Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przygasające światło w mieszkaniu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Przygasające światło w mieszkaniu
Autor
Wiadomość
marek-zarzycki
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: radom

Post#1 Post autora tematu 25 Lis 2012 21:40   

Przygasające światło w mieszkaniu

Od jakiegoś czasu obserwuję, że w mieszkaniu co kilkadziesiąt sekund przygasa światło na 2-3 sekundy. Dotyczy to wszystkich odbiorników w domu, np. włączony pochłaniacz w kuchni wyraźnie zwalnia w czasie takiego przygaśnięcia światła.

Co może być tego przyczyną?
Powrót do góry

sbartos
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Sosnowiec

Post#2 25 Lis 2012 22:04   

Re: Przygasające światło w mieszkaniu

Hola!
Np.: słaby styk
pozdr4all
s.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Lis 2012 22:04   

Powrót do góry

Błażej
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Oława

Post#3 25 Lis 2012 22:08   

Było już nie raz - poluzowane zaciski tablicowe, uszkodzone bezpieczniki, usterka instalacji... Użyj funkcji SZUKAJ.
Powrót do góry

bmserwis
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Warszawa

Post#4 25 Lis 2012 22:10   

...i wezwij elektryka.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Lis 2012 22:10   

Powrót do góry

_jta_
Poziom 26
Poziom 26

Post#5 25 Lis 2012 22:17   

A może ogrzewacz przepływowy do wody co jakiś czas na chwilę włącza grzałkę?
Powrót do góry

marek-zarzycki
Poziom 21
Poziom 21

Post#6 Post autora tematu 25 Lis 2012 22:27   

Nie mam ogrzewacza ani innego sprzętu pobierającego dużo energii. Dobrze, że zapytałem, bo zgłaszać to do energetyki wydawało mi się trochę głupie gdybym im powiedział, że światło mi przygasa w domu :) Ale skoro twierdzicie, że może być to wina poluzowanych zacisków tablicowych lub czegoś innego związanego z instalacją elektryczną poza mieszkaniem, to faktycznie dam im znać, że takie coś jest.

Boję się o sprzęty w domu, bo sądząc po osłabnięciu natężenia światła żarówki oraz mniejszych obrotach wentylatora, jest to znaczny spadek napięcia!
Powrót do góry

_jta_
Poziom 26
Poziom 26

Post#7 25 Lis 2012 23:32   

Poobserwuj, z czym to jest skorelowane. Może masz podłączenie napowietrzne,
i światło przygasa, jak wieje wiatr i rozkołysze przewody? Albo podziemne, i to
przygasanie występuje, kiedy pobliską ulicą przejeżdża ciężki samochód?
Jeżeli powód przygasania jest u ciebie w domu, i jest to zły kontakt połączenia,
to to może się mocno grzać i grozić pożarem - odszukaj to jak najszybciej.
Można zmierzyć napięcie między bezpiecznikiem, a uziemieniem - jeśli ono też
się zmniejsza, to przyczyna jest poza twoją częścią instalacji (choć może być
na przewodzie doprowadzającym prąd na terenie domu), ale jeśli nie, to znaczy,
że przyczyna jest w twojej instalacji. A może bezpiecznik źle kontaktuje?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Lis 2012 23:32   

Powrót do góry

marek-zarzycki
Poziom 21
Poziom 21

Post#8 Post autora tematu 26 Lis 2012 00:43   

Jeśli chodzi o instalację, to miałem sprawdzaną około 2 lat temu i wszystko było w porządku. Płaciłem wówczas niskie rachunki za energię i chyba to zainteresowało ZE, że aż przyszli sprawdzić czy nie kombinuję czegoś z prądem :)
Próbowałem zwrócić uwagę czy w tym samym momencie kiedy przygasa światło u mnie, to samo dzieje się u sąsiada bo widzę jego okno z mojego balkonu. Wydaje mi się, że również u niego przygasa, ale trudno jest to stwierdzić a też głupio mi go zapytać.
Co do przejeżdżającego samochodu to raczej odpada, bo mieszkam kilkadziesiąt metrów od ruchliwej ulicy a ponadto wcześniej jest jeszcze jeden blok.
Ponadto są to przygasania nieregularne, np. teraz natężenie światła jest stałe. Przygasanie następuje około 20.00 i trwa około 2 godzin. Wydaje się prawdopodobne, że ktoś w bloku używa jakiegoś urządzenia które to powoduje, ale żeby aż tak obciążało całą sieć, to nie wydaje się możliwe, tym bardziej, że za sąsiadów mam osoby starsze i nie ma wśród nich "majsterkowiczów".
Bezpieczniki muszę sprawdzić. Mam stare "komunistyczne" automaty. Wymienię je na standardowe i zobaczę. Chociaż nie słychać jakiś odgłosów zwarcia lub podobnych które by wskazywały, że coś się z nimi dzieje. Nawet licznik miałem wymieniany 2 lata temu, bo już upłyną okres certyfikacji na niego.
Powrót do góry

Błażej
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Oława

Post#9 26 Lis 2012 01:29   

marek-zarzycki napisał:
głupio mi go zapytać

Dlaczego? Nawet powinieneś. Dostaniesz prostą odpowiedź, czy to problem u ciebie, czy bardziej rozległy.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Przygasające światło w mieszkaniu
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.053 seconds

elektroda.pl temat RSS