Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

LENOVO G580 - Nie zawsze odpala.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> LENOVO G580 - Nie zawsze odpala.
Autor
Wiadomość
aveamon
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Zawiercie

Post#1 Post autora tematu 29 Lis 2012 16:58   

LENOVO G580 - Nie zawsze odpala.

Witam, nie znalazłem nigdzie takiego problemu jak moj więc zakładam nowy temat i proszę o wielką pomoc;)

Mam problem z moim G580, tydzien temu zostal delikatnie zalany czystą wodą, wyłączyłem go wyjąłem baterię i poczekałem az wyschnie 2 dni. Po 2 dniach włączyłem go i jak zawsze pięknie działał. Do wczoraj. Po ok 3h pracy wyłączyłem go dość nagrzanego po czym 15 min pozniej próbowałem ponownie włączyć. Laptop nie reagował na przycisk- nie włączyły się żadne wiatraki, dysk nic. Dioda ładowania kiedy podpiąłem zasilacz zaświeciła się. Godzine po tym zdarzeniu laptop normalnie sie uruchomił, pracował przez kilka godzin na wysokich obrotach i nic się z nim nie działo. ponownie spróbowałem go uruchomić od razu po wyłączeniu i nic, po odczekaniu kilkunastu minut grzecznie wstał. Prosze o jakies sugestie, czy warto go oddac do serwisu bo gwarancji juz pewnie i tak nei mam po tym zalaniu;/

Dzieki;)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Lis 2012 16:58   

Powrót do góry

MatMatiMat
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Trzcianka

Post#2 29 Lis 2012 20:21   

Re: LENOVO G580 - Nie zawsze odpala.

To objawy przegrzania.
Jeśli stawiasz go na płaskiej, twardej powierzchni to nie powinien się przegrzewać. (przy grach to co innego). Ale jeśli problem występuje to należy:
-Sprawdzić wszystkie wentylatory ( czy obracają się bez oporu).
-Oczyścić radiatory i wentylatory sprężonym powietrze (ewentualnie ostrożnie odkurzaczem, blokując w tym czasie wentylatory palcem lub patyczkiem)
I profilaktycznie można wymienić pastę termo-przewodzącą na procesorze.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Lis 2012 20:21   

Powrót do góry

aveamon
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 30 Lis 2012 09:58   

Przede wszystkim, dzięki za odpowiedź
Laptop ma 5 tygodni, jest czyściutki więc nie ma mowy o zatkaniu kurzem jakichkolwiek wentylatorów czy radiatorów. Gdyby sie po prostu przegrzewał to wyłączałby się podczas pracy czyż nie?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Lis 2012 09:58   

Powrót do góry

miecho18
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Głogów

Post#4 30 Lis 2012 13:07   

Po zalaniu powinieneś od razu rozebrać laptopa i wyczyścić płytę. Teraz bez dokładnego czyszczenia np. izopropanolem i ewentualnej wymiany uszkodzonych elementów się nie obejdzie.
Powrót do góry

aveamon
Poziom 2
Poziom 2

Post#5 Post autora tematu 02 Gru 2012 17:24   

dzisiaj przestały działać 3 klawisze na klawiaturze, wyjąłem ją i jak się okazało nei ma wewnątrz najmniejszych sladów zalania-kompletnie nic jest czyściutki. Czy możliwe żeby nie chciał odpalić przez zalaną klawiaturę?
Czy ten model powinien ruszyć bez podpiętej klawiatury? bądż z podpiętą zewnętrzną?
Czy wymiana klawiatury we własnym zakresie powoduje utrate gwarancji? w środku nie ma nawet grama widocznych zanieczyszczeń spowodowanych zalaniem.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> LENOVO G580 - Nie zawsze odpala.
Strona 1 z 1