Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

LENOVO G580 - Nie zawsze odpala.

aveamon 29 Lis 2012 15:58
  • #1 29 Lis 2012 15:58
    aveamon
    Poziom 2  

Witam, nie znalazłem nigdzie takiego problemu jak moj więc zakładam nowy temat i proszę o wielką pomoc;)

Mam problem z moim G580, tydzien temu zostal delikatnie zalany czystą wodą, wyłączyłem go wyjąłem baterię i poczekałem az wyschnie 2 dni. Po 2 dniach włączyłem go i jak zawsze pięknie działał. Do wczoraj. Po ok 3h pracy wyłączyłem go dość nagrzanego po czym 15 min pozniej próbowałem ponownie włączyć. Laptop nie reagował na przycisk- nie włączyły się żadne wiatraki, dysk nic. Dioda ładowania kiedy podpiąłem zasilacz zaświeciła się. Godzine po tym zdarzeniu laptop normalnie sie uruchomił, pracował przez kilka godzin na wysokich obrotach i nic się z nim nie działo. ponownie spróbowałem go uruchomić od razu po wyłączeniu i nic, po odczekaniu kilkunastu minut grzecznie wstał. Prosze o jakies sugestie, czy warto go oddac do serwisu bo gwarancji juz pewnie i tak nei mam po tym zalaniu;/

Dzieki;)

• #2 29 Lis 2012 19:21
    MatMatiMat
    Poziom 10  

To objawy przegrzania.
    Jeśli stawiasz go na płaskiej, twardej powierzchni to nie powinien się przegrzewać. (przy grach to co innego). Ale jeśli problem występuje to należy:
    -Sprawdzić wszystkie wentylatory ( czy obracają się bez oporu).
    -Oczyścić radiatory i wentylatory sprężonym powietrze (ewentualnie ostrożnie odkurzaczem, blokując w tym czasie wentylatory palcem lub patyczkiem)
    I profilaktycznie można wymienić pastę termo-przewodzącą na procesorze.

• #3 30 Lis 2012 08:58
    aveamon
    Poziom 2  

Przede wszystkim, dzięki za odpowiedź
    Laptop ma 5 tygodni, jest czyściutki więc nie ma mowy o zatkaniu kurzem jakichkolwiek wentylatorów czy radiatorów. Gdyby sie po prostu przegrzewał to wyłączałby się podczas pracy czyż nie?

• #5 02 Gru 2012 16:24
    aveamon
    Poziom 2  

dzisiaj przestały działać 3 klawisze na klawiaturze, wyjąłem ją i jak się okazało nei ma wewnątrz najmniejszych sladów zalania-kompletnie nic jest czyściutki. Czy możliwe żeby nie chciał odpalić przez zalaną klawiaturę?
    Czy ten model powinien ruszyć bez podpiętej klawiatury? bądż z podpiętą zewnętrzną?
    Czy wymiana klawiatury we własnym zakresie powoduje utrate gwarancji? w środku nie ma nawet grama widocznych zanieczyszczeń spowodowanych zalaniem.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty