdążyłem kupić/założyć ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME