X

Jak odzyskać utraconą partycję?

HenryK3 05 Feb 2005 03:04
  • #1 05 Feb 2005 03:04
    HenryK3
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Jak w temacie. Straciłem partycję FAT32 15,2 GB z danymi. Program Active@ UNERASER for DOS (z płytki Hiren'sBootCD) wykrywa ją ale nie mam pojęcia jak dalej postępować. Proszę o łopatologiczne porady.
    Dysk Maxtor 6E040L0, Win XP pro.

HenryK3
  • #2 05 Feb 2005 03:57
    ghost
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Zassaj sobie "GetDataBack for FAT" - kod znalazlem kiedys na www.driverguide.com w forum, lub gdzies w sieci, ale oplaca sie szukac , program bardzo skuteczny.Program jest banalny w obsludze - ale musisz miec miejsce na odzyskanie danych - jak juz przemieli i znajdzie pliki to kopiujesz je na inna partycje i jak juz odzyskasz co chcesz to tworzysz na tym miejscu nowa partycje i voila
    Ciezko jest odzyskac usunieta partycje w calosci - ale z plikami ktore na niej byly - nie ma problemu. Odzyskasz ta zabawka pliki nawet po formacie(o ile ich nie nadpiszesz)
  • #3 05 Feb 2005 06:49
    coal_chember
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Partition Magic 8.0, ma możliwość odzyskiwania partycji sam nim odzyskiwałem całe partycje i naprawde rewelacja szybko i skutecznie. No i też jest łatwy w obsłudze
  • #4 05 Feb 2005 09:06
    SACZI
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Wczoraj odzyskiwałem dwie stracone partycje przy uzyciu HirensBoot'a.
    Jest na niej Active Recovery Data (coś kolo tego). Ustawiasz kursor na "puste" miejsce i po prostu naciskasz enter.
    Po wyjściu z programu, zapyta Cię, czy dokonać zmian w tablicy partycji. Potwierdzisz i to wszystko.
  • #5 05 Feb 2005 09:23
    jannaszek
    Level 39  
  • #6 05 Feb 2005 18:39
    HenryK3
    Level 26  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dziękuję za odpowiedzi.
    Usiłuję działac, tylko efektów brak :(
    Albo coś źle robię albo jest "namieszane" na dysku.
    Pogramy wykrywają partycję 15,1 GB ale dalej nic nie potrafię zrobić.
    SACZI wrote:
    Wczoraj odzyskiwałem dwie stracone partycje przy uzyciu HirensBoot'a.
    Jest na niej Active Recovery Data (coś kolo tego). Ustawiasz kursor na "puste" miejsce i po prostu naciskasz enter.
    Po wyjściu z programu, zapyta Cię, czy dokonać zmian w tablicy partycji. Potwierdzisz i to wszystko.

U mnie to tak prosto nie wygląda...
    Proszę o dalsze porady.
  • Helpful post
    #7 05 Feb 2005 19:01
    jannaszek
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    czytaj u dołu ekranu polecenia ,tam w prawej tabeli zdaje się pyta czy dodać do listy ? przy wyjściu zpisz zmiany do mbr [już zapomniałem]
    a jak zaczynasz to klikasz na cały dysk u samej góry ,nie puste miejsce czy jakieś partycje , możesz skanować unalocate space
  • #8 05 Feb 2005 23:17
    HenryK3
    Level 26  
    Active@ UNERASER for DOS robił coś kilka godzin.
    Do momentu jak się pojawił error....
    Ale testdisk-5.5 (nie wiem jak to zrobiłem) odzyskał i jest wszystko.
    Dziękuję bardzo za porady :)

Pozdrawiam
    HenryK3
  • #9 12 Feb 2005 11:46
    homac
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Chciałem powiększyć partycję C kosztem D. Użyłem do tego programu partition magic 8. Cały proces przebiegał przebiegał prawidłowo (% wzrastały) do momentu gdy zabrakło prądu :( Gdy prąd już się pojawił po ponownym uruchomieniu kompa system nie widzi D:. Gdy uruchomiłem Partition magic wszystkie inne partycje były ok a przy D: było:
    Local disk(*:),typ: PqRP size: 12000MB used: 12000MB unused 0MB

Co ztym można zrobić, jak odzyskać partycję i dane?
    Jakich programów użyć? Wystarczy PM 8?
  • #10 12 Feb 2005 14:15
    jannaszek
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    na mój góst to partycji nie odzyskasz bo informacje o niej nie zostały zarobione -brak prądu ,to dramat
    może jakies dane wyrwiesz ,programami jak wyżej
  • #11 13 Feb 2005 10:39
    homac
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Nie odzyskam partycji tzn. że mogę sie pożegnać z tymi 12Gb? pliki może i były jekieś ważne, ale bez nich przeżyje, tylko mi szkoda dysku.
    Chodzi mi oto żeby odzyskac te 12GB
  • #12 13 Feb 2005 11:23
    jannaszek
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    nie n,no usuń to co masz nieprawidłowe -może partition magic [skasuj] i załóż od nowa wykożystując całe dostępne miejsce
  • #13 13 Nov 2005 23:40
    HenryK3
    Level 26  
    Dziękuję za porady, problem rozwiązany.

Moderated By jankolo:

Wszystko wyjaśnione temat zamykam.
    Jeśli zaistnieje taka potrzeba by post został otwarty proszę dać wiadomość na PW i podać link do postu.

Search 4 million + Products
Browse Products