X

Konfiguracja rutera NETGEAR DGN1000 - N150

petro1111 16 Dec 2012 18:36
  • #1 16 Dec 2012 18:36
    petro1111
    Level 5  
    Helpful post? (0)
    Witam serdeczne wszystkich Użytkowników . Moim problemem jest podłączenie rutera NETGEAR DGN1000 - N150 do internetu ,wyjaśnię co i jak .
    Pobieram internet od Dialogu ,czyli na łączach telefonicznych ,do tej pory połączenie z laptopem miałem poprzez przewód ,życie zmusiło mnie do rozdzielenia sygnału więc zakupiłem opisany ruter ,niby miało byc pięknie ,atu klops nic a nic nie idzie .Mam do niego płytkę a tam obrazowo połącz przewody tak i tak i nic z tego .Od dialogu mam mały modem z jednym wejściem do połączenia z komputerem i jedno do połączenia z internetem .Dzwoniłem do Dialogu i tam powiedzieli mi żebym dany ruter podłączył do gniazda tego co łączę komputer i podali mi następujące dane :
    VPI-1
    VCI-32
    Encapsulation-RFC2516PPPoE
    MTU-1500 lub Auto
    DNS - Automatycznie
    IP -Automatycznie
    No i dalej rac sobie człowieku sam a ja nawet nie wiem gdzie to mogę wpisac ,na laptopie mam Windows 7 i co może( najważniejsze jestem w tych sprawach nie za bardzo oblatany ) Proszę o pomoc osobę która to ma naprawdę zacięcie w wytłumaczeniu takiemu (Gule jak ja)i z góry dziękuję .
  • #2 16 Dec 2012 21:24
    radius75
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    @petro1111

-Router, pod port ADSL podłączasz kabel telefoniczny.
    -Router, pod port Ethernet1 podłączasz kartę sieciową komputera.
    -Kartę sieciową komputera (połączenie lokalne), właściwości TCP/IP ustawiasz na automatyczne
    -W pole adresu przeglądarki Internet Explorer wpisujesz 192.168.0.1
    -Wyskoczy okienko logowania do routera, podajesz login: admin, hasło: password
    -Po zalogowaniu w menu routera wybierasz: Quick Setup/Wizard
    -Krok po kroku wybierasz/wpisujesz dane otrzymane od operatora, ustawiasz sieć -bezprzewodową, szyfrowanie, hasło itd.

Przejrzyj instrukcje od routera, tam masz na rysunkach jak należy się podłączyć aby skonfigurować router. Wszystko jest w instrukcji.
  • #3 16 Dec 2012 21:26
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet
    Helpful post? (0)
    GUTSTAF1 wrote:
    sieć wirtualną, WDS- czyli łapanie wi-fi z netiaspot i pirelli dalej rozsyłał wi-fi ale przy tej konfiguracji porty lan nie dostawały sygnału

Prawdopodobnie nic nie zrobisz, router w tym trybie obsługuje tylko radio.
  • #4 18 Dec 2012 10:24
    petro1111
    Level 5  
    Topic author Helpful post? (0)
    Witam
    I podłączyłem ruter pod siec telefoniczną
    później ruter pod kartę sieciową
    połączenia lokalne
    właściwości TPC/IP -i tutaj stoję nie mogę tego znaleźc
    Jeszcze raz powtarzam iż jestem zielony w tym temacie
  • #5 18 Dec 2012 10:35
    radius75
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    zaznaczasz TCP/IP,klikasz Właściwości i masz coś takiego:
    Konfiguracja rutera NETGEAR DGN1000 - N150
  • #6 18 Dec 2012 11:56
    pl_chris
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    A pytałeś na infolinii w jakim aneksie pracuje Twoja linia? Z tego co mi wiadomo Dialog ma "B" co oznacza, że ten router nie będzie działać jeśli ma aneks "A".
    Parametry VPI-1, VCI-32 są właśnie dla aneksu B. Zadzwoń jeszcze raz i dowiedz się.
  • #7 18 Dec 2012 12:05
    petro1111
    Level 5  
    Nie mam takich okien
    moje okna to protokół internetowy w wersji 6(TCP/IPv6)lub (TCP/IPv4)
  • #8 18 Dec 2012 12:07
    petro1111
    Level 5  
    A jak by coś to można zmienic aneksy
  • #9 18 Dec 2012 13:19
    radius75
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Quote:
    moje okna to protokół internetowy w wersji 6(TCP/IPv6)lub (TCP/IPv4)

Ustaw TCP/IP v4 i v6 na automatyczne (we Właściwościach -jak na zdjęciu widać- je znajdziesz)
  • #10 18 Dec 2012 15:40
    pl_chris
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    petro1111 wrote:
    A jak by coś to można zmienic aneksy

W niektórych routerach da się zmienić rodzaj aneksu w ustawieniach lub poprzez wymianę oprogramowania. Jednak w większości przypadków jest to niemożliwe i trzeba kupić urządzenie przystosowane do wymogów operatora.
    Dlatego najlepiej zadzwonić na infolinie i wyjaśnić sytuacje.
  • #11 18 Dec 2012 17:20
    petro1111
    Level 5  
    No i ustawiłem ,ale po wpisaniu w okno przeglądarki z niczym się nie mogę połączyc ,A do tego by muc się połączyc normalnie musiałem utworzyc nowe połączenie
  Search 4 million + Products
Browse Products