Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lewarek 3,5t żaba nie podnosi

kimag 22 Lis 2012 23:02 11070 3
  • #1 22 Lis 2012 23:02
    kimag
    Poziom 6  

Witam
    Posiadam podnośnik warsztatowy hydrauliczny 3,5 tony typu ''żaba''. Od pewnego czasu podnosił tylko do połowy. Postanowiłem zabrać się za niego i doprowadzić go do porządku. Kupiłem olej hydrauliczny specjalny do lewarka z zamiarem wymiany na nowy z racji tego że lewarek ma już z 9 lat stwierdziłem iż mu się należy :) Reasumując spuściłem cały olej zalałem na nowo i nic zero reakcji . Ponoć wystarczy go odpowietrzyć lecz mnie zabrakło fantazji do tego. Próbowałem na wiele sposobów od nalewania pod korek po przez nalewanie na wyciągniętym tłoczysku jak i nalewanie podczas wyciągania tłoczyska < jak w strzykawce > za każdym razem nadmiar oleju został wypychany na zewnątrz i nic bez reakcji. Na chwilę obecną wiem że wystarczyło by dolać oleju i po sprawie ale za późno. Czy ktoś przerabiał temat i może pomóc ?
    Pozdrawiam

• #3 23 Lis 2012 01:46
    autopoldi
    Poziom 23  

Swego czasu miałem podobny problem ze swoją 3,5 tonową ( ciekła i coraz niżej podnosiła oraz opuszczała się delikatnie ). Po rozebraniu na elementy pierwsze , wymianie o-ringów i wymianie kulki w zaworku problemy ustały. Zalałem olej hydrauliczny LH-46 poprzez gumowy korek na obudowie tłoczyska wykręciłem zaworek zwrotny (pod śrubą na płaski śrubokręt sprężynka i kulka)żeby odpowietrzyć i chodzi już kilka lat bez zarzutu (podnoszę nią busy) .
    Pozdrawiam i życzę powodzenia

• #4 13 Lis 2015 19:21
    lux_rock_nirvana
    Poziom 14  

Przepraszam że poruszam tak stary temat ale skoro już jest to po co zakładać nowy. Wpadł mi w ręce podnośnik typu żaba, tyle że nie podnosi a ja nie wiem dlaczego. W żadnym z pokazanych otworów nie było tego całego zaworka zwrotnego w postaci sprężyny, grzybka i kulki. Czy ktoś może mi powiedzieć w który otwór należy włożyć ten zaworek, jakiej długości ma być sprężyna i jakiej średnicy kulka? lewarek 3,5t żaba nie podnosi lewarek 3,5t żaba nie podnosi lewarek 3,5t żaba nie podnosi lewarek 3,5t żaba nie podnosi

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME