X

Insert GT - Brak połączenia z serwerem

azneme 23 Nov 2012 09:43
  • #1 23 Nov 2012 09:43
    azneme
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam,
    mam problem z programem insert gt. A dokładniej: po instalacji wersji klienckiej uruchamiam subiekta, niestety wyskakuje komunikat "Nie można uzyskać połączenia z serwerem 'SERWER\INSERTGT'"
    Nazwe serwera zmieniłem podczas instalacji z (local) na serwer ponieważ wcześniej bez zmiany również nie było połączenia. Nie wiem czy ta baza ma zrobić się sama, czy ja mam ją stworzyć ;c
    Instalowałem net framework i SQLManagementStudio ale szczerze mówiąc ciemny jestem w tych sprawach.
    Próbowałem też zainstalować inserta na wersji serwerowej ale wyskoczył komunikat, iż do wersji serwerowej niezbędny jest Win XP sp3 a ja mam sp2.
    W internecie różni ludzie piszą o wyłączeniu jakichś zapór SQL ale nigdzie nie ma instrukcji jak to zrobić.
    Zapore systemu windows wyłączyłęm ale to nic nie dało.
    Czy ktoś wie jak rozwiązać mój problem?:(
    Proszę o pomoc ;c
  • #2 23 Nov 2012 16:38
    azneme
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    odświeżam ;/
  • #3 24 Nov 2012 07:46
    azneme
    Level 8  
    update,
    probowałem instalować na drugim kompie z win7 i ten sam problem. Koledze na xp również nie działa
  • #4 25 Nov 2012 08:04
    azneme
    Level 8  
    odświeżam -.-
  • #5 25 Nov 2012 09:31
    tronic1
    Spec od komputerów
  • #6 25 Nov 2012 13:15
    azneme
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (-2)
    Niestety nic mi to nie daje, zgodnie z instrukcją w przypadku wersji klienckiej baza się nie instaluje a komputer łączy się z bazą przez internet. U mnie niestety pisze "Nie można uzyskać połączenia z serwerem " ;/

Dodano po 34 [sekundy]:

Ponadto ta instrukcja jest napisana pod stara wesje inserta, nawet jeśli chciałbym wejść w pliki konfiguracyjne to ich tam nie ma :c

Dodano po 2 [godziny] 8 [minuty]:

Instalacja Microsoft SQL Server 2005 pomogła.
    Temat można zamknąć
  Search 4 million + Products
Browse Products