Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Goclever i71 jaki soft najlepszy?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Urządzenia Mobilne -> Tablety Czytniki Software -> Goclever i71 jaki soft najlepszy?
Autor
Wiadomość
michalwm89
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Mińsk Maz

Post#1 Post autora tematu 10 Gru 2012 20:47   

Goclever i71 jaki soft najlepszy?

Witam. Jestem posiadaczem tabletu goclever i71. Po wgraniu najnowszego oprogramowania ze strony producenta tablet niemiłosiernie zwolnił oraz zawiesza się. Przed aktualizacją chodził całkiem fajnie.
Moje pytanie jest następujące:
Jaki ROM mogę wgrać aby działał prawidłowo, czy jest możliwość przywrócenia tego co miałem wcześniej?
Powrót do góry

Darude29
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Pieńsk

Post#2 12 Gru 2012 22:03   

Re: Goclever i71 jaki soft najlepszy?

Cześc. Jest jakaś nowa aktualizacja GCI711205 na stronie goclevera ale nie mam pojęcia jak to zainstalowac. Piszą tam że ma by folder android a tam nic nie widac. Ma ktoś jakiś pomysł???
Powrót do góry

michalwm89
Poziom 14
Poziom 14

Post#3 Post autora tematu 12 Gru 2012 23:26   

Witaj. Ta aktualizacja na stronie goclevera przyniosła mi same problemy nie polecam jej, zamuliło mi ten tablet. A jej wykonanie jest proste:
Pobierz aktualizacje zawartą w archiwum zip ze strony goclever, rozpakuj archiwum , w środku znajduje się folder "android" który przenieś na kartę microSD. Następnie włóż kartę pamięci do tabletu i uruchom go, rozpocznie się aktualizacja gdy pojawi się napis "takeoff sdcard and reboot wyjmij kartę, gotowe.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Gru 2012 23:26   

Powrót do góry

Darude29
Poziom 2
Poziom 2

Post#4 12 Gru 2012 23:30   

Doskonale wiem jak aktualizować, bo już to robiłem. Pobrałem to rozpakowałem i nie ma żadnego folderu android w tym cała zabawa. Pobrałem tą wcześniejszą i był folder android zainstalowałem i śmiga dobrze przynajmniej mam teraz skype, wcześniej nie miałem. Jak chcesz to wejdź na strone gooclever i pobierz tą aktualizację z września z tego roku i zobaczysz jaki cyrk.
Powrót do góry

michalwm89
Poziom 14
Poziom 14

Post#5 Post autora tematu 12 Gru 2012 23:42   

Kolego z tym tabletem ciągle mam cyrk, mam go od niedawna i jedyne co robi to podnosi mi ciśnienie..... Zajrzyjcie http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2444085&highlight=
Wiem że założyłem na temat tego tabletu kilka tematów i trochę mam wyrzuty sumienia że zaśmiecam forum tym złomem, ale zapewniam że jeśli nie rozwiąże problemu z softem tego sprzętu to nie będe zakładał tematu pod tytułem "Jak pozbyć się Goclever i71 " :-).....
Powrót do góry

Darude29
Poziom 2
Poziom 2

Post#6 13 Gru 2012 01:23   

W takim razie trafił Ci się jakiś totalny bubel. Ja swojego mam już z pół roku a kupiłem go za jakąś śmieszną kasę wtedy jak było na nie takie bum w realach. Nawaliłem mu różnych aplikacji i tak się zmulił że miałem go dość. Strzeliłem mu przywracanie ustawień fabrycznych a później zmieniłem soft i jak na razie odpukać działa dobrze. Powodzenia życzę Tobie z tym chińskim wynalazkiem o nazwie mid kryjącym się w obudowie goclevera hehe
Powrót do góry

michalwm89
Poziom 14
Poziom 14

Post#7 Post autora tematu 13 Gru 2012 02:19   

Co do tego że tablet jest ok jak na swoją cenę mogę się zgodzić... Gdy kupiłem działał całkiem płynnie, mój pierwszy problem: nie mogłem połączyć się z internetem poprzez sieć komórkową problemy z różnymi modemami, nawet z dedykowanym GCM01 się nie udało,kilka razy zmieniałem mu soft aż w końcu system tak padł że już nawet z karty się nie chce uruchomić wyświetla się tylko komunikat :"system is demaged please try recover from external storage" i z karty nie chce się przywrócić........ Co mam teraz zrobić żeby przywrócić system do sprawności i względnej płynności ???
Powrót do góry

wariat20
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Lubartów

Post#8 25 Lut 2013 18:44   

Dla tych którzy chcą wgrać firmware Android 2.3 1205 Dla numerów seryjnych od 1205xxxx z 2012-10-22. Wgrywa się tak samo jak wcześniejszą wersje tylko, tyle że zamiast folderu android wrzucamy folder infofirmware na kartę SD. Mam nadzieje, że jest to zrozumiałe.
Powrót do góry

michalwm89
Poziom 14
Poziom 14

Post#9 Post autora tematu 25 Lut 2013 19:00   

Nie bardzo jest to zrozumiałe gdybyś mógł wyjaśnić dokładniej? Zrobiłem aktualizację tego tabletu (udało mi się go wskrzesić) ze strony producenta i Android 2.3.3 działa na nim świetnie jednak... powstał jeden problem: wskaźnik poziomu naładowania baterii nie działa <ciągle wskazuje pełny poziom baterii> jak to naprawić???
Powrót do góry

wariat20
Poziom 9
Poziom 9

Post#10 25 Lut 2013 20:24   

Miłem dokładnie ten sam problem z baterią przed chwilą na wersji Android 2.3 2329, jest to najprawdopodobniej wina nie dopracowanego oprogramowania. Musiałem zaktualizować to tej starszej wersji. Pobierasz firmware które jest jako drugie na stronie producenta do serii od 1205xxxx . Po rozpakowaniu raru ukaże się dwa pliki, jeden to folder pt.infofirmware który wrzucamy na czystą kartę pamięci ( plik tekstowy o nazwie HowTo ignorujemy. Wyłącz tablet, przed włączeniem umieść kartę do czytnika, a nastawienie uruchom. Instalacja przebiegnie podobnie jak w wersji Android 2.3 2329 Jaśniej już nie potrafię, bo nie jestem w tym dobry.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Lut 2013 20:24   

Powrót do góry

michalwm89
Poziom 14
Poziom 14

Post#11 Post autora tematu 25 Lut 2013 20:30   

Czyli pobieram, wrzucam te pliki na kartę i uruchamiam.... kolego w ten sposób poprzednio ucegliłem tablet ledwo go uratowałem:) Tobie się udało ? Gdybyś mógł rozwinąć swoją poradę do szczegółów....
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Lut 2013 20:30   

Powrót do góry

wariat20
Poziom 9
Poziom 9

Post#12 25 Lut 2013 21:03   

Od nowości w nim nie było nic grzebane. Od kąt zostałem posiadaczem postanowiłem wgrać mu nowszy soft (pisząc potocznie)Wszedłem na stronę producenta http://goclever.pl/pl/pl/goclever_tab_i71#support zauważyłem że jest nowa wersja Androida 2.3 2329. Zacząłem działać. Pobrałem ją i rozpakowałem z RARu, wrzuciłem folder pt. android na sformatowaną kartę, włożyłem ją i włączyłem tablet. Po aktualizacji i uruchomieniu, strasznie mulił i w ogóle nie dało się nic robić na nim. Bateria była pełna na ikonce, chociaż stan rzeczywisty był koło 50%. Jednym plusem tej wersji było, że bardzo dobrze reagował na dotyk. No ale, że chciałem jeszcze dziś przeczytać jakiegoś ebook-a musiałem coś z tym fantem zrobić. Wgrałem tą starsza wersje Androida 2.3 1205 tym samym sposobem lecz zamiast folderu android wrzuciłem na kartę infofirmware. Wszystko wróciło do normy i funkcje chodzą poprawnie. Za każdym razem czekałem na pojawienie się komunikatu na wyświetlaczu "take off sdcard and reboot" wtedy wyjąłem kartę, on samo czynnie się zrestartował.
Powrót do góry

michalwm89
Poziom 14
Poziom 14

Post#13 Post autora tematu 25 Lut 2013 21:34   

A czytałeś instrukcję aktualizacji zawartą na stronie goclever? Opisuje inny sposób aktualizacji zupełnie....
Na stronie producenta przy linku do ściągnięcia aktualki jest informacja "tylko dla numerów seryjnych" jeśli to zainstaluje na swoim tabie a numer seryjny jest inny to go uszkodzę..... ale muszę pokombinować bo wskaźnik baterii mnie irytuje
Powrót do góry

wariat20
Poziom 9
Poziom 9

Post#14 25 Lut 2013 22:00   

numer seryjny masz podany na pudełku, a przynajmniej powinien być, tak jak u mnie oraz z tylnym panelu taka papierowa naklejka.. Taki wąski kod kreskowy i pod nim jest numer serii zaczynający się od GCI711208xxxxx. Ja robiłem dokładnie tak jak w tutorialu na stronie producenta w pdf, tylko tyle, że zamiast "File system is ready! Please remove the SD card and reboot." jest napisane na żółto "take off sdcard and reboot".
Powrót do góry

michalwm89
Poziom 14
Poziom 14

Post#15 Post autora tematu 25 Lut 2013 22:28   

Pobrałem aktualizację. Folder "infofirmware" wrzuciłem na kartę, włożyłem w tablet i włączam i.... nic. Tablet normalnie się uruchamia co jest nie tak?
Powrót do góry

wariat20
Poziom 9
Poziom 9

Post#16 25 Lut 2013 22:33   

dokładnie tak jak piszesz wrzucasz ten folder do sformatowanej karty umieszczasz w tablecie i włączasz go. Wcześniej robiłeś tak samo?
Powrót do góry

michalwm89
Poziom 14
Poziom 14

Post#17 Post autora tematu 25 Lut 2013 22:38   

Tak karta sformatowana, wrzucałem zwykle folder o nazwie "android" i aktualizacja się uruchamiała..... a teraz tablet startuje normalnie, aktualizacja nie rozpoczyna się
Powrót do góry

wariat20
Poziom 9
Poziom 9

Post#18 25 Lut 2013 22:48   

A tablet wykrywa kartę? ja to robiłem tak że sformatowałem ją w tablecie, przyłożyłem do laptopa skopiowałem cały folder na czystą kartę. wyłączyłem tablet wsadziłem kartę i włączyłem.
Powrót do góry

michalwm89
Poziom 14
Poziom 14

Post#19 Post autora tematu 25 Lut 2013 23:25   

Nie wiem co jest.... wcześniej aktualizacje androida w ten sposób przebiegały poprawnie a teraz się nie da...
Powrót do góry

wariat20
Poziom 9
Poziom 9

Post#20 28 Lut 2013 21:44   

W znaczeniu jakim się nie da??? na GG pisałeś, że jak wrzucisz firmware na kartę sd i wsadzeniu jej to tablet odpala się normalnie. To przez źle sformatowaną kartę pamięci, bo przy formacie w (system plików) zamiast FAT32 wziąłeś samo FAT.
Powrót do góry

michalwm89
Poziom 14
Poziom 14

Post#21 Post autora tematu 28 Lut 2013 22:40   

Karta formatowana za pomocą SD Formater w FAT32 (próbowałem również formatować pod windows i nic) . Kiedyś już robiłem aktualizacje i zawsze po włożeniu karty i uruchomieniu aktualizacja startowała a teraz tablet uruchamia się jakby nie było karty..... (czytnik rzecz jasna sprawny) jaka tego może być przyczyna? Co robię źle?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Lut 2013 22:40   

Powrót do góry

wariat20
Poziom 9
Poziom 9

Post#22 28 Lut 2013 23:37   

A próbowałeś z inna kartą pamięci, może jest trefna. Ja zawsze formatowałem w tablecie(ustawienia->pamięć-> sdcard1-1 -> wyczyść kartę SD ) przejadałem do laptopa ,przerzucałem folder i do tableta. Jest jeszcze jeden sposób tylko, że jestem w nim zielony. Rozbierasz tableta, czyli odkręcasz dwie śrubki u góry odczepiasz tylni panel. Tam na płycie głównej jest ulokowana karta pamięci sandiska 4Gb class 4 tzw. przez producenta dyskiem wewnętrznym i wgrywasz jakoś oprogramowanie bezpośrednio na tą kartę, ale ja jak już wspominałem jestem w tym laikiem.
Powrót do góry

michalwm89
Poziom 14
Poziom 14

Post#23 Post autora tematu 01 Mar 2013 00:01   

Z wewnetrznej karty juz kiedys wgrywalem soft gdy system padl ale robilem to awaryjnie a potem gdy sie udalo zaktualizowalem normalnie z zewnetrznej karty... Bo do tego potrzeba jest obrazu romu a nie pliku aktualizacji... Ten obraz ktory posiadam jako jedyny jest bledny posluzyl mi tylko do ozywienia tabletu bo zupelnie system nie wstawal. Napisalem temat w ktorym poszukuje dobrego obrazu romu lub sposobu jak taki obraz mozna utworzyc? To uwazam ze jedyny sposob na naprawe wskaznika baterii....
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Urządzenia Mobilne -> Tablety Czytniki Software -> Goclever i71 jaki soft najlepszy?
Strona 1 z 1