Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE40ES6100, 6570 czy 6800 Który wybrać

guest_48 09 Gru 2012 17:36 4710 10
  • #1 09 Gru 2012 17:36
    guest_48
    Poziom 9  

Witam wszystkich forumowiczów!
    Jako że nastał ten czas żeby zmienić swojego wysłużonego grundiga na coś nowego pojawiły się problemy. Otóż byłem w kilku sklepach i cały czas rzucał mi się jeden telewizor. SAMSUNG na "kurzych nóżkach". Jednak gdy zagłębiłem się w temat okazało się że takich "kurzych nóżek" jest pare modeli. Te które najbardziej mnie zainteresowały to: UE40ES6100, UE40ES6570, UE40ES6800. Cena podobna i z tego co się dowiedziałem to wszystko praktycznie to samo, różną się jedynie częstotliwością odświeżania w 6100 jest to 200Hz w dwóch pozostałych 400Hz, różnica kolorystyczna obudowy (najmniej ważne) oraz Dekoder DVB-s czyli dekoder satelitarny który model 6100 nie posiada. W jednym sklepie sprzedawca powiedział mi że modele mające na końcu dwa zera jak np. 6100 czy 6800 mają matryce lepszej jakości, mniejsza awaryjność niż w modelach mających jedno zero na końcu np. 6570. Czy jest w tym trochę prawdy?? Stąd moje pytanie: który model wybrać nie zważając na cenę, zależy mi na bezawaryjności i dobre jakości obrazu. Przepraszam za chaotyczność ale przed chwilą wróciłem ze sklepów i po prostu mam jeden mentlik w głowie. Jeżeli ktoś byłby w stanie to proszę o pomoc. Z góry dzięki!
    Pozdrawiam!

• #2 13 Gru 2012 20:56
    idol1981
    Poziom 9  

Witaj. Ja niedawno zakupiłem sobie Samsunga UE46ES6100, jestem z niego bardzo zadowolony, trafiła mi sie matryca Samsunga, bo Samsung pakuje do swoich tv, matryce różnych firm, a jedynie można to sprawdzić w trybie serwisowym jaką się ma matryce, ale w nie każdym sklepie pozwolą nam w niego wejść. Zastanawiałem sie nad Samsungiem UE40es6800, ale wybrałem niższy model z większa matrycą za tą samą cenę co ten 40-to calowy. Te dwa modele, naprawę nie wiele się od siebie różnią, jedyną ważna różnicą na korzyść tego drugiego, jest posiadanie dwóch rdzeni, a ten niższy ma tylko jeden, niestety przekłada się to na że ten 6100, jest bardziej przymulony podczas korzystania z funkcji SMART, oraz przeglądaniu internetu, jeżeli ten fakt Ci nie będzie przeszkadzał, to weź sobie niższy model z większa matrycą, bo podczas oglądania 3D 40-tka, to trochę mało, jakbym miał więcej gotówki, to kupiłbym nawet 55cali. Obraz jest dobry, ultra płynny, przycina się jedynie w bardzo dynamicznych scenach, ale i ten wyższy co ma 400hz, niestety jak ktoś korzysta z tv satelitarnej, musi używać zewnętrznego tunera, bo 6100 nie posiada tunera satelitarnego, ale jeżeli chcemy uzyskać lepszy obraz, lepiej korzystać z zewnętrznego tunera tak kablowego jak i satelitarnego, ponieważ sygnał idzie poprzez kabel HDMI, obraz jest po prostu ostrzejszy a kolory intensywniejsze wraz z kontrastem, ja natomiast nie lubię używać dwóch pilotów i mam podłączoną cyfrowa kablówkę i używam modułu CAM i odbieram cyfrowe kanały. Niestety na tak dużym ekranie kablówki analogowej po prostu nie da się oglądać i jeżeli ktoś nie posiada cyfrowej kablówki, lub satki, to niech nie spodziewa się szału. Ale bez problemu można podłączyć naziemna antenę, juz wiele stacji nadaje cyfrowo. Obraz w HD, bardzo ładny szczegółowy, ładne kolorki, lecz nie bez wad, główna wadą wszystkich tv Samsunga jest przejaskrawiona czerwień, ale bez problemu można rozwiązać ten problem, ponieważ mamy opcje regulacji nasycenia wszystkich podstawowych kolorów. Trzeba poświęcić nieco czasu na kalibrację kolorów, ale jeżeli już nam się to uda, to obraz jest naprawdę całkiem fajny. Dźwięk niestety nie powala, ale nie ma co wymagać od tak cienkiego tv. Inne modele nie są lepsze. Mimo braku mocnych basów dźwięk jest czytelny i czysty, a jak ktoś chce nagłośnić jakiś film sensacyjny, musi niestety zainwestować w kino domowe, albo wzmacniacz z głośnikami.
    Ogólnie jestem zadowolony z tego tv, przed aktualizacją oprogramowania nieco przymulał i się raz mi zawiesił, podczas zabawy internetem, ale po aktualizacji oprogramowania, którą przeprowadza się bardzo prosto, problem znikł.
    3D po odpowiedniej kalibracji też bardzo fajnie śmiga. Aha i model 6100 nie posiada także funkcji micro dimming, czyli strefowego wygaszania podświetlenia matrycy, np. jeżeli na czarnym ekranie pojawi się jeden jasny obiekt, to cała martryca jest podświetlona, co daje lekką mgle, a z micro dimming podświetlona jest tylko ta strefa matrycy na której ten jasny obiekt się znajduje. Być może da się zmienić w menu serwisowym model 6100 na wyższy, ale narazie nie kopę w serwisowym, poczekam aż się pojawi coś ciekawego na necie na ten temat.
    Jeżeli masz jakieś pytania, to wal do mnie śmiało.

• #3 14 Gru 2012 00:01
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #4 14 Gru 2012 15:38
    guest_48
    Poziom 9  

Witam
    odległośc od telewizora +/- 3m cena na telewizor max. 3tys. A co powiecie na temat tej matrycy w 6570, to prawda że jakaś słabsza wersja czy po prostu bajki wymyślane przez sprzedawców w sklepie w którym nie ma tego modelu?

• #5 14 Gru 2012 20:01
    idol1981
    Poziom 9  

Ja oglądam swojego Samsunga, też z około niecałe 3m, a trzeba wejść w tryb serwisowy, abo sprawdzić rodzaj matrycy, więc możesz kupić i serie 7000 z chińską matrycą, to jest loteria. Sprzedawcy sami nie wiedzą jaka matryca w danym modelu siedzi. Jak ktoś chce się dowiedzieć w jaki sposób sprawdzić rodzaj matrycy, to niech śmiało wali do mnie. Jak już, to nie kupuj tego 6570, tylko dołóż ze dwie stówki i kup 6800, naprawdę fajny model. Samsung UE46ES6800 w neonet kosztuje niecałe 3700 zeta, więc cena nie jest wygórowana. A telewizor kupuje się na lata, więc opłaca się troszkę dopłacić.

• #8 20 Gru 2012 09:07
    guest_48
    Poziom 9  

Ok dzięki wszystkim, wczoraj pojechalem do neonetu i kupiłem ES6800. Mam nadzieje ze będę z niego zadowolony. Jeszcze raz wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi.
    Pozdrawiam!

• #9 03 Sty 2013 18:57
    idol1981
    Poziom 9  

Witam. I jak się sprawuje nowe cacko?

• #11 05 Sty 2013 00:47
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

guest_48 napisał:
    Ok dzięki wszystkim, wczoraj pojechalem do neonetu i kupiłem ES6800. Mam nadzieje ze będę z niego zadowolony. Jeszcze raz wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi.
    Pozdrawiam!

Samsung UE40ES6100, 6570 czy 6800 Który wybrać

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme