Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wirusy i kłopoty ze sterownikami - raport OTL etc.

Michal__1989 04 Gru 2012 09:45 2172 11
  • #1 04 Gru 2012 09:45
    Michal__1989
    Poziom 6  

Witam, nie ukrywam że jestem załamany ... potrzebuje pomocy.

1. Specyfika problemu:

- około miesiąca temu mój laptop został zainfekowany wirusem "policyjnym/fbi" blokującym dostęp do kompa poprzez wyświetlony na cały ekran okna z zaleceniem wpłaty 500 zł na podane konto. W internecie wyczytałem, że tego wirusa należy leczyć "ComboFix'em" - zgodnie z zaleceniami wykonałem wszystkie czyności w trybie awaryjnym i problem jako tako został zlikwidowany, odzyskałem możliwość funkcjonowania laptopa - oczywiście jak widać było to poważnym moim błędem, mam nadzieję że zostanę rozgrzeszony.

- Od momentu usunięcia tego wirusa mam problem ze wszystkimi portami USB, jako że mam internet w TMobile / Mobilny zauważyłem, że zostały usunięte sterowniki do modemu i w "Mój Komuter" nie wyświetla mi możliwości wejścia do modemu poprzez opcje "otwórz" aby zainstalować ręcznie sterowniki ( automatyczne instalowanie nie działa poprawinie ponieważ komuter wyświetla komunikat, iż instalacja nie przebiegła poprawnie ) - dlatego też połączenie internetowe co kilka minut zostaje zerwane, technicznie laptop nie widzi modemu więc nie łączy się z siecią.

- próbowałem nie raz i nie dwa coś zrobić jednak podejrzewam, że mam jakoś zablokowane działanie sterowników i ich instalacji,

- Windows Defender - nie odpowiada i nie można go uruchomić.

Skany wykonane za pomocą:
    - ComboFix niestety jakiś czas temu ...
    - OTL - dnia 03.12.2012r ( wyniki w załączeniu PRZED DOKONANIEM USUWANIA PRZEZ ANTYWIRUSY )
    - Microsoft Security Essentials - dnia 03.12.2012 r ( 1 wykrycie wirusa w systemie )
    - Kaspersky Anti-Virus 2013 - dnia 03.12.2012 r ( wykrycie kilku wirusów )

Próby działań:
    - użycie Combofix ( ok. miesiąc temu )
    - usuwanie złośliwych wirusów za pomocą Microsoft Security Essentials ( 1 wciąż pozostaje )
    - usuwanie złośliwych wirusów za pomocą Kaspersky Anti-Virus 2013

2. System Operacyjny:
    - Windows 7 ( 64-bit )

Liczę na pomoc ... jestem bezsilny wobec tego problemy i żałuje użycia ComboFixa

AKTUALNY STAN:
    1. Użyłem programów: Kaspersky i MSE - pełne skanowania systemu wykryły i pousuwały wirusy z jakimi mogły sobie poradzić.
    2. Po usunięciu wirusów użyłem "AdwCleaner" i sprawdziłem oraz pousuwałem śmieci ( wynik w załączniku ).
    3. Następnie uruchomiłem ponownie OTL i w załączniku zamieszczam wyniki.

Bardzo mnie zastanawia ta linijka:

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

64bit: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]
    "{1F557316-CFC0-41BD-AFF7-8BC49CE444D7}" = Shredder
    "{27D28586-BEF1-4E06-8787-3B1FC3A41489}" = Internet Manager - to mój modem od neta
    "{90140000-006D-0415-1000-0000000FF1CE}" = Moduł Szybka instalacja pakietu Microsoft Office 2010
    "{95120000-00B9-0409-1000-0000000FF1CE}" = Microsoft Application Error Reporting
    "{9EA64B79-30A1-F52E-D801-B07CF05FFFAF}" = ccc-utility64
    "{A84DB02B-9C2B-4272-9D2D-A80E00A56513}" = Broadcom Gigabit NetLink Controller
    "{C78D3032-9DFD-41D0-9DE9-58EAE750CBA4}" = Microsoft Security Client
    "{D8DACA27-C2D9-9E8E-A8A5-A10E0C670D01}" = ATI Catalyst Install Manager
    "CCleaner" = CCleaner
    "Microsoft Security Client" = Microsoft Security Essentials
    "SynTPDeinstKey" = Synaptics Pointing Device Driver

Napewno zostały jeszcze jakieś problemy z jakimi nie jestem sobie w stanie sam poradzić, więc czekam na kogoś kto zajmie się moim problemem ... nie działa mi instalacja sterowników np. od modemu czego wynikiem jest ciągłe rozłączanie się sieci i utrata połączenia.

W ZAŁĄCZENIU WYNIKI OSTATNICH BADAŃ

• #2 04 Gru 2012 11:24
    Kolobos
    Spec od komputerów

Przed uzyciem Combofix tworzy punkt przywracania systemu, skorzystaj z niego.
    Uzyj ponownie AdwCleaner, opcja Delete i daj oba logi z OTL.

Podczas instalacji programow patrzysz w ogole na to co wyswietla sie na ekranie? Z tego co widac w logu z AdwCleaner to zainstalowales chyba wszystkie mozliwe paski i inne reklamowe smiecie. Na przyszlosc czytaj DOKLADNIE to co sie wyswietla i NIE instaluj paskow, dodatkowych programow, zmian stron startowych itp.

Daj tez stary log z combofix, to zobacze co dokladnie usunal.

Odinstaluj:
    Google Toolbar for Internet Explorer
    SweetIM for Messenger 3.7
    aTube Toolbar

• #3 04 Gru 2012 11:49
    Michal__1989
    Poziom 6  

Myślałem nad przywróceniem systemu jednak jedyna opcja przywracania to data 02.12.2012 - to najdalszy pkt przywrócenia - więc przywrócić do tego pkt ?

Niestety z tego lapka pod moją nieobecność używał mój brat i siostra więc nie jestem w stanie a raczej nie byłem monitorować instalacji pasków - ale mam już je usunięte.

Cofnąć system czy uruchomić AdwCleaner'a i OTL ?

W załączniku LOG z ComboFix'a

• #4 04 Gru 2012 12:19
    Kolobos
    Spec od komputerów

W tym logu nie widac zeby combofix usuwal oprogramowanie od modemu. Przywracac nie ma sensu skoro combofix uzywales wczesniej niz 2.12.12.

Mozesz napisac jaki dokladnie masz problem z portami USB?

Do polaczenia mozesz uzywac:
    http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557

Sterowniki do modemu znajdziesz w internecie.

Odinstaluj antywirus, odinstaluj oprogramowanie od modemu i dopiero sprobuj zainstalowac ponownie.

• #5 04 Gru 2012 12:27
    Michal__1989
    Poziom 6  

Podłączam modem i powinno wydać dzięk podłączenia - jednak prócz tego daje mi sygnał wyłączenia i wypsuje na pasku: Podłączono Modem a chwile później Odłączono Modem - wkładam go i 2 razy mi pika lapek. W "Mój Komputer" powinna być opcja otworzenia modemu w celu sprawdzenia co na nim jest - jednak pokazuje mi "Podlądcz dysk F" - mimo tego net działa z przerwami.

Kiedy odinstalowałem Oprogramowanie od Neta i zainstalowałem ponownie Wyświetlił sie komunikat że Internet Menager został zainstalonwany pomyślnie jednak przy sterownikach pokazały się czerwone krzyżyki.

Na innym lapku modem działa normalnie, otwiera się i wszystko w nim jest tak jak należy na tym niestety nie.

Mam zrobić Skan OTLem ? i AdwC ?

• #6 04 Gru 2012 12:35
    Kolobos
    Spec od komputerów

Inne urzadzenia dzialaja pod USB bez problemu? Tylko z modemem jest problem tak?

Podaj model modemu i/lub identyfikator urzadzenia (pid i vid).

Nie, logi sa zbedne.

• #7 04 Gru 2012 12:40
    Michal__1989
    Poziom 6  

Jest to modem sieci TMobile HSUPA USB Modem Model: MF 195

Inne rzeczy działają w miare normalnie, w sumie nie używam ich wielu jednak aparat, telefon i inne urządzenia działają sprawnie. Tylko z modemem od około tygodnia mam problem, znika sieć i nie chcą się zainstalować sterowniki.

Na tym programie jaki mi podałeś nie umiem się pokapować. I nie wiem co to pid i vid wiec daje co jest na modemie powyżej.

• #9 05 Gru 2012 00:02
    Michal__1989
    Poziom 6  

Ta instalacja oprogramowania nadal nic nie daje, wykonałem ręczną próbe przywrócenia sterowników - chwile podziałało, jednak znowu mam to samo ... nie widzi sterownika wdc wd3200bevt-22a23t0 i nie mam pojęcia już co zrobić ...

Dodano po 50 [minuty]:

Proszę Cię sprawdz dokładnie OTL i powiedz mi co mam zrobić ... komp niby dziala ale jednak ma wciąż problemy. Jesteś moją jedyną szansą ...

• #10 05 Gru 2012 00:05
    Kolobos
    Spec od komputerów

Co ma sterownik dysku do modemu? Nie wiem co mozesz jeszcze zrobic skoro nie masz punktow przywracania systemu. Zostaje Ci przeinstalowanie systemu.

• #12 05 Gru 2012 10:14
    Kolobos
    Spec od komputerów

Nie masz infekcji, wiec nie ma sie czym zajmowac. Na przyszlosc bedziesz wiedzial zeby nie uzywac combofix bez powodu.

Sprobuj jeszcze uruchomic z prawami administratora sfc /scannow

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme