Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Urlich Wandich WA 10 - intensywny wyciek wody

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Urlich Wandich WA 10 - intensywny wyciek wody
Autor
Wiadomość
panhuragan
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Poznań

Post#1 Post autora tematu 19 Gru 2012 00:01   

Witam, dziś podczas pracy z pieca trysnął gejzer gorącej wody. Po dokładnych oględzinach znalazłem przyczynę. Problem w tym, że specjalista będzie mógł przyjechać dopiero w sobotę i chciałem się poradzić czy w ogóle zabierać się do tymczasowej naprawy tak, by piec podziałał przez te kilka dni.

Oto sprawca całego zamieszania:

Po pierwsze chciałbym prosić o pomoc w dokładnym określeniu co to za ustrojstwo. Jest to pierwszy element instalacji bezpośrednio za zaworem powrotnym wody z CO. Czy to jakiś filtr? Chciałbym dokładnie określić co nawaliło kiedy będę szukał pomocy. Generalnie piec jest dość stary, trochę się boję o dostępność części do tego modelu.
Druga sprawa; na drugiej fotce czerwoną krechą zaznaczyłem miejsce podłużnego pęknięcia. Czy warto kleić to jakimś specjalnym klejem na te kilka dni nim pojawi się serwisant? Ten element to chyba plastik, więc może się da? Zostaliśmy bez ciepłej wody i ogrzewania, więc jestem zdeterminowany, nie chcę jednak robić głupstw.

Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek informacje i pomoc.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Gru 2012 00:01   

Powrót do góry

kabee84
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Tczew

Post#2 19 Gru 2012 01:35   

Re: Urlich Wandich WA 10 - intensywny wyciek wody

Zacznę od tego, że serwisantem nie jestem, ale na jutro mogę Ci powiedzieć co to jest i ile kiedyś kosztowało nowe. Od tego roku marka Ulrich została sprzedana innej firmie i trochę się pozmieniało, tak że nie jestem na bieżąco.

Kocioł WA 10 nie istnieje. Albo WA15 albo WA19. Podaj model i rok produkcji.

Skleić (jeśli się da) warto. Koszt może być niewielki a przynajmniej wodę będziesz miał przez kilka dni.

Przygotuj się na wymianę kotła. Urządzenia Ulrich mają żywotność do 10lat. (tzn ich żywotność może być przedłużona poprzez nieustanną wymianę poszczególnych elementów, co oczywiście nie jest opłacalne więc lepiej już teraz pomyśleć nad wymianą na coś nowszego, kondensacyjnego)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Gru 2012 01:35   

Powrót do góry

panhuragan
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 19 Gru 2012 02:12   

Świetnie. Będę zobowiązany.
Co do modelu; na etykiecie z boku pieca napisane jest Wandich WA 10/15 z tym, że 15 zamalowana jest czarnym markerem, dlatego sądziłem, że to WA 10. To samo jest na karcie gwarancyjnej, tam też 15 zamalowana czarną kropą. Rok produkcji 2003.

No i faktycznie powoli dojrzewam do wymiany pieca. Teraz już wiem, że wybór Urlicha nie koniecznie był najlepszą decyzją. Tymczasem na krótką chwilę spróbuję ratować się jakimś klejem 2-składnikowym.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Gru 2012 02:12   

Powrót do góry

bro2004
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: LBN

Post#4 19 Gru 2012 11:30pomocny post - solucja   

wg katalogu części jest to filtr CO. koszt ok 60 zł. Nie wiadomo czy mają jeszcze w Ulrichu...
Powrót do góry

kabee84
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Tczew

Post#5 19 Gru 2012 16:37pomocny post - solucja   

Tak jest to podobno filtr C.O.. Ostatnia cena 45zł netto (+ ewentualne koszty wysyłki)
Przepraszam, że wcześniej wprowadziłem w błąd. Jednak kiedyś był produkowany kocioł WA10.

Aktualnie o dostępność części możesz pytać w Firmie Hetman-Eko z Warszawy, która stała się właścicielem marki Ulrich.
Powrót do góry

panhuragan
Poziom 2
Poziom 2

Post#6 Post autora tematu 19 Gru 2012 17:37   

Dziękuję Panowie. Zamówiłem filtr we wskazanej firmie. Wyszło niecałe 80 zł brutto łącznie z kurierem.
Wczoraj skleiłem filtr Poxipolem nie szczędząc kleju i zużywając całe opakowanie (2 tubki). Dziś po zmontowaniu instalacji kocioł pracował kilkanaście minut i klejenie niestety puściło. Być może za krótko schło (około 12 godzin), być może nie odpowiedni klej.
W każdym razie jutro spodziewam się kuriera z przesyłką i być może końca kłopotów.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Urlich Wandich WA 10 - intensywny wyciek wody
Strona 1 z 1