Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

GeForce GTX 650 - Nie wykrywa drugiego monitora.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> GeForce GTX 650 - Nie wykrywa drugiego monitora.
Autor
Wiadomość
eVoG
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Koshaolin

Post#1 Post autora tematu 22 Lis 2012 00:46   

GeForce GTX 650 - Nie wykrywa drugiego monitora.

Witam,

właśnie zamontowałem nową kartę GeForce GTX 650 i mam z nią problem.
Otóż karta nie wykrywa drugiego monitora. Wcześniej miałem GeForce 8600 ale ona już świrowała, zaczynała pokazywać artefakty. Na koniec właśnie wyłączył się jeden monitor i od tej pory nie dawało się wykryć drugiego. Tam był chyba problem z jednym wyjściem bo pokazywało obraz tylko z konkretnego wyjścia DVI (było 2x DVI).
Teraz zamontowałem nową kartę, zainstalowałem stery i dalej mam podobny problem. Tylko że tutaj już nie zależy to od wejścia bo obraz wyświetla się zawsze na konkretnym monitorze. Chyba że podłącze sam drugi. Próbowałem już zamieniać kable, wyjścia, podłączyć kabel HDMI->DVI. Nie mogę sobie z tym poradzić.

Macie jakieś pomysły? Zależy mi na tym żeby to szybko ogarnąć bo 2 monitory potrzebne mi są do pracy.

edit.

Mój setup:
Windows 7
Procesor AMD Phenom X4 960T
Pamięć Corsair XMS3 8GB, 1600MHz DDR3, 9-9-9-2, with Classic Heat Spreader,for Core (CMX8GX3M2A1600C9)
Płyta główna ASRock 970 Extreme3
Zasilacz XFX Core 550W 120mm 80+ ( P1-550S-XXB9 )
Karta graficzna GIGABYTE GeForce GTX 650
Dysk SAMSUNG HD642JJ (640GB/7200rpm/16M)

edit.2
Teraz jeszcze gorzej... Na tym monitorze co wszystko działało teraz widać tylko ekran startory, potem "starting windows" i wtedy ekran gaśnie.

A przypomniało mi się że na wcześniejszej karcie też było coś takiego jak podłączałem monitor do niby zepsutego wyjścia. Widać było ekran startowy "ASRock", "starting windows" i w momencie kiedy ma przejść do ekranu logowania monitor się wyłączał.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lis 2012 00:46   

Powrót do góry

Robert B
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Warszawa

Post#2 22 Lis 2012 01:08   

Re: GeForce GTX 650 - Nie wykrywa drugiego monitora.

eVoG napisał:
w momencie kiedy ma przejść do ekranu logowania monitor się wyłączał

Bo nie obsługiwał danej mu przez Windows rozdzielczości. Typowy objaw. W trybie VGA albo w awaryjnym startowałeś Windows?
Powrót do góry

eVoG
Poziom 9
Poziom 9

Post#3 Post autora tematu 22 Lis 2012 01:44   

Z tym juz sobie poradziłem.
Trochę mi rozjaśniłeć z tymi rozdzielczościami. Działo się tak dlatego że mam monitory 22" i 24". Gdy zamieniałem kabelki przy wyjściach system podawał złą rozdzielczość.

Dalej nie mogę sobie poradzić ze znalezieniem drugiego monitora. Odinstalowałem sterowniki ale wciaz to samo.
Powrót do góry

Robert B
Poziom 26
Poziom 26

Post#4 22 Lis 2012 01:49   

Podaj sygnał na ten "gorszy" monitor przez VGA, jeżeli jest. Ewentualnie jeżeli wyświetla obraz na jednym to pogrzeb w ustawieniach sterownika. Daj wszystkie screeny z panelu NVidii.
Powrót do góry

eVoG
Poziom 9
Poziom 9

Post#5 Post autora tematu 22 Lis 2012 02:23   

Próbowałem już instalować różne wersje sterowników, co dziwne podczas instalacji (miedzy resetami) ekran pokazuje się na monitorze którego system nie chce wykryć.

Podłączyłem monitor przez kabel VGA i działa! Lecz obraz nie jest najlepszej jakości :(

daje screeny z nvidii
GeForce GTX 650 - Nie wykrywa drugiego monitora. GeForce GTX 650 - Nie wykrywa drugiego monitora. GeForce GTX 650 - Nie wykrywa drugiego monitora. GeForce GTX 650 - Nie wykrywa drugiego monitora. GeForce GTX 650 - Nie wykrywa drugiego monitora. GeForce GTX 650 - Nie wykrywa drugiego monitora. GeForce GTX 650 - Nie wykrywa drugiego monitora. GeForce GTX 650 - Nie wykrywa drugiego monitora. GeForce GTX 650 - Nie wykrywa drugiego monitora. GeForce GTX 650 - Nie wykrywa drugiego monitora.

edit.
i jeszcze screeny w momencie gdy mam podłączone 2 monitory przez DVI
GeForce GTX 650 - Nie wykrywa drugiego monitora. GeForce GTX 650 - Nie wykrywa drugiego monitora. GeForce GTX 650 - Nie wykrywa drugiego monitora.

edit.2
to rozwiązanie z VGA działa tylko gdy podłącze lepszy monitor pod DVI a gorszy pod VGA. Gdy podłącze lepszy monitor pod DVI (obojętnie które) wyświetla się obraz tylko na VGA a monitora DVI nie wykrywa.
Zastanawiam się czy może to być problem z monitorem?

edit.3
Zauważyłem że próbują odpalić sam gorszy monitor raz widać ekran startowy a raz nie. W momencie gdy widać obraz nie wyświetla się na całym monitorze i przechodzi w tryb oszczędny w momencie gdy powinien się pokazać ekran logowania. W trybie awaryjnym sprawdziłem rozdzielczośc enranu i była ustawiona 1920x1080 a zawsze używałem 1680x1050. Próbowałem to zmienić ale niestety dostępne mam tylko rozdzielczości
1920x1080
1289x1024
1280x800
1024x768
800x600
Żadna z tych rozdzielczości nie powoduje że obraz rozciągnie się na cały ekran.
Jednak pomieszałem.....
Na tym gorszym monitorze korzystałem z rozdzielczości 1920x1080 a na tym lepszym 1680x1050. Jednak nawet przy rozdzielczości gdzie obraz powinien obejmować cały ekran, obraz wyświetla się nie na całym.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lis 2012 02:23   

Powrót do góry

Robert B
Poziom 26
Poziom 26

Post#6 22 Lis 2012 08:54   

Zmień sposób wstawiania obrazków, bo temat może polecieć do Kosza.
www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
eVoG napisał:
Podłączyłem monitor przez kabel VGA i działa! Lecz obraz nie jest najlepszej jakości

Możliwe, że jest uszkodzony. Ten drugi też tak się zachowuje po podłączeniu do VGA?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lis 2012 08:54   

Powrót do góry

eVoG
Poziom 9
Poziom 9

Post#7 Post autora tematu 22 Lis 2012 12:48   

Zaraz podmienie screeny tylko muszę ogarnąć gdzie zapisały się zrzuty ekranu bo korzystam z screenSHU zeby zrzuty automatycznie do chmury uploadowalo.

Pisałem że obraz nie jest najlepszej jakości dlatego że poprzez kabel DVI obraz był jak żyleta. Przy kablu VGA jest troszeczkę gorszy, brakuje ostrości przy małych obiektach.
Powrót do góry

Robert B
Poziom 26
Poziom 26

Post#8 22 Lis 2012 12:53   

eVoG napisał:
Przy kablu VGA jest troszeczkę gorszy

Albo kabel kiepskiej jakości np, nieekranowany albo monitor już leciwy.
Powrót do góry

eVoG
Poziom 9
Poziom 9

Post#9 Post autora tematu 22 Lis 2012 13:48   

Monitor to LG FLATRON W2453TQ
Jeszcze pół roku na gwarancji :D

Na razie będę korzystał z DVI+VGA ale ciekawi mnie dlaczego na DVI ekran startowy czasem się uruchamia na tym gorszym monitorze ale nie na całym ekranie monitora.

Tak samo było podczas updateowania sterowników, między resetami (w momencie gdy stare stery były odinstalowane a nowe się instalowały) obraz uruchomił się na gorszym monitorze lecz nie na całym ekranie. Kilka cm od krawędzi (każdej) jest czarne.
Powrót do góry

Robert B
Poziom 26
Poziom 26

Post#10 22 Lis 2012 14:16   

Masz w monitorze jakąś autokalibrację? Albo w ustawieniach panelu NVidii?
Powrót do góry

eVoG
Poziom 9
Poziom 9

Post#11 Post autora tematu 22 Lis 2012 15:44   

Jest autokalibracja ale nie działa ona w trybie cyfrowym (DVI)

Monitor gdy jest podłączony pod DVI działa jak nie mam zainstalowanych sterowników ale obraz wyświetla się nie na całym ekranie i nie można go rozciągnąć poprzez zmianę rozdzielczości.

Teraz spróbowałem podlączyć sam gorszy monitor pod kabel VGA i monitor wyświetla mi komunikat

"
ANALOGOWY
POZA ZAKRESEM PRACY
74.8kHz / 60Hz
"
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lis 2012 15:44   

Powrót do góry

Robert B
Poziom 26
Poziom 26

Post#12 22 Lis 2012 16:11   

Zmniejszyć nie można? Jaki masz maksymalny Pixel Clock dla tego monitora?
Powrót do góry

eVoG
Poziom 9
Poziom 9

Post#13 Post autora tematu 22 Lis 2012 23:03   

Cały czas się w to bawięmi już nieco się polepszyło.

Teraz ten gorszy monitor działa, ale ten lepszy stał się tym gorszym i działa tylko na VGA.
A udało mi się to zdziałać tak:
1) Odinstalowałem sterowniki
2) Jakimś cudem udało mi się uruchomić system na gorszym monitorze na kablu DVI gdy nie było sterowników, ale abraz nie był rozciągnięty na cały monitor.
3) Zainstalowałem sterowniki gdy ten gorszy monitor był aktywny a lepszy nie. Obraz dalej się nie rozciągnął na całość
4) Włączyłem system na gorszym monitorze podłączonym pod kabel VGA (teraz nie było błędy zakresu pracy
5) Włączyłem na monitorze "Autoset"
6) Zmieniłem na kabel DVI i teraz obraz jest na całym ekranie

Niestety teraz nie wykrywa lepszego monitora a objawy są takie same jak wcześniej w drugim. Działa konfiguracja DVI+VGA i wtedy mogę ustawić "autoset" na drugim monitorze ale to nic nie zmienia.
Podejrzewam że działa ten monitor który jest aktywny podczas instalowania sterowników karty gradicznej. Gdy nie ma sterowników nie można ustawić aby działały 2 monitory, bez sterowników może działać tylko jeden.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> GeForce GTX 650 - Nie wykrywa drugiego monitora.
Strona 1 z 1