X

Lenovo G580 - Wyłączone WiFi (Windows 8)

24 Nov 2012 12:37 ADadek3351
  • #1 24 Nov 2012 12:37
    adek3351
    Level 11  
    Helpful post? (+3)
    Witam, mam taki problem: W laptopie mam WiFi i ono jest wyłączone, a gdy chciałem wyszukać jakiejś sieci pokazuje się komunikat, żebym włączył klawiszem funkcyjnym lub przyciskiem na obudowie WiFi. Wszystko spoko tylko gdy chce włączyć WiFi klawiszem funkcyjnym (Fn+F5 - odpowiada za włącznie bluetooth i wifi) to włącza mi się w laptopie system samolotowy lub wyłącza, a WiFi jest dalej wyłączone. Bardzo prosze o pomoc, bo nie wygodnie pracuje się na laptopie z wpiętym kablem internetowym. Z góry dziękuje :)
  • #2 24 Nov 2012 13:55
    darkoparko
    Level 9  
    Helpful post? (-2)
    Witam sprawdź czy w biosie nie jest czasem wyłączone wi-fi
  • #3 24 Nov 2012 14:01
    KONIG_TEAM
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    A spróbuj tak:
    daj Panel sterowania, potem sieć i internet, potem centrum sieci i udostępniania, potem zmień ustawiania karty sieciowej.
    W tym oknie, które ci się otworzy powinieneś mieć wszystkie karty sieciowe które system wykrywa. Czyli np Bluetooth, enternet (czyli połączenie kablowe) i też powinno być wi-fi. Jak będzie tam wi-fi a będzie wyłączone to je porostu włącz i powinno być ok.
    Jak wi-fi nie będzie to spróbuj poszukać jakichś sterowników do twojej karty sieci bez przewodowej te z (windows 7 powinny być dobre).
    A przedtem na innym windowsie miałeś internet przez wi-fi.
    Bo może np ta karta sieci wi-fi jest w BIOS wyłączona
  • #4 24 Nov 2012 14:50
    adek3351
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (0)
    Na Windows 7 mi WiFi chodziło, ale teraz nie moge po prostu włączyć go (tak samo jak włącza się na przykład bluetooth w komórce ja mogłem włączać i wyłączać w komputerze i WiFi tak samo tylko że teraz WiFi mam wyłączone i nie moge włączć). Popatrze jeszcze w tym biosie...
  • #5 25 Nov 2012 10:57
    adek3351
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (-1)
    W Biosie wszystko włączone :) Problem tkwi tylko w systemie :D
  • #6 26 Dec 2012 14:51
    Biken
    Level 11  
    Helpful post? (+1)
    Miałem podobnie - przez przypadek sobie dziwną kombinacją wyłączyłem usługę przez co wi-fi było wyłączone choć karta była włączona.
    Rozwiązanie to .... Rozwiązywanie problemu z prawego klawisza - włącza usługę i wszystko wraca do normy.
  • #7 30 Dec 2012 12:25
    rose_schicksal
    Level 2  
    Helpful post? (-1)
    Biken
    wyjaśnij proszę jak rozwiązać ten problem, na co kliknąć prawym klawiszem myszy, jak to zrobić?
  • #8 30 Dec 2012 13:05
    rafalinda
    Level 23  
  • #9 31 Dec 2012 09:27
    rose_schicksal
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Niestety problem polega na braku odnalezienia jakichkolwiek sieci bezprzewodowych, po prostu wczesniej wifi je wykrywał, potem coś "poklikałam" i pisze wi fi wyłączone. W ustawieniach bezprzewodowych tryb samolotowy jest wyłączony natomiast urządzenia bezprzewodowych WI FI jest wyłączone i nie da się włączyć.
    Ponawiam prośbę do Bikera by wyjaśnił szczegółowo
  • #10 31 Dec 2012 11:49
    rafalinda
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    "poklikałam"? a co dokładnie "poklikałaś"? :)
    Ogólnie Windows 8 jest problemowy z niektórymi kartami sieciowymi, mimo że mają włączone zasilanie i wyłączony tryb samolotowy, karta jest nadal jakby niewykrywana.
    Trzeba ponownie uruchomić usługę.
    Zrób tak:
    Włącz zasilanie karty (FN + F5), jak włączone to zostaw włączone, tryb samolotowy wyłączony.
    Kliknij prawym na pasku w miejsce wifi > rozwiąż problemy.
    Nie pomogło? znowu klik prawym > otwórz centrum sieci i udostępniania.
    Wejdź w rozwiązywanie problemów > karta sieciowa.
    Po tym powinno już wykrywać, no chyba że "poklikałaś" coś głębiej w systemie to może nie pomóc.
  • #11 18 Jan 2013 15:09
    piomik
    Level 2  
    Helpful post? (+2)
    Win 8 kafelki. Kursor na prawy narożnik ekranu>> ustawienia >>zmień ustawienia (na samym dole) >> wybierz zakładkę 'sieć bezprzewodowa' i tam można włączyć lub wyłączyć wifi i bluetooth. Ja mam win 8 po angielsku więc nazwy mogą się różnić. Może komuś się przyda.
  • #12 17 Mar 2013 13:36
    lukaszj88
    Level 9  
    Helpful post? (+2)
    Witam dołącze sie do tematu ponieważ mam ten sam problem na win 7 bez problemu wifi się łączyło a na win 8 nie idzie odpalić.. mój model to Lenovo y580 instalowalem sterowniki ze strony producenta przystosowane pod win 8 bez pozytywnych rezultatów może ktoś ma jakieś rozwiązanie.. z wi fi na codzień nie korzystam ale czasami się przydaje ta opcja..

w ustawieniach możliwość włączenia jest zablokowana jak widać na screenie poniżej
    Lenovo G580 - Wyłączone WiFi (Windows 8)
  • #13 25 Mar 2013 18:43
    wojtekgab
    Level 11  
    Helpful post? (+4)
    Ja miałem identyczny problem w Lenovo z580. Rozwiązanie polegało na:

wejściu "centrum sieci i udostępniania"
    potem "ustawienia karty sieciowej"
    potem na ikonce połączenia karty WiFi p-klik i "wyłącz" a potem jeszcze raz p-klik i "włącz".
    Załapało za pierwszym razem :)

(Tryb samolotowy był w tym czasie oczywiście wyłączony)
  • #14 06 Apr 2013 23:34
    lukaszj88
    Level 9  
    Helpful post? (-1)
    Udało mi się rozwiązać problem.. Energy Management był przyczyną braku możliwości włączenia wi-fi wystarczyło przeinstalować go na starszą wersje w moim wypadku "7.0" pod win7 którą miałem na płycie ze sterownikami dostarczoną z laptopem i po wciśnięciu kombinacji "fn + F5" można bez żadnych przeszkód włączyć wi-fi

Może komuś pomoże ta informacja.. Pozdrawiam
  • #15 16 May 2014 13:35
    mb3
    Level 18  
    Helpful post? (+3)
    Dla potomnych:

Z prawego menu:
    Ustawienia -> Zmień ustawienia komputera -> Bezprzewodowe -> Urządzenia bezprzewodowe: Właczone
  • #16 04 Jun 2014 22:43
    jpg_studio
    Level 10  
    Helpful post? (+2)
    Witam, należy wgrać nowy BIOS (aktualizację). Miałem te same problemy i po zaktualizowaniu biosu ze strony lenovo problem się rozwiązał. Pozdrawiam.
  • #17 27 Dec 2014 14:18
    mirgie
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    W moim przypadku problem stwarzał Energy Management - po reinstalacji sterowników karta wi-fi mozna zarzadzac z poziomu klawiszy funkcyjnych.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products