Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór TV LCD 32 cale do 2000 zł

Escudoo 30 Lis 2012 18:19 1029 2
  • #1 30 Lis 2012 18:19
    Escudoo
    Poziom 6  

Witam, jako, że zbliża się świąteczny czas postanowiłem z bratem zmienić telewizor rodzicom ( to co tam stoi trudno już nazwać telewizorem :) ) i jako, że w telewizorach nie siedziałem nigdy, jedyny mój kontakt z tą technologią to 2 monitory do komputerów, które nie grzeszą jakością obrazu. Telewizor ma być dobrej jakości, bo jak coś kupić to raz a dobrze i ma posłużyć im na lata, dzisiaj raczej nie korzystamy praktycznie z niczego co oferują takie telewizory, ale zakup ma być przyszłościowy, nie mamy zamiaru nic zmieniać za rok, czy dwa. Zaznaczam jednakże po raz kolejny, że odpowiedzi na pytania mogą być dość dziwne, ale ja naprawdę się na tym nie znam :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20 m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? około 3,5 - 4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 albo 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Pod delikatnym kątem, myślę, że do 20 stopni. Telewizor będzie stał lekko poniżej linii wzroku, ale to jedyna opcja w tym pokoju, stary segment z wnęką w środku.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać :)
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Telewizor będzie stał na segmencie na północnej ścianie, zachodnia jest cała w oknach ( telewizor jest delikatnie przechylony w kierunku siedzących), my siedzimy na płd wschodzie pokoju.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? 12 letniego Samsunga z ekranem myślę, że ok 28 cali, nie więcej.
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Szczerze mówiąc sam nie wiem co tutaj wybrać, czy miałby to być zwykły najprostszy telewizor, bo może szukanie bajerów dla takich warunków jest bez sensu, czy już lekki wypas z full hd ( czy hd ready, nie wiem jak dla telewizorów z taką przekątną powinno się dobrać jakość) internetem i 3D, ze względu na nasz dość duży budżet.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Na razie jest tam zwykła kablówka, ale z tego co wiem teraz już można bawić się darmowym sygnałem cyfrowym, ale nie wiem jak jest z jego jakością i od czego zależy. Możliwe, że jak rodzicom spodoba się telewizor, to namówimy ich na jakąś porządną cyfrówkę.
    10 .Jakie urządzenia? Póki co ew. Playstation 3, ale raczej okazyjna zabawa.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5-6 godzin, tak jak wrócą z pracy tak ten telewizor sobie już do końca dnia chodzi.
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie mam pojęcia.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Głównie oglądają seriale i jakieś Must be the mam talent jak oni tańczą na lodzie, ale możliwe, że będzie też używany do filmów, zależy jak polubią nowy nabytek.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Jeżeli już pójdziemy w taką opcję to pewnie będzie to brane pod uwagę, ale nie wiem jak stoją dzisiaj telewizory z obsługą telewizji online i czy sterowanie jest możliwe tylko pilotem.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Jeżeli tak to bardzo okazyjnie na ps 3.
    16. Preferencje co do marki? Żadnych, po wizycie w saturnie, gdzie bardzo chętnie chciano sprzedać mi Samsunga UE32ES6100, a na drugi dzień inny sprzedawca w tym samym sklepie powiedział mi, że to syf i mam brać Sharpa, zgłupiałem i stwierdziłem, że im nie wierzę.
    17. Preferencje co do wielkości? 32 cale i nic więcej. Ogranicza mnie wielkość wnęki pod barkiem, gdzie ma stać telewizory, wymiary których nie mogę przekroczyć to (długość/głębie/wysokość w mm) 800/340/560
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Że nic o nich nie wiem , nie miałem telewizora innego niż ten stary Samsung :P
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Rodzice oglądają od 17-22,23.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Myślę, że takim limitem będzie 2000zł.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Jeżeli pójdziemy w bajery, to myślę, że jest to fajne rozwiązanie, a czy pasywne, czy aktywne też nie mam pojęcia.

Na razie oglądałem tylko tego samsunga i parę innych modeli, jakieś Sony i Panasonica, wszystko to co było popularne i posiadało opinie na RTV Euro Agd. Bardzo proszę Was o pomoc, bo zależy Nam na jak najlepszym prezencie, a jesteśmy telewizyjnie upośledzeni :) Pozdrawiam.

• #2 30 Lis 2012 21:58
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Rok temu robiłem upgrade ze starego Curtisa 22'' i szukałem czegoś do 2000.
    Wybrałem plazmę Panasonica 42'' (TX-P42CX3E nie ma już tego modelu w sprzedaży) hdready (nie full hd), i jestem bardzo zadowolony, dałem za to 1400, więc jak coś padnie po gwarancji to nie będę bardzo biadolił.

Odległość oglądania 2.8m i wcale nie wydaje się za duży, Naziemna cyfrowa TV smiga pięknie, reszta to polsat satelita (bez hd odbiornika).
    Znajomy wybrał plazmę LG - hdready - jakiś model około 2000, też zadowolony.

Polecam najtańszą plazmę 42'' (mniejszych plazm nie ma),

Dodano po 31 [sekundy]:

A ta wogóle to z tym pytaniem lepiej zajrzyj na hdtv.com.pl

• #3 30 Lis 2012 22:03
    Escudoo
    Poziom 6  

No mnie niestety ogranicza wnęka, 42 cale to tam nie wejdzie za Boga Pana. A co do hdtv to dzięki, odwiedzę :)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme