X

Tablet nie łączy przez Wifi z internetem domowym

29 Nov 2012 15:11 ROrogata08
  • #1 29 Nov 2012 15:11
    rogata08
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam. Mam problem z Tabletem Samsung Galaxy tab 2 10.1
    otóż zakupiłam go wczoraj i nie mogę połączyć się z domowym Internetem.
    Tablet znajduje sieć pojawia, się komunikat "zapisano" i gdy naciskam "połącz" nic się nie dzieje.
    Internet mam z Neostrady. Router livebox.
    Proszę o pilną pomoc.
  • #2 29 Nov 2012 15:21
    Bogusław64
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Zmień ruter Livebox na Cisco, D-link lub tanszy Pentagram z opcją ADSL. Ponownie skonfiguruj.
  • #3 29 Nov 2012 15:30
    rogata08
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    To też jest rozwiązanie, ale szukam odpowiedniego do Liveboxa ;/
  • #4 29 Nov 2012 15:56
    wojtek2803
    Level 37  
    Helpful post? (0)
    rogata08 wrote:
    nic się nie dzieje.

Nic kompletnie się nie dzieje, czy po prostu nie może nawiązać połączenia, jakis komunikat się pojawia ?
  • #5 29 Nov 2012 17:01
    rogata08
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Pod wykrytą siecią przez tablet pojawia się napis "zapisano" klikając na sieć pojawia się opcja połącz po której kliknięciu nic się nie dzieje, nie łączy.

Dodano po 1 [minuty]:

rogata08 wrote:
    Pod wykrytą siecią przez tablet pojawia się napis "zapisano" klikając na sieć pojawia się opcja połącz po której kliknięciu nic się nie dzieje, nie łączy.

Również nie pojawia się żaden komunikat. Czy możliwe jest, że trzeba skonfigurować liveboxa na stronie noestrady?
  • #6 10 Jan 2013 11:34
    mbwrobel
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Sprawdź, czy w ruterze jest włączone filtrowanie adresów MAC. Jeśli tak, to dopisz adres MAC tabletu do listy akceptowanych urządzeń.
  • #7 10 Jan 2013 12:42
    hermes-80
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Lub użyj przycisku reg na LB. Jeśli nic nie grzebałaś w konfiguracji LB to LB ma chyba domyślnie włączone filtrowanie MAC.
  • #8 10 Jan 2013 16:36
    puszak
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    Podsumowując:
    Najlepiej wyłącz wifi w tablecie.
    Z dołu na livebox wciśnij REG/ jeżeli to livebox2 to z przodu przycisk (na livebox zacznie migać dioda wifi)
    Włącz wifi w tablecie i połącz.
  • #9 06 Apr 2014 15:16
    ZurekCorp
    Level 6  
    Helpful post? (+1)
    Moja metoda na Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (ICS) i LB2, tylko przy pierwszym podłączaniu urządzenia:
    1. Włączam WiFi na tablecie.
    2. Automatycznie skanowane są dostępne sieci.
    3. Odszukuję sieć z moją nazwą SSID (jeżeli jej nie widzisz, to może nie włączyłeś WiFi na LB). przy niej mam napisane "Funkcja WPS dostępna".
    4. Klikam na sieć i zaznaczam "Pokaż opcje zaawansowane" (daje cofaj lub obracam tablet, bo klawiatura zasłania)
    5. Tu z listy rozwijanej wybieram zabezpieczenia WPS.
    6. Łączę i biegnę (w sumie mam na to 2 min.) do LB2 nacisnąć magiczny przycisk.
    7. Na tablecie nawiązywane jest połączenie.

Tak było do tej pory, ale przy okazji pisania tego postu okazało się, że po "zapomnieniu sieci" i próbie konfiguracji od zera, w zaawansowanych nie mam już opcji zmiany zabezpieczeń na WPS. Jedyne co się zmieniło od ostatniego podłączania LB, to upgrade androida z oryginalnego na 4.2.
    Ech, chcąc pomóc chyba niechcący odtworzyłem problem autora i teraz MUSZĘ go sam rozwiązać :) Jak znajdę rozwiązanie to opiszę.

Tak, potwierdzam brak opcji WPS dla Androida 4.2.2, wersja jądra 3.0.31-1709803 (nr wer. JDQ39.P5110XXDMI1). Czeka mnie upgrade lub downgrade.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products