Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Normstahl Magic 600 1000 - sposób podłączenia

marg_pl 30 Lis 2012 11:04 10791 26
  • #1 30 Lis 2012 11:04
    marg_pl
    Poziom 12  

Ponieważ często sa o to pytnia:
    - Sterownie tym napędem (przycisk scienny) podłączamy najlepiej przez oryginalny przewód zakonczony wtyczką telefoniczną - wtyczke wpinamy w naped wejscie 3lub 4 (mozliwosc zaprogramowania ustawien). Nie polecam podłączen wewnątrz napedu - mozliwa utraty gwarancji.
    - Fotokomórki najlepiej wykorzystać oryginalne Normstahl odblaskowe wyposażone już w przewód zakonczony wtyczka telefoniczną - wejscie 2
    Mozna stosować inne - nie ma przewodu i należy go sobie zakonczyć odpowiednio.

Przewody luzne podłączamy w przycisku (2sztuki) lub w fotokomórce (4sztuki), natomiast wtyczki w naped.

Opcja automatycznego zamykania - zalecane jest włączenie jej po podłączeniu fotokomórek.

Z napędem działaja stare i nowe (te z bokiem metalowym).

Nepedy te mają duzo innych funcji - zwłąszcza 1000 po rozbudowie go dodatkowymi płytkami serującymi

W załączniku instrukcja do Magic 1000 - z prograamowaniem, prostsze jest wykonywanie tego ręcznie, bez pilota. Wczesniej reset oczywiscie nie zaszkodzi.
    Magic 600 podobnie - nie ma tylko częsci funkcji - mniej rozbudowana centrala.

• #2 02 Gru 2012 22:59
    freddd
    Poziom 15  

czyli do napędu Magic 600 można podłączyć fotokomórki bez żadnego dodatkowego modułu?

• #3 02 Gru 2012 23:19
    mikus1982
    Użytkownik obserwowany

Można bez problemu tylko musisz mieć ten przewód z wtyczką.Jest podobna ale trochę węższa od telefonicznej.

• #4 01 Sty 2014 19:42
    JerzyR
    Poziom 10  

Witam,
    Mam pytanie czy ta wtyczka to jest dokładnie telefoniczna czy inna? Czy wystarczy zwykły przewód 2-żyłowy i wtyczka telefoniczna. Według instrukcji Normstahl: przyłącze 3: instrukcja str. 6, końcówka rozdziału 18. piny 000 i 001 - dwa ostatnie? i z drugiej strony przycisk dzwonkowy. Czy po jednokrotnym naciśnięciu brama się otworzy/zamknie?

• #5 01 Sty 2014 21:35
    marg_pl
    Poziom 12  

Nie jest to wtyczka telefoniczna - ona jest chyba wieksza, ale nie pamiętam. telefoniczna ma 2 piny, ta od przycisku i fotek 4, ale wykorzystywane są pojedyncze w niej zaciski - 2.
    Przewód zwykły 2 zyłowy do przycisku, ale jak dasz więcej zył tez nie zaszkodzi, bankructwa nie ogłosisz przez to...

• #6 01 Sty 2014 21:48
    JerzyR
    Poziom 10  

Mam już pociągniętą skrętką komputerową w peszelu więc nie będę prowadził nowego kabla - tylko skąd taką wtyczkę nietypową dostać? Na alledrogo sprzedają kabel z wtyczką:(

• #7 01 Sty 2014 23:42
    marg_pl
    Poziom 12  

To kup ten kabel utnij go ok. 30cm - zobacz jakie kolory sa pod co podłączane i połącz go ze swoim przewodem - skretka komputerowa ma chyba 6 lub 8 zył wiec masz już w zapasie....

• #8 31 Lip 2014 11:12
    giovaniiii
    Poziom 9  

Czy radioodbiornik w Magic 1000 ma może da kanały ?
    Pilot ma dwa przyciski więc może radioodbiornik ma też dwa kanały.
    Chciałbym furtkę móc otwierać tym samym pilotem.

• #9 31 Lip 2014 14:43
    marg_pl
    Poziom 12  

Jesli chodzi o możliwości zaprogramowania pilota do napędu Magic 1000 jest 8 sposobów.
    Mozesz zaprogramowac sobie tzw. furtke, czyli częsciowe otwarcie, które musi być zaprogramowane w napede - ustawienie.
    W pierszwym poscie masz instrukcje do tego napedu, jest to tam bardzo dobrze opisane.

Natomiast jesli chodzi ci o furtke ogrodzeniową to konieczne bedzie dodatkowy odbiornik radiowy (taki który bedzie sterował elektrotrozamkiem) Koszt oryginalnego od 265zł. Do bramy ogrodzeniowej też mozesz go zastosowac.

Warto ze wzgledu na ładny kształt nowych pilotów Normstahl.

• #10 30 Lis 2014 15:37
    guzi007
    Poziom 12  

marg_pl napisał:
    Fotokomórki najlepiej wykorzystać oryginalne Normstahl odblaskowe wyposażone już w przewód zakonczony wtyczka telefoniczną - wejscie 2
    Mozna stosować inne - nie ma przewodu i należy go sobie zakonczyć odpowiednio.

W tej kostce co służy do podłączenia fotokomórki jest zasilanie 24V?

• #11 30 Lis 2014 17:28
    marg_pl
    Poziom 12  

Nie pamietam jakie tam jest dokłądnie zasilanie - około 24V , może być troche wyzsze.
    Mozesz to wykorzystac do zasilenia innego urzadzenia, np. obcego radia.
    Z obcymi fotkami jest dziwnie,czesto one zawieszają naped, sprawdzałem wielokrotnie, czasem działało, a czasem nie. Nie wiem od czego zalezało. Przez kilka "nieudanych" prób podłączenia innych tanszych fotek zrezygnowałem, ponieważ pozniejsze podjazdy i ewentualna ich wymiana na oryginał mnie dobijało. Z tąd jesli klient chce fotke daje tylko oryginalną w do tych napedów.

• #12 09 Wrz 2015 21:19
    akm97
    Poziom 12  

Witam. Panowie mam bramę z napędem Magic 600. Po położeniu płytek i listwy okazało się, że muszę trochę podnieść punkt krańcowy zamykania. Brama siłownikiem zamyka się normalnie, ale przy ręcznym zamykaniu trzeba solidnie trzasnąć. A ponieważ nie mogę się doprosić serwisu przeczytałem instrukcję i chyba wiem jak to zrobić, tzn.
    1.Otworzyć bramę z zatrzaśniętym wózkiem (chyba nie do końca, skoro będziemy ustawiać górne położenie).
    2. Zresetować centralkę.
    3. Operując przyciskami ustawić punkt krańcowy otwarcia i zamknięcia. Po tym jednak ustawia się coś czego nie rozumiem, tzn. ustawianie sił Droga OTWIERANIE/ ZAMYKANIE.Co to za ustawienia?
    P.S. Rozumiem, że ustawiając krańcówki mogę kilkakrotnie używać przycisków góra/ dół, do znalezienia odpowiednich punktów?

Witam ponownie. Widzę, że nikt nie wie, a więc wyjaśniam: ustawiamy tyko górne położenie przyciskami góra, dół. Następnie po wciśnięciu przycisku środkowego centrali reszta wykonuje się automatycznie, a więc dolna krańcówka oraz "siła" otwierania i zamykania

• #13 15 Lis 2016 19:25
    rafniem
    Poziom 5  

Witam

Mam pytanie odnosnie Magic 600. Mam podciagniety przewod dwuzylowy od mechanozmu do puszki w scianie i chcialbym podlaczyc sterowanie brama z wlacznika sciennego. Moze i proste pytanie ale nie wiem, mam kupic wlacznik dzwonkowy czy roletowy?
    No i tak koncowka do podlaczenia przewodu na silniku, jak mam jej szukac, gdzie to mozna kupic?

Wielkie Dzieki z gory
    Pozdrawiam
    Rafal

• #14 15 Lis 2016 19:37
    JerzyR
    Poziom 10  

rafniem napisał:
    Witam

Mam pytanie odnosnie Magic 600. Mam podciagniety przewod dwuzylowy od mechanozmu do puszki w scianie i chcialbym podlaczyc sterowanie brama z wlacznika sciennego. Moze i proste pytanie ale nie wiem, mam kupic wlacznik dzwonkowy czy roletowy?
    No i tak koncowka do podlaczenia przewodu na silniku, jak mam jej szukac, gdzie to mozna kupic?

Wielkie Dzieki z gory
    Pozdrawiam
    Rafal

Przycisk dzwonkowy.
    wtyczka rj-9

• #15 15 Lis 2016 19:50
    Marek J.
    Moderator Automatyka Bram

Normalny dzwonkowy (czyli chwilowy zwierny). Nie musisz mieć żadnej końcówki RJ czy innej... Na płytce masz zaciski 18 i 19. Tam podłączasz przewody od "dzwonka".

• #16 15 Lis 2016 19:59
    rafniem
    Poziom 5  

OK Dzieki

ale ktos wczesniej pisal ze mozna stracic gwarancje jak bede podpinal bezposrednio, wiec chyba jednak lepiej z koncowka, nie wiesz jaka to a byc dokladnie?

Pozdrawiam
    Rafal

Marek J. napisał:
    Normalny dzwonkowy (czyli chwilowy zwierny). Nie musisz mieć żadnej końcówki. Na płytce masz zaciski 18 i 19. Tam podłączasz przewody od "dzwonka".

• #17 15 Lis 2016 20:01
    JerzyR
    Poziom 10  

Przecież napisałem wyżej RJ9 - taka mała wtyczka jak od słuchawki tel. przewodowego

• #18 15 Lis 2016 20:01
    rafniem
    Poziom 5  

OK kolega juz napisal, wtyczka rj9, nie zauwazylem wczesniej.

Wielkie Dzieki!!!

• #19 15 Lis 2016 20:06
    Marek J.

W punkcie 4 instrukcji masz opisane zasady gwarancji. Nie naprawiasz automatu ani nie modyfikujesz...
    Skoro producent przewidział zaciski do obsługi automatu to nie tylko po to aby sobie były...
    RJ najwygodniej, tylko pod które z 4 łączy RJ-ki podłączyć dwa przewody? Czy ma Ci kto zacisnąć czy specjalnie dla jednego wtyku kupisz zaciskarkę?

• #20 15 Lis 2016 20:29
    JerzyR
    Poziom 10  

Mogę zobaczyć u siebie, które PINy są właściwe

• #21 15 Lis 2016 20:32
    rafniem
    Poziom 5  

JerzyR: Bede wdzieczny, jak sprawdzisz.!
    Marek J.: Zaciskarke i tak mialem sobie kupic bo mam chyba z 6 gniazd internetowych u siebie do podlaczenia. Ale dobrze wiedzic ze jest tez inna opcja.

Wielkie Dzieki!!!

• #22 31 Gru 2016 14:54
    Traviz
    Poziom 9  

Marek J. napisał:
    Na płytce masz zaciski 18 i 19. Tam podłączasz przewody od "dzwonka".

Gdzie znajdują się te zaciski? W załączonej instrukcji nie ma ich pokazanych.

• #24 31 Gru 2016 17:10
    Traviz
    Poziom 9  

tapczan0 napisał:

czyli myślimy o tych samych zaciskach, tylko w załączonej na samej górze instrukcji (jak i wersji papierowej do napędu) są to zaciski 14 i 15.

• #25 31 Gru 2016 19:24
    Marek J.

Traviz napisał:
    czyli myślimy o tych samych zaciskach, tylko w załączonej na samej górze instrukcji (jak i wersji papierowej do napędu) są to zaciski 14 i 15.

To jest to samo ...
    W Magic 600 są to zaciski 18 i 19, a w Magic 1000 14 i 15...

• #26 28 Lut 2017 23:12
    endymion
    Poziom 12  

Mam napęd MAGIC 1000 i chcę zgrać go z alarmem.
    W tym celu najlepiej było by podłączyć osobno kanał otwierania i zamykania. Obecnie korzystam ze złącza o numerach 14 i 15 (KROK PO KROKU) ale nie jest to wygodne.
    Czy można zrealizować tą funkcję korzystając z tych gniazd typu telefonicznego ?
    Pozdrawiam i mam nadzieję że uda mi się tu uzyskać pomoc.

• #27 23 Kwi 2017 16:44
    lamerb
    Poziom 15  

Tak. Można w menu zaprogramować funkcję jaką pełni dane wejście "telefoniczne" (tak na prawdę to nie jest "telefoniczne" RJ11 ale węższe RJ10). Odpowiada za to linia C6 w menu. Jeżeli zmienisz wartość na 003 to złącze nr 3 będzie tylko otwierało a złącze 4 tylko zamykało.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME