Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

lewarek 3,5t żaba nie podnosi

kimag 22 Nov 2012 23:02
 • #1 22 Nov 2012 23:02
  kimag
  Level 5  
  Helpful post? (+3)
  Witam
  Posiadam podnośnik warsztatowy hydrauliczny 3,5 tony typu ''żaba''. Od pewnego czasu podnosił tylko do połowy. Postanowiłem zabrać się za niego i doprowadzić go do porządku. Kupiłem olej hydrauliczny specjalny do lewarka z zamiarem wymiany na nowy z racji tego że lewarek ma już z 9 lat stwierdziłem iż mu się należy :) Reasumując spuściłem cały olej zalałem na nowo i nic zero reakcji . Ponoć wystarczy go odpowietrzyć lecz mnie zabrakło fantazji do tego. Próbowałem na wiele sposobów od nalewania pod korek po przez nalewanie na wyciągniętym tłoczysku jak i nalewanie podczas wyciągania tłoczyska < jak w strzykawce > za każdym razem nadmiar oleju został wypychany na zewnątrz i nic bez reakcji. Na chwilę obecną wiem że wystarczyło by dolać oleju i po sprawie ale za późno. Czy ktoś przerabiał temat i może pomóc ?
  Pozdrawiam
 • #2 22 Nov 2012 23:49
  Zico63
  Level 37  
 • #3 23 Nov 2012 01:46
  autopoldi
  Level 23  
  Helpful post? (+3)
  Swego czasu miałem podobny problem ze swoją 3,5 tonową ( ciekła i coraz niżej podnosiła oraz opuszczała się delikatnie ). Po rozebraniu na elementy pierwsze , wymianie o-ringów i wymianie kulki w zaworku problemy ustały. Zalałem olej hydrauliczny LH-46 poprzez gumowy korek na obudowie tłoczyska wykręciłem zaworek zwrotny (pod śrubą na płaski śrubokręt sprężynka i kulka)żeby odpowietrzyć i chodzi już kilka lat bez zarzutu (podnoszę nią busy) .
  Pozdrawiam i życzę powodzenia
 • #4 13 Nov 2015 19:21
  lux_rock_nirvana
  Level 14  
  Helpful post? (0)
  Przepraszam że poruszam tak stary temat ale skoro już jest to po co zakładać nowy. Wpadł mi w ręce podnośnik typu żaba, tyle że nie podnosi a ja nie wiem dlaczego. W żadnym z pokazanych otworów nie było tego całego zaworka zwrotnego w postaci sprężyny, grzybka i kulki. Czy ktoś może mi powiedzieć w który otwór należy włożyć ten zaworek, jakiej długości ma być sprężyna i jakiej średnicy kulka? lewarek 3,5t żaba nie podnosi lewarek 3,5t żaba nie podnosi lewarek 3,5t żaba nie podnosi lewarek 3,5t żaba nie podnosi
  Search 4 million + Products
Browse Products