Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log inDlaczego żarówki LED buczą/brzęczą


  Main Page -> Forum Index -> Bin -> Bin Archives ->Dlaczego żarówki LED buczą/brzęczą Post new topic  Reply to topic 
Author
Hide the left column
Show left column Message
nemo07
Level 36
Location: D'dorf
Joined: 10 May 2005
Posts: 2361
Helped: 354
Post rating: 17
nemo07
Level 36
Post#1 27 Nov 2012 00:08  Topic author   

Re: Dlaczego żarówki LED buczą/brzęczą


wyrobekj wrote:
Czy może mi ktoś wyjaśnić dlaczego żarówki LED buczą / brzęczą. Strasznie mi to przeszkadza. Czy w takich żarówkach jest jakiś transformatorek i to on tak zaiwania?

W tych zarowkach jest uklad DC-DC zawierajacy induktor. i to on tak zaiwania.
To buczenie, czy raczej piszczenie induktorow w konwerterach DC-DC powodowane jest przez efekty magnetostrykcyjne w rdzeniu i/lub niestaranna konstrukcje induktora. Eliminacja tego efektu wiaze sie z podwyzszeniem kosztow induktora, i w efekcie, finalnego produktu.
Odpowiedz na pytanie dlaczego tak jest nie jest prosta.
Z jednej strony jest pazernosc i cwanosc globalistow, chcacych osiagac zyski jak najmniejszym kosztem. Z drugiej strony skapstwo konsumentow, wychowywanych na reklamach tychze globalistow, promujacych tanie wyroby jako sukces tzw. "ekonomii wolnorynkowej", ktora mialaby rzekomo dawac konsumentowi korzysci w postaci lepszego i zarazem tanszego produktu.
Jest to oczywiscie propaganda. Bo jak widac na tym przykladzie, konsument jest zrobiony w bambuko, rowniez tanie sily robocze w ulubionych przez globalistow krajach masowej produkcji (Bangla Desh, Chiny, Indie, Malezja, Pakistan, ..., aczkolwqiek tego globalisci w TV nie pokazuja), a jedynymi wygranymi sa globalisci, zalewajacy caly swiat swoimi bublowatymi produktami.
Mowiac krotko, widac kto jest wylacznym beneficjentem tej tzw. "ekonomii wolnorynkowej". Dla konsumenta niesie ona w konsekwencji produkty gorsze i tansze (to ostatnie nie dotyczy oczywiscie tzw. produktow markowych, np. z sektorow mody, design, life style itp.)

Moderated by ANUBIS:
3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
----
Wydzielono z tematu: To view the material on this forum you must be logged in.
przez ANUBIS dnia 27.11.2012 11:14

Helpful post? + +1
Back to top

Ad
Ad


Back to top
Post new topic  Reply to topic     Main Page -> Forum Index -> Bin -> Bin Archives -> Dlaczego żarówki LED buczą/brzęczą
Page 1 of 1Switch to mobile version Switch to version for desktops