Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moja BR-ka

Daris 05 Lut 2005 11:56 10251 25
  • Moja tuba basowa.Zastosowanie-nagłośnienie samochodu.
    Budowa-wykonana z płyty wiórowej 2cm.Obita wykładziną,
    aluminiowe ramki z przodu i z tyłu(wyginałem z aluminiowych płaskowników).
    Wytłumiona watą szklaną.Terminal i BR z tyłu.
    Cennik:
    głośnik-alphard LW1000 200W 70zł,
    płyty-0zł(miałem),
    BR-7zł,
    terminal-4zł,
    wykładzina,wytłumienie i ramik-0zł(miałem),
    przewód 1m-7zł,
    Osłona głośnika-10zł.
    Czs wykonania 3 dni.
    wymiary:wysokość-35cm,szerokość-35cm,głębokość-60cm.
    Waga 22kg.

Moderowany przez andre1979:

Temat został poprawiony

Fajne!
  • #2 05 Lut 2005 12:16
    cezar80
    Poziom 26  

konstrukcja nie kiepska troche ten głośnik za kiepski i można dostać fajniejsze maskownice ale ogólnie spoko a jak to brzmi?

Zdania zaczynamy z wielkiej litery.
    [_P_]

• #3 05 Lut 2005 12:18
    cezar80
    Poziom 26  

jeszcze jedna uwaga te profile trochę szpecą te dzieło nie mogłeś tego umieścić pod obiciem

Interpunkcja się kłania!
    [_P_]

• #4 05 Lut 2005 12:34
    Daris
    Poziom 20  

Do samochodu w sam raz!Ze wzmacniaczem rzuca basem aż miło :)Głośnik co prawda cieńki ale ma on już
    3 lata(kiedyś go kupiłem).Mam zamiar wymienić.
    Nie było innych osłon(niestety).
    Profile są dlatego że ta wykładzina sie na rogach strzępiła,pruła.
    Pozdrawiam

• #5 05 Lut 2005 17:39
    TTOM
    Poziom 11  

lepiej moze wywal te wate - szklana lubi sie pylic tym bardziej od walenia w nia basikiem - jak chcesz fajny material na wytlumienie i za darmo - zapytaj w 1 z brzegu zakładzie szwalniczym o odpady w rodzaju watoliny - wg mnie wata szklana odpada - ocieplam nia poddasze - i nawet przy delikatnym traktowaniu niexle sie mozna jej nalykac - trzeba pracowac w masce - a przeciez nie chcesz jezdzic zamaskowany na co dzień ?

Proszę w swoich wypowiedziach używać polskich znaków diakrytycznych - ą, ę, ś, ł itd.
    [_P_]

• #6 05 Lut 2005 18:00
    elmer2
    Poziom 28  

poza tym taka wata mosze wleciec do szczeliny magnesu i powodowac podczas grania znieksztalcenia.

cezar80 te obicia sa po to aby wlasnie wykonczyc krawedzie. Bo wukladzina jest chyba docinana jako prostokaty na kazda scianke.

Daris ja tez problem obicia u sibie rozwiazalem tak, ze kazdy element okejalem na zakladke. Zapewne widziales moja skrzynie ta czarna jest tu na forum.

pozdr

• #7 05 Lut 2005 22:15
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Dorga sprostowania - to nie jest zadna TUBA! Zwykly BR, zamknieta itp. - to nie tuba... Tak sie to zwyklo nazywac - ale im wiecej ludzi bedzie na to zwracac uwage, tym szybciej nastanie jasnosc - co to jest ta tajemnicza tuba...

• #8 05 Lut 2005 23:55
    IronReiker
    Poziom 23  

mineralna wata wcale sie nie pyli( a taką chyba zastosowano)!!!

[_P_]

• #9 06 Lut 2005 10:22
    Daris
    Poziom 20  

Nie,no ta wata nie rozpada sie i nie pyli(była wyjęta z jakiś niemieckich kolumn).
    tomaszo-ok zgadzam sie(tylko,że 99 osób na sto powie że to tuba).

• #10 06 Lut 2005 11:44
    IronReiker
    Poziom 23  

a mnie sie wywydaje że tuba powinna być okrągła(z jakiejś rusy) i powinna znaleść sie w aucie!!. wg mnie
    pozdro

A "mnie" się wydaje, że zdanie rozpoczynamy wielką literą!
    [_P_]

• #11 06 Lut 2005 12:34
    linx
    Poziom 21  

Subwoofer samochodowy często nazywany jest tubą (nawet w ofercie Media M.), jednak tubą to jest tylko z wyglądu. Prawdziwa tuba jest skrzynią o dużych rozmiarach do nagłośniania głównie dyskotekek ze względu na dużą sprawność.

PS: Konstrukcja fajna do auta. Czym to napędzasz :?:

• #12 06 Lut 2005 13:20
    micho a
    Poziom 35  

dla mnie z wyglądu ok mnie sie nie podoboją te aluminiowe płaskowniki ale jak muszą być to muszą :D pozatym br w ogle nie trza wytłumiać więc wywalił bym wytłumienie :D

reszta ok sądze że gra ciekawie lw1000 nie jest elitą ale najgorszy nie jest :D

• #13 06 Lut 2005 13:59
    radyjator
    Poziom 19  

do samochodu nawet w sam raz bo do domciu mógłby być trochę ładniejszy ale jest spoko
    nie wielu by i takie coś zmajstrowało nie nazywam tego papulswem wiec oznacza że mi
    się podoba a co mi sie podoba to jest fajne mam nadzieje że ładnie gra :)

• #14 06 Lut 2005 15:53
    Daris
    Poziom 20  

Ciągne ja Blaupunkt-em GTA 4100.

elmer1.9-twoje rozwiązanie bardzo dobre,ale w moim przypadku mnie do
    wykonania-ta wykładzina jest bardzo gruba a i tak by się strzępiła.

radyjator-dzięki,ona właśnie była wykonana tylko do samochodu(zajmuje cały bagażnik
    w moim uniaczu :) )

• #15 16 Lut 2005 12:11
    cqt
    Poziom 16  

To ze milion osob tak mowi nie znaczy ze mowi dobrze. To zwykly bas-refleks i tak to nazywajcie

• #16 20 Lut 2005 20:38
    Passat_EQ
    Poziom 22  

Ja mam zastrzezenia go budowy. Nie chce wprowadzać jakichś "zakłucen" w tej seilance ale litraż tej skrzynki znacznie przekracza potrzeby głosnika. Licząc V netto wyszło mi 53L co jest nieco dziwnym wynikiem.. Znam dobrze ten głosnik i wiem mniej wiecej jaką to ma moc. Przecietny głosnik tej klasy wymaga zamkniętej skrzyni 24L bądz otwartej ok 35-40 z portem ok 10 x 25cm.
    To są oczywiscie srednie wartości dla takiej srednicy a tu ni w kij ni....
    Wprawdzie zastosowanie skrzynki wiekszej pozwala znacznie skrócic port ale wątpie zeby wystarczyło 10cm długości.
    Robiłeś symulacje na Win Isd?

Dodano po 4 [minuty]:

na dodatek wypchanie jak widze duzą iloscią materiału tłumiącego zwiekszyłeś objętość pozorną.
    Choć w sumie ta wara ma sporą gęstość i nie przepuszcza fal w głąb struktury stanowiąc swego rodzaju granice dla dzwieku....
    hmm.. dziwne ale jak dobrze gra to efekt osiągnąłeś wiec jest OK. :)

• #17 14 Kwi 2005 11:21
    szymon123
    Poziom 10  

czy mozna skrzynie wytłumić np. watą mineralną?

• #18 30 Kwi 2007 17:49
    inkognito09
    Poziom 29  

Nie polecałbym. Głównie ze względu na pylenie. Jak byłem młodszy wsadziłem watę mineralną do kolumny (Teraz to wstyd się przyznać do takiej konstrukcji... No cóż, człowiek nie rodzi się z wiedzą w głowie), po jakimś czasie, jak jednak zacząłem zwracać uwagę na jakość, otworzyłem ją żeby zmienić głośnik i skorygować objętość, a co na dnie? Pełna garść "wiórków". Jak chciałem to zdmuchnąć, to myślałem że wypluje płuca. Wełna i wata mineralna z czasem może się lekko ubić, po paru latach dźwięk może się trochę zmienić. Przy ścianach polecam gąbkę, bądź watolinę (lepsiejsza watolina). Trzeba też pamiętać, że ułożenie wytłumienia ma wpływ, a nie tylko rodzaj materiału.

P.S.: Tomaszo, masz absolutną rację, z herezją trzeba walczyć! Przypomina to trochę walkę z wiatrakami, ale warto próbować!

• #19 12 Cze 2007 13:11
    moro93
    Poziom 9  

nawet fajna
    ale ta wykładzina szpeci

Dodano po 1 [minuty]:

nawet fajna
    ale ta wykładzina szpeci

• #20 28 Lip 2007 22:53
    miszal
    Poziom 19  

fajna "kolumienka" niskotonowa - jak inni zauwazyli juz nie jest to tuba, ale głośnik.... cieniutki ;)
    na przyszlosc zmien tylko glosnik.
    pozdroooo

• #21 01 Sie 2007 12:10
    djdinitro
    Poziom 25  

Daj 30cm LW1200 w takiej skrzynce to poleci znacznie nizej.wytłum mało najlepiej gąbką 2cm,daj na całosc te kątowniki alum.wtedy nabierze rasowego wygladu tak jak case'y estradowe.Wykładzine zmien na czarna miekka taka jak sie stosuje do obijania to kosztuje grosze.No i nie tuba basowa ale subwoofer bo tuba to jest tuba i niech kazdy zapamieta nie mylic pojecia prosze.

• #22 01 Sie 2007 17:49
    224106
    Usunięty  
  • #23 01 Sie 2007 18:19
    50146
    Usunięty  
  • #24 01 Sie 2007 18:25
    djdinitro
    Poziom 25  

No w tym przedziele cenowym daje rade miałem na poczatku te w kolumnach nieco mniejszych niz te co mam teraz i powiem ze dawały rade ale moc troche mała bo 240wat max to.....ale cena-moc widac na +

• #25 17 Wrz 2007 14:37
    Tomek_18
    Poziom 18  

Zajefajna konstrukcja, sam się zamieżam aby taką zrobic do autka :)

• #26 17 Wrz 2007 20:24
    miszal
    Poziom 19  

Witam mam jeszcze pytanie mógłbys pokazać zdjęcia tego glosniczka??

Masz do niego więcej danych potrzebnych do obliczenia pudła??
    pozdro

czy ten glosnik zagra w budzie 61 l z BR ????

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME