X

Podlaczenie wzmacniacza bezposrednio do anteny

ronnie89 16 Dec 2012 19:07
  • #1 16 Dec 2012 19:07
    ronnie89
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Witam!

Chciałem się Was zapytać czy można podłączyć kabel od zasilacza 12v bez pośrednio do kabla antenowego bez tej płytki?

Chodzi mi o podłączenie do rozdzielacza na 2 telewizory.

• #2 16 Dec 2012 19:21
    janszy3643
    Level 29  
    Helpful post? (0)
    Nie można, ta płytka to separator DC od w.cz.
  • #3 16 Dec 2012 19:27
    ronnie89
    Level 20  
    Topic author Helpful post? (0)
    A jakie on ma działanie? Że jest lepszy sygnał czy że bez niego można uszkodzić sprzęt? (płytka w antenie, dekoder...)

Regulamin pkt 3.1.17. [SP5ANJ]
  • #4 16 Dec 2012 19:28
    fidotp
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    A zamiast "rozdzielacza" to zastosuj rozgałęźnik który przepuszcza zasilanie z 1 wyjścia do wejścia.
  • #5 16 Dec 2012 19:29
    bolszoy26
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Nie gniewaj się, ale jakim cudem masz poziom 17 skoro takiego banału nie wiesz...?
    Elektroda marnieje.
    Moderated By Olek II:

3.1.14. Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji.

• #6 16 Dec 2012 19:31
    fidotp
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Może udziela się nie w tym dziale,dużo odpisuje to i poziom "wysoki".
    Tyle że ten poziom w profilu nie koniecznie przekłada się na wiedzę.

Moderated By Olek II:

3.1.14. Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji.

• #7 16 Dec 2012 19:37
    bolszoy26
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Nie ważne. Nie chce nikogo urazić i może niepotrzebnie się udzieliłem. Pozdrawiam.
  • #8 16 Dec 2012 19:40
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Ta płytka "oddziela" zasilanie 12V, które jest potrzebne do zasilania wzmacniacza od sygnału antenowego. Oba idą po tym samym przewodzie.
  • #9 17 Dec 2012 17:49
    ronnie89
    Level 20  
    Oki rozumie. Chodziło ominąć to ponieważ ciągle mam jakieś problemy z tym bo nie łączy a jak łączy to nie można tego ruszać ponieważ jakość obrazu spada albo całkiem zanika. Próbowałem z innym zasilaczem (i ta płytką) i dalej to samo. Zmieniłem tez te wejście (samice) tez nie dało efektów.

Wzorowałem się tym obrazkiem i mam tak samo podłączone.

Wydaje mi się że wina tkwi właśnie miedzy tą "płytką" a wejściem (samica) bo patrzyłem mirnikiem i nie ma zwarcia w rozgałęźniku a jak poruszam "płytką" to obraz zanika albo polepsza się. Dodam ze kabel jest sprawny ponieważ 3 miesiące temu był wymieniany.
  • #10 17 Dec 2012 17:55
    irekr
    Moderator
    Helpful post? (0)
    A zadam pytanie z innej beczki; po grzyba Ci w Kolbuszowej wzmacniacz przy antenie..?
  • #11 17 Dec 2012 17:56
    ronnie89
    Level 20  
    Ponieważ jak go nie mam/wyłączę zasilanie to jest 0% sygnału
  • #12 17 Dec 2012 18:00
    irekr
    Moderator
    Helpful post? (0)
    To normalne, wzmacniacz bez zasilania jest tłumikiem. Nie prościej zastąpić wzmacniacz symetryzatorem? Sygnały są wystarczająco silne.... tak z Kielc , Machowa, Baranówki jak i Suchej Góry...
  • #13 17 Dec 2012 18:26
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Witam.

Nie jest to dział serwisowy - fakt.

Bez obrazy, ale :
    ronnie89 wrote:
    Wydaje mi się że wina tkwi właśnie miedzy tą "płytką" a wejściem (samica) bo patrzyłem mirnikiem i nie ma zwarcia w rozgałęźniku a jak poruszam "płytką" to obraz zanika albo polepsza się. Dodam ze kabel jest sprawny ponieważ 3 miesiące temu był wymieniany.

Napraw lub popraw a najlepiej odinstaluj.

Quote:
    Ponieważ jak go nie mam/wyłączę zasilanie to jest 0% sygnału

Wyszukiwarka na Forum działa i proszę z niej korzystać.

O tego typu problemach PISALIŚMY już chyba ze 100 razy.

Regulamin pkt 3.1.17.
    3.1.17. Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.

Pozdrawiam.
  • #14 18 Dec 2012 20:54
    ronnie89
    Level 20  
    irekr wrote:
    To normalne, wzmacniacz bez zasilania jest tłumikiem. Nie prościej zastąpić wzmacniacz symetryzatorem? Sygnały są wystarczająco silne.... tak z Kielc , Machowa, Baranówki jak i Suchej Góry...

Nigdy nie testowałem wzmacniacza symetryzatorem. Zawsze miałem normalny zasilacz. Teraz nie opłaca mi się go kupować i ściągać specjalnie anteny żeby go zamontować jak już kopiłem zasilacz. Poza tym nie mam 100% pewności ze wtedy będzie dobrze odbierał.

SP5ANJ wrote:

Napraw lub popraw a najlepiej odinstaluj.

Pisałem wcześniej ze sprawdzałem na innym zasilaczu (łącznie z ta płytką) oraz wytyczna (samicą) i efekt był ten sam. U mnie chodzi wszytko oki bez żadnych problemów (problem tkwi u dziadków). Tylko tyle ze ja mam podłączone od razu do dekoder a nie do tej dokupywanej wtyczki (samicy).

Jeśli chodzi o "odinstaluj" to podłączyłem to bez zasilacza zwykła wtyczka do dekodera i było na każdym kanale 0%
  • #15 18 Dec 2012 21:00
    fidotp
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    ronnie89 wrote:
    Nigdy nie testowałem wzmacniacza symetryzatorem

Wzmacniacza nie testuje się symetryzatorem a zastępuje jedno drugim.
    To ta płytka w antenie.
  • #16 18 Dec 2012 21:04
    ronnie89
    Level 20  
    fidotp wrote:
    ronnie89 wrote:
    Nigdy nie testowałem wzmacniacza symetryzatorem

Wzmacniacza nie testuje się symetryzatorem a zastępuje jedno drugim.
    To ta płytka w antenie.

Rozumie. Chodziło mi po prostu ze nigdy tego nie miałem i nie słyszałem u znajomych ze ktoś to miał tylko każdy miał zasilacz.
  • #17 18 Dec 2012 21:15
    fidotp
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Bo dziś to nie tylko mania wielkości posiadanych TV ale też mania wzmacniania wszystkiego.
    Nawet przy 5 km od nadajnika ludzie montują wzmacniacze i zasilacze.

Czytać i wyciągać wnioski.
    Jak proponują symetryzator na tym forum to trzeba tak zrobić i dopiero testować odbiór.
  • #18 18 Dec 2012 21:22
    ronnie89
    Level 20  
    Oki kupię go i zainstaluje go bez zasilacza. Dam znać o efektach.

Pozdrawiam! :-)
  • #19 19 Dec 2012 07:55
    irekr
    Moderator
    Helpful post? (0)
    Symetryzator kosztuje około 2-3 zł w "przyzwoitym" sklepie. Taniej niż bilet komunikacji miejskiej lub PKS...do sklepu..

Mania stosowania wzmacniaczy antenowych wyszła z potrzeby odbioru słabych sygnałów z odległych nadajników komercyjnych stacji TV.
    W Kolbuszowej by prawidłowo odebrać POLSAT czy TVN trzeba było się nieźle namęczyć. Jakość odbioru była i tak zła, ale się jakoś oglądało. Co bardziej wymagający instalowali "satelity"...
    Z doświadczenia wiem, że na 10 "własnoręcznych" instalacji antenowych 9 daje nieprawidłowy technicznie odbiór, często pogarszany właśnie przez wzmacniacze antenowe.
    Stare przyzwyczajenia ze wzmacniaczami po 1000 dB należy czym prędzej zmienić.
  • #20 21 Dec 2012 15:42
    ronnie89
    Level 20  
    Zgadza się z Polsat i Tvn były problemy. Zakupiłem już symetryzator w Kolbuszowskim sklepie za 9zł :D Spodziewałem się takiej ceny mimo, że pisaliście, że 2-3zl kosztuje bo w tym sklepie mają ceny z kosmosu ale mniejsza z tym. Jak go zamontuję u siebie to napiszę jakie efekty, bo teraz niestety warunki atmosferyczne nie pozwalają. A jeśli chodzi z problemem u dziadków to zakupiłem inną wtyczkę-samice (innej firmy) i teraz jest już oki, wszystkie kanały 100% jakości.
  • #21 22 Dec 2012 23:46
    irekr
    Moderator
    Helpful post? (0)
    Niezłe przebicie maja w Twoim sklepie:
    http://www.dipol.com.pl/symetryzator_antenowy_sa_iv-v_C0002.htm
    Typowe zdzierstwo. rzeczywiste koszty dostawy maja zapewne w granicach 4,50 czyli nie ma to jak marża 100%...
  • #22 27 Dec 2012 14:14
    ronnie89
    Level 20  
    Witam!

Dziś zamontowałem symetryzator ale nie ma żadnego sygnału. Sprawdziłem miernikiem kabel i okazało się ze jest gdzieś zwarcie. Okazało się ze symetryzator je robi wiec odkręciłem kabel od niego i sprawdziłem sam symetryzator. Stwierdziłem ze on jest przyczyna "zwarcia" i moje pytanie czy to jest normalne zachowanie i szukać przyczyny gdzieś indziej czy jednak jest uszkodzony symetryzator?
  • #23 27 Dec 2012 14:35
    Olek II
    Moderator
    Helpful post? (0)
    Zobacz jak połaczone sa uzwojenia symetryzatora. Zwarcie musi być dla miernika, dla w.cz nie.
  • #24 27 Dec 2012 14:47
    ronnie89
    Level 20  
    Właśnie bylem w sklepie i wymieniem ale na tym jest to samo. Jest to Symetryzator MARANT 1-69 kanały
    Podlaczenie wzmacniacza bezposrednio do anteny Podlaczenie wzmacniacza bezposrednio do anteny

Czyli mam się tym nie przejmować i szukać przyczyny gdzieś indziej?
  • #25 27 Dec 2012 14:54
    Olek II
    Moderator
    Helpful post? (0)
    ronnie89 wrote:
    szukać przyczyny gdzieś indziej?

Tak.
  • #26 27 Dec 2012 15:27
    irekr
    Moderator
    Helpful post? (0)
    Jeżeli masz otwartą przestrzeń na północ lub południe to MUSISZ odbierać sygnały z Suchej Góry lub Świętego Krzyża, nie ma bata.... Z Kolbuszowej widać Sucha Górę
    Kumpel mieszkający przy Obrońców Pokoju odbiera MUX1 i 2 z Suchej Góry na 80% siły i 90% jakości na jakiejś taniej Wiwie. Tak samo ma na kierunku północnym, z tym że tam ma jakieś drzewo i MUX1 się trochę przycinał bo kanał wysoki...
    Odbiera także MUX3 z Baranówki o ile jakiś baran nie odpali motorynki lub innego samochodu z walnięta instalacją zapłonową. Normalnie jest siła 30% i jakość 70% na MUX3 k.35.

ronnie89; gdzie mieszkasz dokładnie, wiesz ze Kolbuszowa ma kilka miejsc gdzie jest totalny dół... Jakieś pobliskie skrzyżowanie ulic..?
  • #27 27 Dec 2012 16:51
    ronnie89
    Level 20  
    Właśnie skończyłem ustawianie i łapie mi tylko 8 kanałow (polsat, tvn, tv4, tv puls, tv siedem, puls 2, tv6, polsat sport news) na sile ok. 65% a jakości 100% ale pewnie można lepsza sile osiągnąć ale już całkiem dokładnie nie ustawiałem. Bedze chyba zmuszony wrócić do wzmacniacza bo wtedy miałem więcej kanałów.

Moja lokalizacja to okolice skrzyżowania Rzeszowska - Towarowa.

Jeśli chodzi o Obrońców Pokoju (dokładnie to na Dembowskiego) to ustawiałem tam u dziadków antenę i łapie tam 21 kanałów i prawie wszystkie w okolicach 100% -antena podzielona na dwa telewizory i ze wzmacniaczem .
  • #28 27 Dec 2012 17:10
    irekr
    Moderator
    Helpful post? (0)
    Nie dasz rady podnieść anteny wyżej...?
    Jesteś sporym dołku i nawet metr anteny może mieć kolosalne znaczenie...
    Siła 65% oznacza że sygnały nie są takie słabe.
  • #29 27 Dec 2012 17:13
    ronnie89
    Level 20  
    Ta antena i tak jest dosyć wysoko :) Jak będzie jutro dobra pogoda to zamontuje wzmacniacz oraz nową płytkę i dam znać o efektach :)
  • #30 27 Dec 2012 17:13
    _cheetah_
    Level 37  
    Helpful post? (0)

Na jakim kanale odebrałeś ten mux-2?

Kierubki na nadajniki

Jaki masz odbiornik / dekoder DVB-T?

irekr wrote:
    Siła 65% oznacza że sygnały nie są takie słabe.
    Są słabe, dla większości odbiorników jest to wartość na granicy odbioru.
  Search 4 million + Products
Browse Products