Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaką Tablicę interaktywną wybrać?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Co kupić? -> Jaką Tablicę interaktywną wybrać?
Autor
Wiadomość
whittard
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Białystok

Post#1 Post autora tematu 04 Gru 2012 22:27   

Tablica interaktywna

Witam. Może nie jest to zbyt odpowiedni dział, ale lepszego nie znalazłem.

W mojej szkole ma być wkrótce zakupiona tablica interaktywna i rozważamy różne możliwości. Wg mnie najlepszym rozwiązaniem byłaby tablica typu SmartBoard z projektorem umiejscowionym nad tablicą( a nie na suficie). W piątek przyjeżdża do nas osoba z ofertą handlową innej tablicy. Może ma ktoś jakieś doświadczenie w tych sprawach oraz jakie pytania najlepiej zadać tej osobie, aby określić jaki towar chce nam sprzedać. Czy rzeczywiście jest warta kupienia. Jakie są ważne lub przydatne funkcje, które np ułatwią pracę i na co uważać?
Powrót do góry

Epox
Poziom 23
Poziom 23

Post#2 05 Gru 2012 11:19   

Re: Jaką Tablicę interaktywną wybrać?

Moja mama (nauczycielka) używa w szkole tablicy Interwrite DualBoard 1289 + projektor ACER P1120 kilkukrotnie miałem okazje ją instalować, . Po aktualizacji oprogramowania tablica podobno działa świetnie umożliwia rozwiązywanie zadań dla 2 osób równocześnie. Tylko skoro ma być nad tablicą to troszkę niefortunnie bo jest to tablica z 2 pisakami interaktywnymi i powierzchnia tablicy musi być dostępna u nich jest mobilna (na kółkach). Pytania: jaka jest czułość zbliżeniowa pisaków (0.2- 0.4 cala optymalne). prędkość odczytu współrzędnych 200-300 cali . I czy jest pasywna (bez emisji pola elektromagnetycznego przez powierzchnię tablicy) dobrze żeby była Jaka jest możliwość komunikacji z tablicą? (czy tylko przewodowy)u mamuśki jest Bluetooth oraz radiowa RF 2,4GHz i fajnie to śmiga. Pozdrawiam
Powrót do góry

gimbaza
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 05 Gru 2012 16:17   

Trzeba stawiać na sprawdzone rozwiazania. U mnie w szkole mamy juz 5 tablic Interwrite DualBoard i sprawują się doskonale. Dołączone jest do nich fajne oprogramowanie Workspace, a projektor można dobrać według upodobań. My mamy NECi powieszone na suficie, ale teraz planujemy kolejne zakupy tablic DualBoard z projektorami ultrakrótkimi Sony, te wiesza się nad tablicą na uchwycie dołączonym do projektora.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Gru 2012 16:17   

Powrót do góry

whittard
Poziom 10
Poziom 10

Post#4 Post autora tematu 05 Gru 2012 18:53   

gimbaza napisał:
Trzeba stawiać na sprawdzone rozwiazania.

Właśnie dla tego założyłem ten temat. Chcę się dowiedzieć czegoś od tych, którzy mają jakieś doświadczenie, korzystali już z tego lub po prosu wiedzą co można polecić.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Gru 2012 18:53   

Powrót do góry

Epox
Poziom 23
Poziom 23

Post#5 05 Gru 2012 18:55   

Interwrite DualBoard 1289 + projektor jest godna polecania u mamuśki w szkole jak się przed chwilą dowiedziałem działa 4 szt i wszyscy są zadowoleni ze sprzętu i z dołączonego oprogramowania
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Gru 2012 18:55   

Powrót do góry

whittard
Poziom 10
Poziom 10

Post#6 Post autora tematu 05 Gru 2012 22:03   

Dziękuję za podpowiedzi. A jak u Was jest ona podłączana do komputera? Ja rozważam między opcją z kablem RS-232C,a dokupieniem modułu RF. Ile może on kosztować i która wg. Was opcja będzie lepsza?
Powrót do góry

Epox
Poziom 23
Poziom 23

Post#7 05 Gru 2012 22:09   

Moduł RF to około 250 zł dla odbiornika i 200 dla nadajnika tak coś mi świta i fajnie to śmiga ale jeśli nie będą podpinane tablety uczniów lub innych użytkowników to wystarczy kabel
Powrót do góry

whittard
Poziom 10
Poziom 10

Post#8 Post autora tematu 05 Gru 2012 22:14   

A jak jest z dźwiękiem? Trzeba dokupić oddzielne głośniki? Bo w tablicach "SmartBoard" są już razem w zestawie...
Powrót do góry

Epox
Poziom 23
Poziom 23

Post#9 05 Gru 2012 22:15   

Tablica podpięta jest do PC a PC ma głośniki w tych smart board które wygooglowałem głośniki są opcjonalne
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Gru 2012 22:15   

Powrót do góry

whittard
Poziom 10
Poziom 10

Post#10 Post autora tematu 05 Gru 2012 22:19   

No tak, ale wiadomo jakie głośniki są w laptopach. Tylko czy gdyby zastosowało się moduł RF to byłaby możliwość podłączenia do tablicy głośników? Czy trzeba ciągnąć oddzielny kabel...
Powrót do góry

Epox
Poziom 23
Poziom 23

Post#11 05 Gru 2012 22:25   

ale po co podpinać do tablicy ?? prościej zwykłe komputerowe głośniki podpiąć do laptopa skoro wbudowane za słabe. no nie wiem mamuska ma 28 dzieciaków w 2 klasie do cichych nie należą a zwykłe komputerowe głośniki wystarczają. nie sądzę ze głośniki dołączone do tablicy będą jakoś mega mocne .
Powrót do góry

whittard
Poziom 10
Poziom 10

Post#12 Post autora tematu 05 Gru 2012 22:31   

Ok, rozumiem. Głownie chodzi, żeby dokupić jakieś i powiesić koło tablicy- po lewej i prawej stronie. Chodzi tylko czy jest możliwość dołączenia głośników bezpośrednio do tablicy, czy trzeba ciagnąć 2-gi kabel od głośników.
Powrót do góry

Epox
Poziom 23
Poziom 23

Post#13 05 Gru 2012 22:39   

Tłumacze że głośniki podpina się do urządzenia zarządzającego sterującego Laptop PC. Sprawdziłem teraz 7 modeli tablic różnych producentów w żadnym nie znalazłem wyjścia głośnikowego lub wbudowanych. Może są ale z tego co widzę to nie jest to popularne rozwiązanie Po do wieszać na tablicy skoro mogą stać na biurku ?

poprawka znalazłem z hubem dodatkowym za 490 zł i czytnikiem SD
Powrót do góry

gimbaza
Poziom 2
Poziom 2

Post#14 06 Gru 2012 09:52   

Na stronie www.interwrite.pl jest promocja, w której moduł RF, bezprzewodowe połączenie tablicy z komputerem jest w cenie tablicy. Co do głosników, to u nas wystarczą te z laptopów, ale wiem, że glośniki podłącza się do komputera. Często dobre projektory mają głosniki, dlatego teraz kupujemy DualBoard 1279 z projektorem ultrakrótkoogniskowym SONY VLP-SX535. Nie dokupujemy dodatkowych głośników. Te, które teraz mamy z projektorami NEC też świetnie się spisują bez dodatkowych glosników. Zresztą głosniki zawsze można dokupić i podłączyć do laptopa.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Co kupić? -> Jaką Tablicę interaktywną wybrać?
Strona 1 z 1