Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Siemens SE65330EU - Program się nie kończy tylko ciągle pierze

Agola 21 Lis 2012 13:39 4170 6
  • #1 21 Lis 2012 13:39
    Agola
    Poziom 2  

Posiadam zmywarka pod zabudowę Siemens SE65330EU, Ma już 4 lata.
    Działała bez zarzutów, kilka dni temu po zakończonym praniu zauważyłam, że woda do końca nie zeszła z dołu. Naczynia były umyte - woda została usunięta, oczyściłam sitko -znalazłam tam kilka kawałków szkła. Następnym razem po załadowaniu zmywarki okazało się, że nie pobiera ona wody i świeci się kranik, zmywarka została rozmontowana przevzyszczone został filtr przy dopływie wody, sprawdziliśmy czy wąz nie jest zagięty itp. Kiedy lekko przegieliśmy zmywarkę do siebie na dół zaczęła pobierać wodę - ale program się nie kończył pobierała i się zawieszała kiedy przechylałam zmywarkę dalej pobierała wodę i myła. program został przerwany na dnie była woda. Zrobiliśmy podejście nr 3 przechyliliśmy zmywarkę do tyłu wyleciało pełno wody (gdzieś tak czytałam) wszystko wyczyściliśmy. Zaczęła pobierać wodę przy włączaniu programu - ale niestety myje jak nakręcona pobiera i myje potem staje - trzeba przechylić i znowu pobiera myje i tak w nieskończoność
    Musiałam wyłączyć i znów opróżniać wodę - naczynie były z osadem a wewnątrz był jakiś czerwony osad - ale może to był brud.

Do momentu wezwania fachowca chciałam sie zapytać czy istnieje możliwość samodzielnego sprawdzenia dlaczego tak jest.

Dziękuję za pomoc

• #3 24 Lis 2012 15:45
    Agola
    Poziom 2  

niestety nie ma zadnych wycieków, rurki przedmuchane , zmywarka odkrecona przeczyszczona - a dalej to samo pobiera wody potem nie pobiera bo woda się nie opróżniła itp oj chyba skończy się na fachowcu

• #4 24 Lis 2012 19:03
    And41x1
    Poziom 25  

Agola napisał:
    oczyściłam sitko -znalazłam tam kilka kawałków szkła

Kawałki szkła , zapewne dostały się pod filtr ("sitko") na dnie i zablokowały pompkę opróżniającą. Uprzedź o tym fachowca, bo zwykle pompkę blokują zapałki, wykałaczki, nitki itp. twarde przeszkody, które zazwyczaj można bezpiecznie usunąć palcami, grzebiąc w najniższym miejscu komory mycia - pod filtrem. Kawałki szkła, też się zdarzają.. trzeba ostrożności.

Agola napisał:
    przechyliliśmy zmywarkę do tyłu wyleciało pełno wody

To o może świadczyć, że jednak jest, lub bywa jakiś przeciek..
    Jeśli na dnie zmywarki, na samej podłodze, znajdzie się woda, to znajdujący się tam styropianowy pływak, podnosząc się, przerywa każdy program i włącza tylko pompkę opróżniającą.

• #5 29 Lis 2012 22:02
    ŻabiKoń
    Poziom 2  

Właśnie dokładnie to samo mam w swoim BOSCHu SRV45T13EU.

Te same objawy. Generalnie jak wyschnie to jeden program obleci, ale drugi już nie. Na dnie jest woda. Cholera nie wiem skąd. Niedawno padł mi jakiś silniczek i wezwałem fachowca. Teraz nie wiem czy czegoś nie skopał, bo wcześniej też trzeba było go wzywać jeszcze raz na poprawki.

Nie wiem skąd może być ten wyciek. Piszecie, że z drzwiczek? Jeszcze muszę to posprawdzać.

Daj znać co było przyczyną jakby co!

• #6 01 Gru 2012 12:16
    egon42
    Poziom 36  

Kolego wyciek może być z wszystkiego miałem nawet 2,5 letniej zmywarce Simens dziurę w nierdzewnej blasze nie wiadomo z kąt otwór był jak by wywiercony wiertłem 1mm. po prostu trzeba dokładnie patrzeć skąd jest wyciek.

• #7 01 Gru 2012 13:28
    ŻabiKoń
    Poziom 2  

Już znalazłem.

"Fachowiec" prawdopodobnie po zamontowaniu silnika sterującego natryskiem źle założył uszczelkę. Ot i po problemie.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme