Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gitarowa paczka testowa 2x12"

painlust 09 Gru 2012 14:25 8112 7
  • Gitarowa paczka testowa 2x12"

W tym roku październik obfitował w cudowną pogodę, więc postanowiłem to wykorzystać i wreszcie zbudować testową pakę 2x12" (wzmacniacze można dziergać w warsztacie przy ulewnym deszczu, ale aby zrobić pakę potrzebowałem ładnej pogody). Generalnie jest to paka zrobiona właściwie na spółkę z kumplem. Kumpel kiedyś wpadł na genialny pomysł zbudowania comba w stylu comba 5150 2x12", czyli tak naprawdę head zintegrowany razem z paką. U niego miał siedzieć nad głośnikami przebudowany BIS100 i cała konstrukcja była tak zrobiona, aby chassis z Bisa wchodziło w combo.

Całość zrobił z przypadkowych materiałów (przód i boki płyta wiórowa 18mm; spód i góra oraz przegroda pomiędzy paką a wzmacniaczem z płyty OSB 18mm, a tył ze sklejki 15mm). Po czym stwierdził, że jednak oddzielny head + paka to lepsze rozwiązanie i to, co zrobił trafiło do mnie. U mnie postała ta paka/combo w stanie surowym ze 3 lata. Gdy miałem jeszcze zespół, to powkładałem tam jakieś głośniki i na próbach grało to jako paka otwarta. Ostatnio postanowiłem zrobić z tego docelową pakę 2x12" do testów wzmacniaczy, które dziergam w wolnych chwilach. Niepotrzebna mi paka profesjonalna, ale też nie chciałem, aby wyglądała jak prowizorka. Zakupiłem więc koc obiciowy na Allegro, blachę pod terminale w amptone, rączki i narożniki na wolumenie. Obcinając część obudowy przeznaczoną na wzmacniacz i przykręcając górną płytę do przegrody (przegroda nie miała rantów) powstała mała, ale dość głęboka (wymiar zewnętrzny 40cm) paczka 2x12". Wyfrezowałem zagłębienia po bokach na rączki i obiłem całość kocykiem obiciowym. W środku siedzą dwa Legendy: V12+121. Okablowane jest wszystko tak, aby uzyskać w pozycji stereo wejście na każdy głośnik oddzielnie, a w pozycji mono 4 lub 16 Om (głośniki są 8 om). Osłona na głośniki wykonana z podwójnej warstwy siatki budowlanej (kładzie się ją pomiędzy styropian a tynk przy ocieplaniu budynku) pomalowanej na czarno i rozpiętej na ramie wykonanej ze sklejki o grubości 15mm. Siatka została mi po ociepleniu budynku. Gra całkiem, całkiem, ale nie ukrywam, że do porządnej paki ze sklejki 18mm daleko jej.

Gitarowa paczka testowa 2x12" Gitarowa paczka testowa 2x12" Gitarowa paczka testowa 2x12" Gitarowa paczka testowa 2x12" Gitarowa paczka testowa 2x12" Gitarowa paczka testowa 2x12" Gitarowa paczka testowa 2x12" Gitarowa paczka testowa 2x12" Gitarowa paczka testowa 2x12" Gitarowa paczka testowa 2x12"

Fajne!
  • #2 09 Gru 2012 20:08
    398216
    Usunięty  
  • #3 09 Gru 2012 20:45
    flubber.trip
    Poziom 27  

W paczkich gitarowych stosuje się takie "wynalazki", tyle że wówczas paczka jest raczej otwarta.

• #4 10 Gru 2012 08:31
    painlust
    Specjalista - wzmacniacze gitarowe

Dziwne, bo nieodżałowany polski Black Dog produkował paki 4x12" oczywiście zamknięte z 2xGB12 + 2xV12. V12 są 2x mocniejsze od GB12. U mnie siedzi V12 który ma 120W i 121 który ma 150W, a więc mocami niewiele się różnią. Myślałem nawet o dorobieniu przegrody, ale dałem sobie spokój. Pozatym to paka testowa. Nie do grania na scenie.

• #5 10 Gru 2012 15:47
    398216
    Usunięty  
  • #6 10 Gru 2012 19:22
    painlust

Może kiedyś najdzie mnie na zrobienie paki ze sklejki 18mm z przegrodą, ale to droga zabawa. Jeśli produkowane były paczki z różnymi głośnikami (nie wiem czy maja przegrody, ale Black Dogi miały chyba głośniki po skosie, więc podejrzewam, że nie) więc chyba tak można. Nie wiem też jaką ma wewnetrzna budowę Laboga 3x12" (2xCelestion V30 + Black Widow) i czy ma przegrode czy nie. Ale produkuje się takie paczki z mieszanymi glośnikami. Pobawię się nią i zobaczymy.

• #7 10 Gru 2012 22:08
    Igor Jeleński
    Poziom 11  

Gitarowe paczki otwarte w doborze głośników nie rządzą się "prawami T-S" :)
    Panuje "wolna amerykanka" , ograniczona jedynie fantazją użytkownika i
    zasobnością jego kieszeni.
    Zalecane jest jedynie używanie głośników o w miarę podobnej sprawności.
    Np obecnie Marek Raduli ( przedstawiać nie trzeba ) używa paczki 2x12,
    gdzie jeden głośnik to ceramiczny Fane , a drugi to Celestion Gold Alnico.
    Głośniki zupełnie z innej "parafii".

• #8 10 Gru 2012 22:26
    painlust

Laboga 3x12" jest zamknięta... nie wiem jak bardzo różnią sie głośniki Celestiona od Electro Voice'a ale chodzą razem w jednej pace:

Gitarowa paczka testowa 2x12"

żadnej przegrody nie widzę...

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme