Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LED TV 3D ~2500 LG,Sony,Panasonic,Philips?

spec-naz1 30 Lis 2012 16:28 4170 12
  • #1 30 Lis 2012 16:28
    spec-naz1
    Poziom 8  

Witam.
    Mam zamiar wymienić mojego samsunga le32b530 na coś lepszego i większego. Od 3 dni sledze różne wątki, przeczytałem kilkadziesiąt różnych opinii i mam mętlik od tego:P Miałem wybierać między tymi 3:
    - Panasonic TX-L42ET5E
    - Philips 40PFL 5507
    - Philips 42pfl 6007(?)
    Co do philipsa trafiłem na baaardzo wiele sprzecznych komentarzy na temat ich wolnego działania. Więc postanowiłem ostatecznie poradzić się was;) Być może zaproponujecie inny model który będzie pasował do moich potrzeb. A zatem:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 5,70x4,20m
    2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 3,20m
    3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? Raczej 1 max 4 osoby
    4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost, czasami pod lekkim kątem
    5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
    6.Jak słońce świeci w pokoju ? od rana do godziny 13 na ścianę na której zawiśnie tv
    7.Jaki masz obecnie telewizor ? samsung le32b530
    8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? na pewno 3d jakie nie wiem, raczej multimedialny.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfrowy, naziemna cyfrowa w przyszłości jakaś satelita.
    10.Jakie urządzenia ? dvd, xbox, kiedyś kino domowe.
    11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok 5
    12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne
    13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, przyroda, nauka, hd jak i sd.
    14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? raczej tak
    15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? ok 65%
    16.Preferencje co do marki ? nie ma
    17.Preferencje co do wielkości ? myślę że 40-42 cale z przewagą na 42"
    18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? kiedy światło odbija się od matrycy
    19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? różnie zależy kiedy ma się czas
    20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok 2500+/-
    21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? takie które najbardziej będzie pasować do tych potrzeb.

Z góry dzięki za pomoc w podjęciu ostatecznej decyzji:)
    Pozdrawiam.

I z tego wszystkiego pomyliłem dział... sorry i proszę o przeniesienie;/

• #2 30 Lis 2012 16:41
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Philips wprowadził aktualizacje. I sprawa dotyczyła modelu serii 5000.
    W serii 42PFL6007 nie takiego problemu.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/88952-ph...ilips-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html
    http://www.nokaut.pl/szukaj/sprzet-rtv/42pfl6007.html
    Tyle że nie mieścisz się w klasie cenowej na klasę premium.
    Bo model kosztuje 3100 zł

Trzymając się pobliża klasy cenowej to te co wymieniłeś plus Sharp 40 LE 830.
    I zacząłbym zdecydowanie od tej oferty .
    http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-shar...e830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
    http://www.nokaut.pl/szukaj/40le830.html

• #3 30 Lis 2012 17:03
    spec-naz1
    Poziom 8  

Sharp odpada gdybym miał wybierać między tymi dwoma(sharp, 6007) to wolałbym dołożyć i kupić philipsa. Czyli rozumiem że nie mam co szukać w innych markach typu LG, Sony Samsung? Szczególnie kusi mnie oferta LG.

• #4 30 Lis 2012 17:23
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Decyzja należy do Ciebie, wystarczy dwa postawić obok siebie aby porównać i sprawdzić - kto jest mistrzem . W klasie Premium nie dostaniesz innych modeli w tej cenie

• #5 30 Lis 2012 17:27
    spec-naz1
    Poziom 8  

Gdyby 6007 był w tej cenie co sharp to bym brał bez wahania, w takiej sytuacji zdecyduje się raczej na panasonica. A na obniżkę cen przed świętami raczej nie ma co liczyć;P

• #6 30 Lis 2012 22:36
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #7 12 Gru 2012 12:05
    Raddo
    Poziom 10  

a według mnie Panasonic TX-L42ET5E to dobry wybór - ja akurat uważam, że jeśli chodzi o ledy a zwłaszcza 3d to Panasonic nie ma sobie równych. a co do czasu, to faktycznie myślę, że jest twoim sprzymierzeńcem :)

• #8 12 Gru 2012 13:41
    spec-naz1
    Poziom 8  

Na innym forum trafiłem na opinie że Panasonic jest najbardziej niepewny jeśli chodzi o LED'y. Ale to już nie ma znaczenia decyzja została podjęta:) Tak, więc dzisiaj zostanę posiadaczem(mam nadzieje że szczęśliwym) Philipsa 42pfl6007k. Dzisiaj zastanawiałem się jeszcze nad Sony KDL-40HX750. Cenowo wychodzi podobnie, z tym że, 2 cale mniej. Mój budżet i tak został przekroczony, ale mam nadzieję że warto. Jak przetestuje napiszę kilka słów.

• #10 17 Gru 2012 17:03
    spec-naz1
    Poziom 8  

Sprzęt mam od 4 dni, więc podzielę się pierwszymi wrażeniami:p.
    Telewizor po rozpakowaniu prezentuje się bardzo ładnie, funkcja ambilight wg. mnie dodaje temu tv wiele uroku, a opinie w stylu że jest to "wieśniackie" uważam, że są nie na miejscu. Bardzo dobry efekt szczególnie wieczorem. Sam obraz po konfiguracji jak dla mnie bomba, ostre kolory, bardzo dobra czerń. Jedyne do czego można się przyczepić to menu chociaż spodziewałem się że będzie gorzej. Działa trochę wolno ale, można się przyzwyczaić. Konwersja z 2D do 3D fajna sprawa, co do filmów 3D na razie nie posiadam żadnego, ale sądzę że to kwestia czasu. Mam tez kilka pytań:

- Mam telefon z systemem android który ma funkcję udostępniania połączenia internetowego. Za pomocą tej opcji dokonałem aktualizacji oprogramowania w tv, lecz nie mogę połączyć się ze smart tv. Pytanie czy coś źle robię czy tv po prostu potrzebuję połączenia szerokopasmowego?

-Czy z okularami które sa dostarczone przez producenta w zestawie można grać w trybie(chyba tak się nazywa) "dual gaming" czy muszą być jakieś inne?

Na razie to wszystko jak mi się coś przypomni to dopiszę:)

• #11 17 Gru 2012 21:35
    Misiekfu
    Poziom 11  

Siema!
    U mnie Philips tez nie chciał się połączyć ze SmartTV z samego AP mimo iż po podłączeniu do kompa internet śmigał. Pomogło dodanie routera pomiędzy AP a TV i Smart działa bez problemu.
    Co do dual gaming to jeszcze nie próbowałem ale na 99% wystarczą te co są w zestawie.
    Ogólnie TV fajny tylko żeby to menu i kanały tak nie zamulały (mimo aktualizacji :| )

• #12 17 Gru 2012 23:52
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Będą jeszcze kolejne aktualizacje, powinno to jeszcze poprawić przełączanie kanałów.
    Android w donglu załatwia absolutnie wszystko.
    Telewizor rośnie do ragi mistrza ( w końcu żaden telewizor nie ma 500.000 aplikacji).
    A ambilight jest super sprawą - wie ten co MA !

• #13 18 Gru 2012 09:49
    spec-naz1
    Poziom 8  

No właśnie ja sprawdzałem na tych okularach co są w zestawie, bodajże "pta417" a działa to tak że w monecie kiedy włączę opcje dual gaming, i obojętnie jak bym ekranu nie podzielił to jak zamknę lewe oko - widzę postać po prawej. Jak zamknę prawe to postać po lewej. Z tym że patrząc normalnie widzę 2 ekrany i można powiedzieć że się zlewają;? Mam nadzieję że to kwestia konfiguracji tv i coś skopałem.
    Co do smart tv, myślę że to kwestia techniczna tv a nie softu, po prostu musi być router to takiego połączenia, ale też przepustowość łącza musi być spora. Minusem jest również jak dla mnie to że sama opcja DLNA wymaga zainstalowanego serwera
    na kompie. I aplikacja na androida "my remote" która powinna łączyć poprzez wi-fi w telefonie również wymaga zainstalowanego serwera.

Jest to trochę problematyczne chyba że ja czegoś nie kumam"

A i pytanie jeszcze co do kwestii konfiguracji obrazu.

Podczas aktywnego trybu konwersji z 2D do 3D przy największej głębi, od czasu do czasu można zaobserwować u góry ekranu 5cm pasek na całej długości ekranu zniekształconego obrazu. Czy to normalne??

Przy filmach akcji i szybkich scenach czasami obraz zwalnia i przycina, podejrzewam że mam włączoną jakąś opcje.
    I tu moja prośba, czy poda mi ktoś które funkcje powinny być wyłączone aby, nie doświadczać tego typu błędów??

Z góry dzięki i jak na coś jeszcze trafię to napiszę;)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme