Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Transformator do wtapiania węzy

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Początkujący -> Transformator do wtapiania węzy
Autor
Wiadomość
perez852
Poziom 4
Poziom 4

Post#1 Post autora tematu 09 Gru 2012 15:55   

Transformator do wtapiania węzy

Witam. Mój brat ma pasiekę, ostatnio poprosił mnie abym wykonał mu transformator do wtapiania węzy. Do tego dał mi transformator sieciowy, na wyjściu 24V moc
60 VA. 24 volt to zdecydowanie za dużo (max 12V) dlatego chciałbym zastosować regulację i tu pojawia się moje pytanie czy potrzebny jest jakiś specjalny układ czy wystarczy zwykły potencjometr. Prąd ma być zmienny. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Gru 2012 15:55   

Powrót do góry

vorlog
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Dąbrowa Tarnowska

Post#2 09 Gru 2012 16:05   

Re: Transformator do wtapiania węzy

Dokładnie taki sam temat jest już na forum, poszukaj.
V.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Gru 2012 16:05   

Powrót do góry

perez852
Poziom 4
Poziom 4

Post#3 Post autora tematu 16 Gru 2012 17:13   

sorry że nie odpowiedziałem wcześniej, dzięki za radę ale tamte posty są sprzed kilku lat i nie ma rozwiązania. Co do sprawy, myślałem dać na uzwojeniu pierwotnym ściemniacz, wiem że on obcina sinusoidę przez co zmniejsza napięcie skuteczne. Ja z pytaniem czy takie rozwiązanie będzie działać. Z góry dzięki za konkretne odpowiedzi.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Gru 2012 17:13   

Powrót do góry

krzysiek7
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Nibylandia

Post#4 16 Gru 2012 20:34   

perez852 napisał:
Co do sprawy, myślałem dać na uzwojeniu pierwotnym ściemniacz, wiem że on obcina sinusoidę przez co zmniejsza napięcie skuteczne. Ja z pytaniem czy takie rozwiązanie będzie działać.

Będzie działać, ja wtapiam prostownikiem z regulatorem na pierwotnym, działanie identyczne jak ściemniacza. Nie wiem tylko czy Twój transformator da radę? Przy wtapianiu mam prąd około 3 do 5 A, przy drucie 0,4 mm. Twój transformator ma uzwojenie wtórne na 24 V i około 2,5 A. Sprawa raczej nie jest pilna bo do wiosny daleko, jeśli chcesz to w wolnej chwili sprawdzę jaki prąd jest potrzebny przy 24 V. Jaki typ ramek i jaka średnica drutu?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Początkujący -> Transformator do wtapiania węzy
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Kontakt

Page generation time: 0.075 seconds

elektroda.pl temat RSS