Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lcd do tv i laptopa ~32cale

em_ka 15 Gru 2012 16:28 771 1
  • #1 15 Gru 2012 16:28
    em_ka
    Poziom 8  

witam,
    w zwiazku z przejsciem na dvbt i wylaczeniem analoga prosze o rade jaki tv lcd kupic. zanim odpowiem na zestaw pytan forumowych opisze sytuacje. od kwietnia mam plazme panasonica 42gt30. poprzednio mialem crt maly i stary. pierwszy miesiac z plazma moja szczeka byla ciagle na podlodze. teraz juz troche przywyklem ;) zakup byl udany i jestem w 95% zadowolony. te 5% to migotanie, problem z koslawymi czcionkami napisow np. podpisow pod materialami wiadomosci tvp1 oraz powidoki, ktore uniemozliwiaja mi prace z laptopem (stale tlo).
    w zwiazku z tym, ze niedlugo wylacza analoga potrzebuje telewizor dla rodzinki, ktora oglada tv w pokoju obok. chce lcd dlatego, ze chce tez do niego podlaczac pc/laptopa a do plazmy nie dam rady bo sa powidoki - boje sie, ze jak bede dlugo podlaczal pc to statyczny obraz 'spali' mi plazme - dlatego zawezam sprawe do lcd, z reszta kazdy mi mowi, ze do pc to lcd. rodzinka nie jest wymagajaca i nie musi to byc duzy tv, bo teraz tez jest maly i jest ok(nawet wrecz nie bardzo chca duzego), dlatego mysle, ze max rozmiar to 32 cale.
    co dla mnie jest bardzo wazne i istotne to jakosc obrazu - to jest najistotniejsze kryterium wyboru. chce, zeby tak jak w przypadku plazmy jakosc byla najlepsza - niestety na lcd sie nie znam i nie wiem kto jest na topie. w zwiazku z tym, ze troche czasu potrwa zanim oled wejdzie do sprzedazy i zejdzie do rozsadnych cen - mysle, ze te 3-4 lata minimum ten kupowany tv posluzy, a pozniej pewnie bedzie przesiadka na oled (zalezy kiedy sie zepsuje)
    jestem otwarty jednak na propozycje i jezeli uwazacie, ze jest jakis inny tv wart uwagi to chetnie poslucham.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stac
    6. Jak słońce świeci w pokoju? pokoj z oknami od strony poludniowo-zachodniej, tv w rogu miedzy oknami a sciana poludniowa, mozliwe, ze docelowo po przmeblowaniu rownlegle do sciany poludniowej
    7. Jaki masz obecnie telewizor? philips crt 27'
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? wejscie HD do pc/lap poprzez hdmi lub ew. vga (mam juz urzadzenie usb-wifi-hdmi tj. ezview+), dvbt, mile widziany choc nie konieczny LAN
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? dvbt, pc po hdmi lub vga (najlepiej po hdmi patrz p.8)
    10 .Jakie urządzenia? pc, dvbt
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojetnie
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? dvbt czyli glownie sd + 2 kanaly hd, filmy z pc na full hd, rowniez 3d
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? mozliwe ale nie jest to punkt na tyle istotny zeby o nim myslec
    16. Preferencje co do marki? brak - liczy sie jakos obrazu i bezawarynjosc
    17. Preferencje co do wielkości? raczej nie wieszy niz 32''
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? spostrzezenie z plazmy: delikatne migotanie (przyzwyczailem sie juz w sumie), poszarpane kontury liter na tvp1 - np. paski tytulow w wiadomociach (to chyba upscaling jest?), w lcd z laptopa i monitora nieczarna czern - taka pikselowana
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 50/50
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2k ale gdyby bylo cos naprawde dobrego to moge sie zastanowic i wydac wiecej
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? milo by bylo - w gt30 aktywne 3d bardzo dobra rzecz ale podobno panas to bardzo dobrze dopracowal

• #2 16 Gru 2012 00:11
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME