X

LENOVO G580 - Nie zawsze odpala.

29 Nov 2012 15:58 AVaveamon
  • #1 29 Nov 2012 15:58
    aveamon
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam, nie znalazłem nigdzie takiego problemu jak moj więc zakładam nowy temat i proszę o wielką pomoc;)

Mam problem z moim G580, tydzien temu zostal delikatnie zalany czystą wodą, wyłączyłem go wyjąłem baterię i poczekałem az wyschnie 2 dni. Po 2 dniach włączyłem go i jak zawsze pięknie działał. Do wczoraj. Po ok 3h pracy wyłączyłem go dość nagrzanego po czym 15 min pozniej próbowałem ponownie włączyć. Laptop nie reagował na przycisk- nie włączyły się żadne wiatraki, dysk nic. Dioda ładowania kiedy podpiąłem zasilacz zaświeciła się. Godzine po tym zdarzeniu laptop normalnie sie uruchomił, pracował przez kilka godzin na wysokich obrotach i nic się z nim nie działo. ponownie spróbowałem go uruchomić od razu po wyłączeniu i nic, po odczekaniu kilkunastu minut grzecznie wstał. Prosze o jakies sugestie, czy warto go oddac do serwisu bo gwarancji juz pewnie i tak nei mam po tym zalaniu;/

Dzieki;)
  • #2 29 Nov 2012 19:21
    MatMatiMat
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    To objawy przegrzania.
    Jeśli stawiasz go na płaskiej, twardej powierzchni to nie powinien się przegrzewać. (przy grach to co innego). Ale jeśli problem występuje to należy:
    -Sprawdzić wszystkie wentylatory ( czy obracają się bez oporu).
    -Oczyścić radiatory i wentylatory sprężonym powietrze (ewentualnie ostrożnie odkurzaczem, blokując w tym czasie wentylatory palcem lub patyczkiem)
    I profilaktycznie można wymienić pastę termo-przewodzącą na procesorze.
  • #3 30 Nov 2012 08:58
    aveamon
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Przede wszystkim, dzięki za odpowiedź
    Laptop ma 5 tygodni, jest czyściutki więc nie ma mowy o zatkaniu kurzem jakichkolwiek wentylatorów czy radiatorów. Gdyby sie po prostu przegrzewał to wyłączałby się podczas pracy czyż nie?
  • #4 30 Nov 2012 12:07
    miecho18
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Po zalaniu powinieneś od razu rozebrać laptopa i wyczyścić płytę. Teraz bez dokładnego czyszczenia np. izopropanolem i ewentualnej wymiany uszkodzonych elementów się nie obejdzie.
  • #5 02 Dec 2012 16:24
    aveamon
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    dzisiaj przestały działać 3 klawisze na klawiaturze, wyjąłem ją i jak się okazało nei ma wewnątrz najmniejszych sladów zalania-kompletnie nic jest czyściutki. Czy możliwe żeby nie chciał odpalić przez zalaną klawiaturę?
    Czy ten model powinien ruszyć bez podpiętej klawiatury? bądż z podpiętą zewnętrzną?
    Czy wymiana klawiatury we własnym zakresie powoduje utrate gwarancji? w środku nie ma nawet grama widocznych zanieczyszczeń spowodowanych zalaniem.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products