Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 11 Gru 2012 20:45
    lolan
    Poziom 2  

Witam.
    Mam bardzo nietypowy problem mam nadzieję ze wspólnie da się go rozwiązać.
    Zaczną od początku. Samochód MAN TGA 33.400 z 2007r o przebiegu 81tys km. Tydzień temu, gdy przyszły pierwsze przymrozki w trakcie jazdy zapaliły mi się błędy EDC 03779-01,
    Po tym błędzie w trakcie jazdy słychać w silniku dwa uderzenia i duża ilość spalin zostaje wyrzucona przez tłumik (wystarczy zgasić silnik i problem ginie na jakieś 10 km).
    Auto zostało zaprowadzone do serwisu MAN tam zostało wykonane:
    - diagnoza komputerowa (wszystkie wtryski OK),
    - czyszczenie całego układu paliwowego,
    - nowe filtry paliwa,
    - nowa wiązka sterownika,
    - nowy zawór regulacji ciśnienia na pompie CR.

Po odebraniu z serwisu problem występuje ale bez stuków w silniku i bez nadmiaru dymu.
    Zauważyłem, że gdy tylko wyświetli się błąd EDC 03779-01 silnik przechodzi w tryb awaryjny i jednocześnie jest spadek o 30% mocy silnika.

Wcześniejsze tematy, które czytałem nie odzwierciedlały mi mojego problemu, więc postanowiłem napisać mam nadzieję, że ktoś zna rozwiązanie tego problemu.

• #2 16 Gru 2012 10:57
    ROKADI

Poziom 17  

witam a czy wtryskiwacze na serwisie sprawdzali DSL -em i czy czy masz monitoring
    sprawdził bym test wydajności pompy wysokiego ciśnienia

• #3 10 Lip 2013 14:13
    SCISKI JOE
    Poziom 7  

Witaj Lolan

Mam taki sam problem błąd EDC 03779.01 bardzo proszę o pomoc jak rozwiązałeś ten problem? bardzo proszę o pomoc

• #4 10 Lip 2013 22:20
    lolan
    Poziom 2  

Witaj kolego u mnie w Mańku wymienili zawór regulacji ciśnienia na pompie CR i wymienili coś w hamulcu górskim po wymianie problem znikną :)

• #5 11 Lip 2013 13:11
    SCISKI JOE
    Poziom 7  

Witaj

Dzięki bardzo, przyjże się jak tylko wróci z trasy. Co prawda błąd ten wyskakuje u mnie w Autokarze Man Lions Coach 2008 rok ale prawdopodobnie będzie to samo, dopiero co kupiłem ten autokar i zrobiłem nim 20 000 km,napewno zacznę jeszcze od zmiany filtrów . Dzięki za pomoc napisze jak naprawie, Pozdrawiam

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty