X
  • #1 10 Dec 2012 11:47
    Rzexxnik
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Witam. Mam kłopot z Manem TGA 2004r. Po wymianie sprzęgła auto kopci na biało oraz bardzo nierówno pracuje, zwłaszcza na wysokich obrotach, wręcz strzela w tłumik. Po diagnostyce komputerowej w EDC znalazłem błąd 3010- odchylenie regulacji początku wtrysku. Ten kod pali się również na wyświetlaczu w aucie. Co może być przyczyną mojego problemu? Co mogłem złożyć źle przy sprzęgle? Czy w jakiś sposób mógł się przestawić rozrząd?
  • #2 10 Dec 2012 12:37
    daro111
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    Witam.A czy przypadkiem podczas wymiany sprzęgła nie uległy uszkodzeniu czujniki prędkości wału (zasadniczy i pomocniczy)?.Są one umieszczone na obudowie sprzęgła.Wymontuj i obejrzyj czy nie ukruszone ,uszkodzone itp.
  • #3 10 Dec 2012 12:42
    Rzexxnik
    Level 16  
    Topic author Helpful post? (0)
    Już zostały wymienione na nowe obydwa. Mało tego. Robiliśmy odczyt za pomocą komputera jakie wskazują obroty i obydwa te czujniki wskazują obroty takie jak należy.
  • #4 10 Dec 2012 12:58
    serwisantscani1
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    Może zamieniliście czujniki prędkości obrotowej silnika miejscami ? co powoduje regulację początku wtrysku poprzez EDC opóźnioną o 8° (stopni), a tym samym biały dym i nierówną pracę.
  • #5 10 Dec 2012 17:46
    Rzexxnik
    Level 16  
    Topic author Helpful post? (0)
    Już przyczyna znaleziona. Czujnik obrotów był zbyt tani. Założyliśmy oryginał i wszystko jest ok. Raz pokazywał, że pracuje jak trzeba, a raz gubił obroty. Zamykam temat.
  Search 4 million + Products
Browse Products