Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

audi a3 - Wymiana osłony przegubu zewnętrznego

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> audi a3 - Wymiana osłony przegubu zewnętrznego
Autor
Wiadomość
tomku77
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Mikstat

Post#1 Post autora tematu 06 Gru 2012 21:20   

audi a3 - Wymiana osłony przegubu zewnętrznego

Witam. Nie wiem, czy w dobrym dziale pisze, ale z góry przepraszam. Mianowicie mam do wymiany osłonę przegubu przy kole z lewej strony (audi a3 2003 > 2,0 tdi 140 koni). Problem polega na tym, że dzisiaj już wszystko praktycznie zrobiłem, ale nie mogę zbić przegubu z półosi. Ciężko było na zamontowanej półosi pukać, więc odkręciłem 6 śrubek i wyciągnąłem ją na zewnątrz. Pukałem dosyć mocno w imadle i boję się większej siły użyć. Wziąłem też śrubę, która mocuje półoś do piasty, myślałem, że wkręcając ją będzie pchała półoś, a ciągła przegub, ale nic to nie dało, nawet nie drgnął. Zabezpieczeń żadnych chyba nie ma, więc jak go zdjąć, żeby w końcu założyć tę osłonę ??? Macie jakieś pomysły ? Może ktoś miał z tym do czynienia ?
Powrót do góry

glosny83
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: D Górnicza

Post#2 06 Gru 2012 21:42   

Re: audi a3 - Wymiana osłony przegubu zewnętrznego

Walnij raz a porządnie to zejdzie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Gru 2012 21:42   

Powrót do góry

brandy-p
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Wrexham

Post#3 06 Gru 2012 21:48   

Wkrec do konca srube trzymajaca przegub w piascie.
Powrót do góry

tomku77
Poziom 11
Poziom 11

Post#4 Post autora tematu 06 Gru 2012 23:02   

Tą śrubę, to wkręciłem do oporu, może troszkę luzu zostało, ale przegub ani drgnął, a stół z imadłem prawie do góry nogami się przewrócił :) Nawet po naciągnięciu tą śrubą pukałem żeby zdjąć przegub, ale nic. Jutro jeszcze spróbuję, może się uda, a jak nie to półośkę pod pachę i do mechanika, w końcu też jestem wyuczonym mechanikiem, ale jednak praktyka robi swoje :)
Powrót do góry

slawek.odi
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Lubliniec

Post#5 06 Gru 2012 23:29   

zdecydowanie młotkiem w przegub, albo dłuższa śruba z takim samym gwintem.
Powrót do góry

T5
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Dębno

Post#6 06 Gru 2012 23:36   

Przypier... raz a dobrze.I Vaga podłącz.....
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Gru 2012 23:36   

Powrót do góry

tomku77
Poziom 11
Poziom 11

Post#7 Post autora tematu 06 Gru 2012 23:53   

Spróbuję dać dłuższą śrubę, może pomoże i przy wkręconej śrubie powalę młotem. Najgorzej jak przegub cie rozleci, a nie zejdzie, wtedy koszta się powiększą :D Dam jutro znać jak poszło :)
Powrót do góry

Pawel wawa
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Warszawa

Post#8 06 Gru 2012 23:57   

tomku77 napisał:
przy wkręconej śrubie powalę młotem
Chcesz to rozklepać? Nie masz walić młotem a raz i to porządnie uderzyć!
Powrót do góry

andrend
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: łódźkie

Post#9 07 Gru 2012 07:58   

W trudnych przypadkach pomaga prasa, ale nie młotek. Zwolennicy młotka niech lepiej walną się w głowę, może im to pomoże.
Powrót do góry

T5
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Dębno

Post#10 07 Gru 2012 08:02   

andrend napisał:
W trudnych przypadkach pomaga prasa
A w normalnych czym robisz? Też prasą?
Powrót do góry

koleś kit
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: podkarpackie

Post#11 07 Gru 2012 09:36   

andrend napisał:
W trudnych przypadkach pomaga prasa, ale nie młotek. Zwolennicy młotka niech lepiej walną się w głowę, może im to pomoże.

W trudnych przypadkach to nie pomaga nic tylko wymiana przegubu.A młotek jest niezbędnym narzędziem przy jego wymianie.Kto bierze dziś przegub na prasę?Przecież są narzędzia do wymiany osłon bez zbijania go i nie musisz katować ani młotkiem ani prasą.Śruba nie jest dobrym pomysłem ,a dlaczego to wam powiem.Jak dajesz nowy przegub to ok.Ale jak zmieniasz osłonę kręcisz srubą a przegub nie zejdzie to pożegnaj się z gwintem.
Powrót do góry

tomku77
Poziom 11
Poziom 11

Post#12 Post autora tematu 07 Gru 2012 18:56   

Jestem po wymianie osłony. Zdecydowałem się już sam drugi raz do niej nie podchodzić, więc wziąłem ją do kolegi który ma warsztat i jest mechanikiem. Po wkręceniu w porządne imadło najpierw wkręciliśmy śrubę do oporu i przy może 3-4 uderzeniem zeszedł. Problem się pojawił, gdy chcieliśmy śrubę z przegubu wykręcić, pewnie zrobił się grzybek na końcu od ciśnięcia w półoś. Zdecydowaliśmy się uciąć łeb i naciąć pozostały gwint, potem śrubokrętem przekręcić ją żeby wyszła od strony półośki. Do pewnego momentu szła, ale potem stawała. W końcu postanowiliśmy kręcić przez śrubokręt z pomocą klucza w stronę aby wyszła normalnie, a jak się gwint spieprzy najwyżej się przejedzie gwintownikiem. W końcu udało się ją wykręcić i nawet gwint się nie zepsuł. Potem wszystko ładnie umyliśmy, nasmarowane zostało, osłona założona, opaski zaciśnięte, nowa śruba wkręcona, no i wkręciłem do samochodu i wszystko jest ok. Na drugi raz jak będę miał walniętą osłonę w tym samochodzie, od razu jadę do mechanika, samemu chyba nie warto się denerwować. Jutro jeszcze muszę wymienić olej, filtr olejowy i paliwowy, już nawet się zaopatrzyłem w klucz nasadowy 36mm, który jest potrzebny do odkręcenia wkładu filtra olejowego. Wszystkie klucze co mam to na 32 się kończą, a tu taki bysior Dzięki za pomoc z przegubem i jakbym miał jakieś problemy z filtrami będę pisał :) A tak jak jesteśmy przy wymianie filtrów, czy po wyciągnięciu wkładu filtra olejowego trzeba wyssać pozostały olej w miejscu filtra ? Czy wystarczy stary wyjąć i nowy włożyć ?
Powrót do góry

roney03
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: szczecin

Post#13 07 Gru 2012 20:35   

Wyjęta półoś to trzeba było zdjąć przegub wewnętrzny i tak wymienić osłone zewnętrznego .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Gru 2012 20:35   

Powrót do góry

tomku77
Poziom 11
Poziom 11

Post#14 Post autora tematu 07 Gru 2012 23:13   

Taki pomysł nie przeszedł mi przez myśl. Tylko ciekawe, czy by on zszedł bez problemów ? No ale jest zrobione. Na drugi raz pomyślę o takiej ewentualności. Pozdrawiam :bye:
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> audi a3 - Wymiana osłony przegubu zewnętrznego
Strona 1 z 1